Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
mrme напиша:
интересното беше што денес таа ми се јави но сепак за помош од мене и стварно имаше проблем на чија тема бев експерт ;) по тоа бевме заедно на јадење шетавме разни муабети ама немав ништо храброст да прозборам нешто за нас :icon_redf :icon_redf инаку беа прекрасни 3-4 часа ... сеуште се наогам во небрано нема ли некој поспецифичен предлог или нешто подобно, наредното е кино и тоа утре :tv:
чекам добар предлог и како да прејдам на другото ниво од врската...
Другото ниво од врската?!

Паднал барем бакнеж досега?:toe:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
PSYtisfaction напиша:
Другото ниво од врската?!

Паднал барем бакнеж досега?:toe:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
на типот му е срам да и каже дека му се допаѓа а не...:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Serpico напиша:
Утре ли одите на кино? Види го ти Мрме... не губи време. Али биди внимателен. Кажи и пред да одите на кино дека ова не е баш конвенционален состанок, и дека може да добие добро седиште во кино-салата, пуканки и испраќање до дома, али за пољубац од тебе ќе треба да се потруди.

И нормално, пољуби ја. Не на крајот од вечерта за да имате време повеќе да се љубакате ако не ти врзе шамар :) Немој само да наметнуваш теми како таа "Што ќе биде со НАС" - може само сафра да и кренеш. Ако не те држи место, пронајди начин да наметниш некоја забавна тема во трето лице еднина (или на пацерски начин) која ќе ја зачиниш со муабетчиња од типот: Spit or swallow... Шала на страна, немој само едно-да бидеш патетичен. Се друго е ок. Мала лудост, особено.

Со среќа утре. Чекам(е) извештај детален :)
Е ова болдираното е правиот моменат. Само, ја не би ризикувал веднаш да ја пољубиш... ако заебеш работа, цел филм ќе ти оди у вода, и ќе ти биде досадно... а на крај краева и не мораш да ја пољубиш. Само сврти муабет дека си недостижен... А уствари, ако размислам подобро... ако веќе сака да има нешо со тебе, доста се филозофии, нека биде одма... иди со предлогот на Серпико, и убо ти вика, остаи ги муабетите ”што ќе биде со нас”. Муабет за све освен за ”ВАС”. ”Кога момче и девојче се заведуваат... зборуваат за се` друго, освен за тоа што им е навистина на ум...” - Горан Стефановски, и така нека биде... држи се до правила...
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
абе штом е прифатила да одите на кино завршена е работата...
само треба да гледаш да не ја оплескаш веќе завршената работа...
ова од "Hitch" извадок
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
mrme напиша:
значи главното е да не покажувам никаков интерес?? :uvo:
Не бре... :) Покажи интерес, ама не навалувај. Покажи интерес, ама покажи и дека ако не се случи ништо, нема да паднеш во депресија. Покажи интерес, ама дај и до знаење дека не е единствена на планетава...
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Викторгг напиша:
Не бре... :) Покажи интерес, ама не навалувај. Покажи интерес, ама покажи и дека ако не се случи ништо, нема да паднеш во депресија. Покажи интерес, ама дај и до знаење дека не е единствена на планетава...
кент уејт ту сее дис...:tv::zlo:
:pos2::pos2:
осекам дека ќе се изгуби на цело па после ќе го колне на виктор...:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
mrme напиша:
не сум до толку NOOB :zlo:
подобра за тебе да не си...тоа што те советуваа погоре е доста компликејтед па...
пази што правиш и гуд лак...
ју гана нид ит:helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Интерес покажи... ама немој вака:
"Леле, ми ја разубави вечерта. Нема да можам да спијам"

Или на пример, постојано да навалуваш со прашања од типот- Дали ти е добро? Да не сакаш нешто? Да не ова? Да не она?

Покажи малку свое јас. Карактер. Покажи дека знаеш што сакаш, и дека можеби и таа е на листата на посакувани работи, ама не по секоја цена.

Биди забавен. Кажи и некоја фора, виц, ама не претерувај... Малку топло-ладно однос. Збуни ја.. нека спушти гард. И после, со клизача, како Марко Мaтераци.

Шакале еден... :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Handsome напиша:
подобра за тебе да не си...тоа што те советуваа погоре е доста компликејтед па...
пази што правиш и гуд лак...
ју гана нид ит:helou:
Се сложуем. Бајаги е заебано со сила да се праиш кул. Ама ако можеш, тоа е добитна комбинација.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас имам сега само едно прашање:
Дали со било која нејзина постапка или муабет си сфатил дека таа сака да направите чекор напред и да почнете врска?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Serpico напиша:
Интерес покажи... ама немој вака:
"Леле, ми ја разубави вечерта. Нема да можам да спијам"

Или на пример, постојано да навалуваш со прашања од типот- Дали ти е добро? Да не сакаш нешто? Да не ова? Да не она?

Покажи малку свое јас. Карактер. Покажи дека знаеш што сакаш, и дека можеби и таа е на листата на посакувани работи, ама не по секоја цена.

Биди забавен. Кажи и некоја фора, виц, ама не претерувај... Малку топло-ладно однос. Збуни ја.. нека спушти гард. И после, со клизача, како Марко Мaтераци.

Шакале еден... :)
све во ред се како што е кажано така и сторено до сега де ама проблемот е во болдираното т.е. "клизача" :) тој момент... одамна не сум го имал :kesa: као прв пат да ми е :vozbud: сепак не сум NOOB како што веке кажав знам да се снајдам во ситуација но немам доволно искуство, затоа се обракам овдека за помош. интересното е што цело време има муабет и како наденаш цмок :back:

Fortune напиша:
Јас имам сега само едно прашање:
Дали со било која нејзина постапка или муабет си сфатил дека таа сака да направите чекор напред и да почнете врска?
е тука цело време размислувам за тоа нејзините постапки однесени према мене .. не можам да ги сконтам :(

благодарам за помошта до сега и се надевам на уште некоја асоцијација киното е вечер од 8 ... унтил ден ХЕЕЕЛП
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
mrme напиша:
све во ред се како што е кажано така и сторено до сега де ама проблемот е во болдираното т.е. "клизача" :) тој момент... одамна не сум го имал :kesa: као прв пат да ми е :vozbud: сепак не сум NOOB како што веке кажав знам да се снајдам во ситуација но немам доволно искуство, затоа се обракам овдека за помош. интересното е што цело време има муабет и како наденаш цмок :back:



е тука цело време размислувам за тоа нејзините постапки однесени према мене .. не можам да ги сконтам :(

благодарам за помошта до сега и се надевам на уште некоја асоцијација киното е вечер од 8 ... унтил ден ХЕЕЕЛП


додека зборите во кино шепоти и на уво :pos2:тоа е добра романтика и кажи и дека има убава коса и погалија :pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
SCORPIO__20 напиша:
додека зборите во кино шепоти и на уво :pos2:тоа е добра романтика и кажи и дека има убава коса и погалија :pos2:

Леле немој со вакви потези,остави ја на мира да го гледа филмот(освен ако не рече дека и е досаден).И воздржи се од комплименти(колку ти е убаво ова,колку си слатка и сл,се додека не ви почне врската).А првиот бакнеж секогаш се случува во сред муабет:smir: ,не чекај да замолчите.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
mrme напиша:
е тука цело време размислувам за тоа нејзините постапки однесени према мене .. не можам да ги сконтам :(

немој многу многу да тупиш глава за нејзините постапки, ти терај по свое, во блиска иднина ке се открие самото
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мрме, не биди пре-сериозен. Сериозно ти викам :)

Ајде до вечер кулирај... Пиши и една порака кај 18:23 минути, и кажи и да носи црвена ружа во рака, за да ја познаеш- вака некако :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom