Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Моето_е_поголемо напиша:
Ова со цвеќево, како сакаш иако на прв судир не се поклонува туку се "мерат силите", но ако толку имаш желба тогаш поклони, но мене нешто друго ме интересираше... Што ќе и речеш кога ќе и го дадеш цвеќето а?
еве еден цвет за мојот цвет:)))), не, се шалам, ајде па ти кажи од кај да знам јас...
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
asfalt напиша:
еве еден цвет за мојот цвет:)))), не, се шалам, ајде па ти кажи од кај да знам јас...
Што и да кажеш ќе излажеш (и себе си и неа), затоа што не ја познаваш личноста на која и подаруваш.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Цвеќе на прв состанок НИКАКО или ке ти се изнасмее или да не е апла многу ќе ти рече фала. А за разделба мислам за раскинување можи, демек муабетот е абе многу те сакам ама не можам повеќе со тебе:smir: .
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
zafrknata напиша:
Цвеќе на прв состанок НИКАКО или ке ти се изнасмее или да не е апла многу ќе ти рече фала. А за разделба мислам за раскинување можи, демек муабетот е абе многу те сакам ама не можам повеќе со тебе:smir: .
како и да е луѓе .. зошто да не и поклони цвет? или било што?
тие веке се знаат..само што сега ке излезат насамо..

најубаво би било да и каже..Повели еден цвет како поклон од мене за да ти изразам почит..не би требало да има никакви нус-реакции..би требало да го прифати цветот..посебно ако обожува цвекиња..а за тоа ке треба претходна подготовка...
но сепак..најубаво е да се биде она што си..најважно да бидеш искрен..гледај во очи секогаш кога и кажуваш нешто важно..и пак ке се повторам..БИДИ ОНА ШТО СИ И ИСКРЕН!!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
[MkD]Scout напиша:
како и да е луѓе .. зошто да не и поклони цвет? или било што?
тие веке се знаат..само што сега ке излезат насамо..

најубаво би било да и каже..Повели еден цвет како поклон од мене за да ти изразам почит..не би требало да има никакви нус-реакции..би требало да го прифати цветот..посебно ако обожува цвекиња..а за тоа ке треба претходна подготовка...
но сепак..најубаво е да се биде она што си..најважно да бидеш искрен..гледај во очи секогаш кога и кажуваш нешто важно..и пак ке се повторам..БИДИ ОНА ШТО СИ И ИСКРЕН!!
Грешки во чекори :baeh: . Не мислев за ако се познаваат, мислев за она обратното. Нормално ако девојката знае со каква особа (карактер) се договорила за на состанок (од предходното дружење) и ако излегла со него заради тоа што и се допаѓа........тогаш е во ред. Но ако не се знаат доволно, е тогаш е лошо. Како што кажав таа ќе му се изнасмее. Кажувам како би изреагирале повеќето околу 80% од девојките се такви.
И ТОКМУ ТАКА БИДИ ИСКРЕН, БИДИ ОНА ШТО СИ ПРЕД СЕ!!!
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
zafrknata напиша:
Грешки во чекори :baeh: . Не мислев за ако се познаваат, мислев за она обратното. Нормално ако девојката знае со каква особа (карактер) се договорила за на состанок (од предходното дружење) и ако излегла со него заради тоа што и се допаѓа........тогаш е во ред. Но ако не се знаат доволно, е тогаш е лошо. Како што кажав таа ќе му се изнасмее. Кажувам како би изреагирале повеќето околу 80% од девојките се такви.
И ТОКМУ ТАКА БИДИ ИСКРЕН, БИДИ ОНА ШТО СИ ПРЕД СЕ!!!
а да го знаеше ова еден другар...сеа немаше да го запознаваат..
инаку јас сум поклонил ружа од почит ама веке доста време се познававме..и чисто од почит бидејки знаев дека многу сака цветови..и далматинци..нарачав ружа бела со црни точки бидејки неможев да и купам далматинец..
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Многу тупите ееееј
Па ова да и` речел, па онака да ја гледал, па десната нога да му биде понапред од левата кога ќе и` го дава цветот, па да трепка со очињата бла бла

Што комплицирате толку? Зошто да мора воопшто да и` вели нешто? Доволно ќе биде тоа што ќе пружи рака, ќе и` го подаде цветот. Зарем мора да драматизира, па еве ова мало внимание, па еве ти изразувам почит, па еве ми значеше моментов и сакав да го обележам...
Нема потреба од такви муабети. Самиот гест зборува за себе.
Ако ја познава девојката, ако знае дека сака цвеќиња, ако гестот со подарување цвет за нејзе е нешто романтично и убаво, зошто да е глупаво да го направи тоа?
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Fortune напиша:
Многу тупите ееееј
Па ова да и` речел, па онака да ја гледал, па десната нога да му биде понапред од левата кога ќе и` го дава цветот, па да трепка со очињата бла бла

Што комплицирате толку? Зошто да мора воопшто да и` вели нешто? Доволно ќе биде тоа што ќе пружи рака, ќе и` го подаде цветот. Зарем мора да драматизира, па еве ова мало внимание, па еве ти изразувам почит, па еве ми значеше моментов и сакав да го обележам...
Нема потреба од такви муабети. Самиот гест зборува за себе.
Ако ја познава девојката, ако знае дека сака цвеќиња, ако гестот со подарување цвет за нејзе е нешто романтично и убаво, зошто да е глупаво да го направи тоа?
Читај го целиот муабет, се работи за прв состанок, што по автоматизам значи дека тие не се познаваат, не знаат кој што сака.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Моето_е_поголемо напиша:
Читај го целиот муабет, се работи за прв состанок, што по автоматизам значи дека тие не се познаваат, не знаат кој што сака.
Да, во првиот пост напиша дека се работи за прв состанок. Но, дали тоа значи дека тие не се знаат од претходно? Прв состанок не може да постои со некој што го знаеш од порано? Никаде нема кажано дали знае нешто повеќе за нејзе или не.
Затоа тој дел од мојот пост содржи:
Ако...
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Fortune напиша:
Да, во првиот пост напиша дека се работи за прв состанок. Но, дали тоа значи дека тие не се знаат од претходно? Прв состанок не може да постои со некој што го знаеш од порано? Никаде нема кажано дали знае нешто повеќе за нејзе или не.
Затоа тој дел од мојот пост содржи:
Ако...
Ако ја знаел од порано немаше да прашува овде дали да и даде цвет, ќе знае што сака и што да прави. Значи не ја познава. Јас зборувам за конкретниов случај а не генерално.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Тој побара совет во врска со давање цвет на прв состанок.
Тоа што прашал не значи дека не ја познава (а може и да не ја познава, не знам), можеби сакал да прочита мислења од членовите (девојките) како гледаат на тој гест.

Како и да е, тој прв состанок можеби веќе и поминал.

Да се вратиме на темата, џабе се натегаме кога не знаеме сигурно што е и како е:)
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Стави и кредит, кажи и да те стави во "нејзиниот круг" или направете "тим".

Те лаже, веројатно има нешто друго на лагер, или нерасчистени сметки. Биди внимателен, не се залетувај од старт зошто нема да дојдеш до целта. Изведи ја на кафе и "испитај и го пулсот".
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Ја викам пре негде во самото ГТЦ, кеј веќе е за втор состанок. Не би сакал да ризикуваш.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Утре ли одите на кино? Види го ти Мрме... не губи време. Али биди внимателен. Кажи и пред да одите на кино дека ова не е баш конвенционален состанок, и дека може да добие добро седиште во кино-салата, пуканки и испраќање до дома, али за пољубац од тебе ќе треба да се потруди.

И нормално, пољуби ја. Не на крајот од вечерта за да имате време повеќе да се љубакате ако не ти врзе шамар :) Немој само да наметнуваш теми како таа "Што ќе биде со НАС" - може само сафра да и кренеш. Ако не те држи место, пронајди начин да наметниш некоја забавна тема во трето лице еднина (или на пацерски начин) која ќе ја зачиниш со муабетчиња од типот: Spit or swallow... Шала на страна, немој само едно-да бидеш патетичен. Се друго е ок. Мала лудост, особено.

Со среќа утре. Чекам(е) извештај детален :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom