Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
е сеа, ова не е љубовен проблем, сакам да прашам, на прв состанок со девојка,дали се дава ружа(ако девојчето е љубител), каква боја е најдобро и кога, дали на почетокот или пред разделба? ајде поискусните нека пишат...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
asfalt напиша:
е сеа, ова не е љубовен проблем, сакам да прашам, на прв состанок со девојка,дали се дава ружа(ако девојчето е љубител), каква боја е најдобро и кога, дали на почетокот или пред разделба? ајде поискусните нека пишат...
ne te sfakam prv sostanok pa velis pocetok pa velish razdelba :) :) :)
mmmmmmm ja kolku sto gi postuvam tie raboti ..gentlmenski dobro e da dades ruza crvena znak na vnimanie ali ne bi ti preporacal da go napravish toa na prv stostanok ..No postoi isklucok dokolku si siguren vo tvojata postapka deka faktot sto ke i podaris ruza na damata devojkata ke ja iznenadi i dovolno od poveke napravi go toa :):smir:
a pri razdelba ne veruvam deka na nekoja devojka ke i stalo do taa ruza ili cvet. so ogled na toa deka nema pogolema omraza od krajot na edna ljubov..i deka togas se krsat site planovi i sonista..ne bi ti preporacal da dades ruza :)
vo sekoj slucaj ednas imam pokloneto ruza na devojka i mislam deka nejzinata nasmevka beshe dovolna..za toa kako se custvuva i kako go prifati toj gest
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
SCORPIO__20 напиша:
ne te sfakam prv sostanok pa velis pocetok pa velish razdelba :) :) :)
mmmmmmm ja kolku sto gi postuvam tie raboti ..gentlmenski dobro e da dades ruza crvena znak na vnimanie ali ne bi ti preporacal da go napravish toa na prv stostanok ..No postoi isklucok dokolku si siguren vo tvojata postapka deka faktot sto ke i podaris ruza na damata devojkata ke ja iznenadi i dovolno od poveke napravi go toa :):smir:
a pri razdelba ne veruvam deka na nekoja devojka ke i stalo do taa ruza ili cvet. so ogled na toa deka nema pogolema omraza od krajot na edna ljubov..i deka togas se krsat site planovi i sonista..ne bi ti preporacal da dades ruza :)
vo sekoj slucaj ednas imam pokloneto ruza na devojka i mislam deka nejzinata nasmevka beshe dovolna..za toa kako se custvuva i kako go prifati toj gest
Скорпио бе.:pos:
Прв состанок им е побогу, и сигурна сум дека девојката нема да навлегува во филозофскиот аспект од подарување на цвет при разделба.:)
Во секој случај можеш да и подариш ружа, тоа е многу убав и романтичен гест. Нема да наидеш на негативна реакција.:)
Поубаво е да и ја дадеш на почетокот, не за друго, не ми е јасно кај ќе ја криеш дур трае состанокот.:smir:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
SCORPIO__20 напиша:
ne te sfakam prv sostanok pa velis pocetok pa velish razdelba :) :) :)
mmmmmmm ja kolku sto gi postuvam tie raboti ..gentlmenski dobro e da dades ruza crvena znak na vnimanie ali ne bi ti preporacal da go napravish toa na prv stostanok ..No postoi isklucok dokolku si siguren vo tvojata postapka deka faktot sto ke i podaris ruza na damata devojkata ke ja iznenadi i dovolno od poveke napravi go toa :):smir:
a pri razdelba ne veruvam deka na nekoja devojka ke i stalo do taa ruza ili cvet. so ogled na toa deka nema pogolema omraza od krajot na edna ljubov..i deka togas se krsat site planovi i sonista..ne bi ti preporacal da dades ruza :)
vo sekoj slucaj ednas imam pokloneto ruza na devojka i mislam deka nejzinata nasmevka beshe dovolna..za toa kako se custvuva i kako go prifati toj gest
уффф, погрешно се изразив, не разделба туку кога ќе се видите, или пред испраќање, не знам дали ме сфаќаш:))), а за криење, шо знам, па ќе ја оставиш в кола:)))
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Скулгрл напиша:
Скорпио бе.:pos:
Прв состанок им е побогу, и сигурна сум дека девојката нема да навлегува во филозофскиот аспект од подарување на цвет при разделба.:)
Во секој случај можеш да и подариш ружа, тоа е многу убав и романтичен гест. Нема да наидеш на негативна реакција.:)
Поубаво е да и ја дадеш на почетокот, не за друго, не ми е јасно кај ќе ја криеш дур трае состанокот.:smir:

skul bejb :) moze poseduva magionicarski sposobnosti pa saka da prikaze nekoja vestina so toa sto : od rakovot ke izvadi ruza molim ti se :)
inaku go podrzuvam i tvojot post:vozbud::zver:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Скулгрл напиша:
Скорпио бе.:pos:
Прв состанок им е побогу, и сигурна сум дека девојката нема да навлегува во филозофскиот аспект од подарување на цвет при разделба.:)
Во секој случај можеш да и подариш ружа, тоа е многу убав и романтичен гест. Нема да наидеш на негативна реакција.:)
Поубаво е да и ја дадеш на почетокот, не за друго, не ми е јасно кај ќе ја криеш дур трае состанокот.:smir:
Се збуна чоекот, мислеше на раскинвење.:))
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
asfalt напиша:
е сеа, ова не е љубовен проблем, сакам да прашам, на прв состанок со девојка,дали се дава ружа(ако девојчето е љубител), каква боја е најдобро и кога, дали на почетокот или пред разделба? ајде поискусните нека пишат...
Вака сега , ружа е лејм да даваш на прв состанок . Оправдано е само ако спонтано влежиш во цвеќара дур се шеткате , демек тогаш ти се роди желба да и подариш цвеќе ...Не знам со чупе е ама една прошетка покрај езеро , мал пикник нешто во тој стил мислам би ценела доста .. Најубав помин
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ragazza напиша:
Вака сега , ружа е лејм да даваш на прв состанок . Оправдано е само ако спонтано влежиш во цвеќапа дур се шеткате , демек тогаш ти се роди желба да и подариш цвеќе ...Не знам со чупе е ама една прошетка покрај езеро , мал пикник нешто во тој стил мислам би ценела доста .. Најубав помин
Зошто лејм? Баш е класичен романтичен потег, но во никој случај не е клише.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Скулгрл напиша:
Зошто лејм? Баш е класичен романтичен потег, но во никој случај не е клише.
Дека е прв дате , за да подариш некому нешто треба малце подлога
Дека треба таа ружа да ја држи цела вечер и можи да и ствара то неубавини
Дека можи на прв дате да се осети како пред предмет кој се купува со цвеќе.
Јас би препорачала цвеќината да ги остај за понатаму
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ragazza напиша:
Дека е прв дате , за да подариш некому нешто треба малце подлога
Дека треба таа ружа да ја држи цела вечер и можи да и ствара то неубавини
Дека можи на прв дате да се осети како пред предмет кој се купува со цвеќе.
Јас би препорачала цвеќината да ги остај за понатаму

nemora da znaci ako pokloni ruza deka e predmet koj se kupuva co cveke..nema logika ako jas tebe ti podaram cvet ruza..toa ke znaci deka sakam da te kupam ili deka mi e milo i ti poklonuvam cvet ?:smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
SCORPIO__20 напиша:
nemora da znaci ako pokloni ruza deka e predmet koj se kupuva co cveke..nema logika ako jas tebe ti podaram cvet ruza..toa ke znaci deka sakam da te kupam ili deka mi e milo i ti poklonuvam cvet ?:smir:
Абе зависи до девојчето. Не можеш да знаеш како ќе реагира, ипак различни вкусови и размислувања има секој. toae:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
И јас мислам дека ружа за прв состанок не е баш најпаметна идеја. :toe:

Зошто мора подароци уште од одма? Пробај да ја “паднеш на гз„ со гестови и зборови, не со подароци. :wink:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
asfalt напиша:
е сеа, ова не е љубовен проблем, сакам да прашам, на прв состанок со девојка,дали се дава ружа(ако девојчето е љубител), каква боја е најдобро и кога, дали на почетокот или пред разделба? ајде поискусните нека пишат...
Ова со цвеќево, како сакаш иако на прв судир не се поклонува туку се "мерат силите", но ако толку имаш желба тогаш поклони, но мене нешто друго ме интересираше... Што ќе и речеш кога ќе и го дадеш цвеќето а?
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Neshto komplicirano kako.. "drzh" ... "na", itn.
Inaku, nikako ruzha na prv sostanok.. ne, ne!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Моето_е_поголемо напиша:
Ова со цвеќево, како сакаш иако на прв судир не се поклонува туку се "мерат силите", но ако толку имаш желба тогаш поклони, но мене нешто друго ме интересираше... Што ќе и речеш кога ќе и го дадеш цвеќето а?
mala paznja:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom