Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од anonimnaa, 13 јануари 2006.

 1. Rosemberg

  Rosemberg Психопат

  Член од:
  15 февруари 2010
  Мислења:
  10.383
  Допаѓања:
  7.658
  Плати некој да ја ичука и после ликвидирај го за да не пропее. Сите среќни и задоволни
   
  На DeviAngel и Utopia123 им се допаѓа ова.
 2. Natural-girl

  Natural-girl Morphine

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  3.269
  Допаѓања:
  4.332
  Па штом не иде, не иде, она или е оладена кон тебе, или има друг.

  Сериозно е тоа што го изјавила, и тоа пред ќерките зар рекла дека се кае за децата. Во изливи на лутина, можно е да се кажат невистини, ама ова било толку претерано, што е можно да е вистина. Дајте си време, не мора сега одма да одлучите дали ќе продолжите заедно или не. Со среќа.
   
  На Krstev и Del Boy им се допаѓа ова.
 3. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.880
  Допаѓања:
  13.895
  Не да е можно, туку сигурно е вистина. Во најголемиот бес ја кажуваме вистината со цел што повеќе да ја повредиме другата страна, без разлика дали станува збор за кавга во брак, помеѓу парови или па другари. Битно е да се повреди другата страна и да се ослободиме од бесот, и ако вистината е тоа што ќе ја повреди тогаш без влакна на јазикот ја кажуваме, афект состојба се вика тоа.
  Гнасно чувство, еднаш го искусив во сосема трета ситуација, и посакувам никојпат повеќе да не ми се деси.
   
 4. demjan lacky

  demjan lacky

  Член од:
  20 јануари 2013
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  363
  Како бе тоа или е оладена или има друг и ај сега ругај го бракот,ругај ги децата,како тоа сите толку едноставно си го кажувате била оладена не иде и готово,па не е ова шпанска серија она му родила деца му однела пола живот и сега се оладила и остај ја... Море само стап за такви ептен уфилмани,а кога се венчале сигурно е потврдила дека ке биде со него и во добро и во лошо... Друго е да е пијаница,коцкар или незаентерсиран за фамилијата ,наркоман а овака од чиста мира ке ми ги руга децата зашто нашла со друг да се ебе...
   
  На victory11 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ivsintvr

  ivsintvr

  Член од:
  13 март 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Заљубен сум во најдобриот другар. Не знам што да правам, не сакам да го изгубам.. А многу го сакам и ме привлекува и физички, интелектуално и сексуално. Не верувам да он ме сака. Не сакам да го повредам, за мене што ќе бидам ич не ми е гајле!
   
  На Oleksandr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bobi-skk

  bobi-skk

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  777
  Лечи се
   
  Del Boy, Boce1234, DeviAngel и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: