Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од anonimnaa, 13 јануари 2006.

1. Rosemberg

Rosemberg Психопат

Член од:
    15 февруари 2010
    Мислења:
    10.383
    Допаѓања:
    7.658
    Плати некој да ја ичука и после ликвидирај го за да не пропее. Сите среќни и задоволни

На DeviAngel и Utopia123 им се допаѓа ова.
  2. Natural-girl

Natural-girl Morphine

Член од:
    16 октомври 2007
    Мислења:
    3.269
    Допаѓања:
    4.332
    Па штом не иде, не иде, она или е оладена кон тебе, или има друг.

Сериозно е тоа што го изјавила, и тоа пред ќерките зар рекла дека се кае за децата. Во изливи на лутина, можно е да се кажат невистини, ама ова било толку претерано, што е можно да е вистина. Дајте си време, не мора сега одма да одлучите дали ќе продолжите заедно или не. Со среќа.

На Krstev и Del Boy им се допаѓа ова.
  3. Del Boy

Del Boy

Член од:
    28 септември 2012
    Мислења:
    6.880
    Допаѓања:
    13.895
    Не да е можно, туку сигурно е вистина. Во најголемиот бес ја кажуваме вистината со цел што повеќе да ја повредиме другата страна, без разлика дали станува збор за кавга во брак, помеѓу парови или па другари. Битно е да се повреди другата страна и да се ослободиме од бесот, и ако вистината е тоа што ќе ја повреди тогаш без влакна на јазикот ја кажуваме, афект состојба се вика тоа.
    Гнасно чувство, еднаш го искусив во сосема трета ситуација, и посакувам никојпат повеќе да не ми се деси.

4. demjan lacky

demjan lacky

Член од:
    20 јануари 2013
    Мислења:
    340
    Допаѓања:
    363
    Како бе тоа или е оладена или има друг и ај сега ругај го бракот,ругај ги децата,како тоа сите толку едноставно си го кажувате била оладена не иде и готово,па не е ова шпанска серија она му родила деца му однела пола живот и сега се оладила и остај ја... Море само стап за такви ептен уфилмани,а кога се венчале сигурно е потврдила дека ке биде со него и во добро и во лошо... Друго е да е пијаница,коцкар или незаентерсиран за фамилијата ,наркоман а овака од чиста мира ке ми ги руга децата зашто нашла со друг да се ебе...

На victory11 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ivsintvr

ivsintvr

Член од:
    13 март 2019
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    1
    Заљубен сум во најдобриот другар. Не знам што да правам, не сакам да го изгубам.. А многу го сакам и ме привлекува и физички, интелектуално и сексуално. Не верувам да он ме сака. Не сакам да го повредам, за мене што ќе бидам ич не ми е гајле!

На Oleksandr му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bobi-skk

bobi-skk

Член од:
    6 февруари 2014
    Мислења:
    894
    Допаѓања:
    777
    Лечи се

Del Boy, Boce1234, DeviAngel и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: