Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Ко се зачленвав на форумот, не мислев дека некогаш ќе пишам за вакви проблеми ама ајде.
Во последфно време имамве мали проблеми со сопругата, но вчера поручекта имавме тешка караница и во момент на афект таа истури бес врз мене.
Како би постапиле во ситуација кога жената ќе ви кажи дека се каела шо некогаш се омажила за вас, се каела дека ми раѓала деца? Кога ќе ви кажи дека единствениот кој го сакала во животот е бившиот?И дека се каи шо не му се вратила кога ја барал, ама не се вратила дека ја повредил претходно. А јас едноставно сум бил најпогоден во моментет, на право место во право време. Буквално целата ситуација ја постави како таа да е жртва, а јас тиранин.
Мене толку ми требаше,збеснав и скршив една чаша. Кренавме огромна галама, комшиите ги вознемиривме. Најмногу ме боли шо постарата ќерка во моментот беше дома и слушна се, и го уништи денот. Јас еве уште не можам да се соземам.
Во моментот осеќам таков презир кон неа, единствено нешто кое ми е на ум е развод. 14 години брак се во прашање, ама јас сум спремен да се откажам од неа.По она шо ми го изнакажа, јас не знам дали сум способен да и простам. Немамо прозборено од вчера, таа е кај нејзините.
Некој совет да даде,како да постапам?
Освен ако тие мали проблеми не се од типот на коцкање, пијанчење, швалерисување, по кафани киснење, итн.., итн.. "Клоците" в г*з и лансирај ја кај бившиот - единствениот шо го сакала.
Која храброст ја имала така да те провоцира. Цц
Секоја чест за тебе шо си останал смирен и приземјен ако ова што го пишуваш е вистина.
Поздрав и секое добро.
 
Член од
18 март 2017
Мислења
33
Поени од реакции
6
Освен ако тие мали проблеми не се од типот на коцкање, пијанчење, швалерисување, по кафани киснење, итн.., итн.. "Клоците" в г*з и лансирај ја кај бившиот - единствениот шо го сакала.
Која храброст ја имала така да те провоцира. Цц
Секоја чест за тебе шо си останал смирен и приземјен ако ова што го пишуваш е вистина.
Поздрав и секое добро.
Другар, во животот не сум се коцкал, ни киснам по кафани. За швалерки бркање, никогаш во животот не сум помислил. А верувај, сум имал прилики. Не сум некој мераклија по пијалокот.
[DOUBLEPOST=1551292008][/DOUBLEPOST]
немој да ја бараш, ако ја бараш значи дека ти ја молиш и тоа нема да ти ги реши маките, треба она да и текне дека згрешила и она ќе те побара и ќе ти се извини. Ако не се деси тоа здравје.
Па да ти кажам, така и најпаметно ќе биди. Ќе ги земам вечер ќерките, ќе излезиме, да ги почастам нешто, да ги смирам малце. Такви стресој доживеаја вчера.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Е тоа е кога некој/а ќе се омажи/ожени набрзина има да се кае пополека.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
18 март 2017
Мислења
33
Поени од реакции
6
Е тоа е кога некој/а ќе се омажи/ожени набрзина има да се кае пополека.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Другар, јас не знам дали си ти уопште во брак, дали знаеш како е да имаш деца.
Ама ако дојде да се ситиш на мојата ситуација, те молам немој. Доволно повреден сум и сега.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Друже, јас не знам дали си ти уопште во брак, дали знаеш како е да имаш деца.
Ама ако дојде да се ситиш на мојата ситуација, те молам немој. Доволно повреден сум и сега.
Не се ситам, ич не ми е гајле за туѓ живот и само кажувам како иде тоа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Единствен совет е да ги држиш децата подалеку од вашите ментални избувнувања.
И ти, и жена ти. Гледај носи ги да ја барате мајка им заедно, па пак нека слушаат глупости. Вие си знаете под што околности сте се земале, вие си знаете под какви околности ќе продолжите, али децата остајте ги раат. Поарно носете ги некаде кај баби, дедовци нив, и решете си ги проблемите, отколку вие да се криете кај нив.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Е тоа е кога некој/а ќе се омажи/ожени набрзина има да се кае пополека.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
кој се покајал и кој се оженил набрзина?
човекот ти вика дека 14 години во брак е, кај гледаш дека се каел некаде за тие 14 години?

то шо твојот брак е идеален и идиш тука му се ситиш не те прави ниту паметен, ниту пак значи дека некогаш нема да го јадиш апот и ти после некои 14 години или така нешто ;)

со лесно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Жена му се кае, за неа е тоа пишано, а не за него.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.297
Поени од реакции
7.254
Ок, ескперту.
По муабетов изгледа дека има нешто повеќе под ајсбергот и се ми се чини дека проблемот не е во тебе за да одиш да се извинуваш и молиш итн. Ако можеби некоја грешка си направил тоа е што со претходните постапки си го изгубил авторитетот кај твојата сопруга па затоа дошло до тој муабет и тие тешки зборови.

Соземи се и согледај ја реално ситуацијата, подобро пеколен крај отколку пекол без крај. За децата не се секирај, подобро би растеле без тие ваши стресови. Доколку се врати океј, доколку не се врати помири се со ситуацијата и знај дека таа веќе го има донесено решението и ти со било која постапка не можеш тоа да го смениш уште помалку со барање на разговор.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Која е најголема љубовна одмазда... Дајте ми идеА...
Неможам да и простам и готово,незнам ако ја ичукам убаво колку ке лежам...
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Која е најголема љубовна одмазда... Дајте ми идеА...
Неможам да и простам и готово,незнам ако ја ичукам убаво колку ке лежам...
Да си продолжиш понатаму со животецот како ништо да не било. Буквално!
Да си од 6 до 6 насмеан, да си фатиш ново девојче и да си ја најдиш среќата. ТАКА, ќе пукни од завист и од мака што не е со тебе, а ти си во меѓувреме среќен.

Ова што го пишиш ти е одмазда, баш како што велиш, но поглупавиот крај (детскиот), кај што единствениот некој кој губи си ТИ.
Повели исчукај ја и лежи си после. Ем ќе те тужи, ќе те соголи ко пиштол, ем ќе си одиш малце ќорка.

Не вреди.
Преиспитај се.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Која е најголема љубовна одмазда... Дајте ми идеА...
Неможам да и простам и готово,незнам ако ја ичукам убаво колку ке лежам...

Веќе ти кажа @Krstev и ќе се согласам со него.
Продолжи со животот колку и да ти звучи тоа клише.
Баш напротив, прости и' и продолжи со животот, нема потреба од детски работи, не си 15 годишен тинејџер, таа сама на крајот ќе си го начука кога ќе сфати што загубила.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Баш проблемот ми е шо не сум тинејџер,значи не е детска работата,може да излезе некој од твојот живот може се,ама кога од после ке дознаеш некои работи едноставно е неможеш да кажеш пу пу не важи ке гурам даље...
Ти уништила толку години од животот и сега ке ја пуштам да ми глуми лудило...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom