Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво, најпрво ќе ве замолам ако сакате да се подбивате игнорирајте го постов.
Епа вака сакам да се консултирам со поискусни во врска со следново:
Во врска сме две години се е добро стандард караници имало премногу убави моменти специјални итн. да одолговлелувам и во последно време почнаа почести караници кои што знаат да се фатални скоро и се тоа во ред решив да превземам нешто затоа што и јас претерував доста искрено и да смирувам ситуација да не биди напнато цело време затоа што ако не се повлечев ќе се искаравме скроз на скроз не бев секогаш во право морам да признаам ама сега доаѓам до ситуации каде што морам да се повлекувам прв во расправии напнато се разговара многу, секс ни на видик ии ајде ќе разберам период се нема желба можеби сум наивен во врска со ова па да слушнам мислење, а во врска со друго морам да бидам лижач на некој начин за да не бидат јаки караници па да слушнам совет од вас, дали е оладена скроз или пак .. . . збунет сум многу.
На кратко: Очигледно е време "to move on". Иди даље бате. Зорле убавина не бива. И да, наивен си.
Баш у караници луѓето се покажуваат у право лице. И не е битно кој е право. Битно е коа е превише очигледно дека не сте компатибилни.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.617
Здраво, најпрво ќе ве замолам ако сакате да се подбивате игнорирајте го постов.
Епа вака сакам да се консултирам со поискусни во врска со следново:
Во врска сме две години се е добро стандард караници имало премногу убави моменти специјални итн. да одолговлелувам и во последно време почнаа почести караници кои што знаат да се фатални скоро и се тоа во ред решив да превземам нешто затоа што и јас претерував доста искрено и да смирувам ситуација да не биди напнато цело време затоа што ако не се повлечев ќе се искаравме скроз на скроз не бев секогаш во право морам да признаам ама сега доаѓам до ситуации каде што морам да се повлекувам прв во расправии напнато се разговара многу, секс ни на видик ии ајде ќе разберам период се нема желба можеби сум наивен во врска со ова па да слушнам мислење, а во врска со друго морам да бидам лижач на некој начин за да не бидат јаки караници па да слушнам совет од вас, дали е оладена скроз или пак .. . . збунет сум многу.
Без разлика дали станува збор за девојка, другар, брат или било шо, чим се доведиш во ситуација да мора постојано ти да бидиш тој што се извинува, да се плашиш што ќе зборниш и слично, тури му курот на таков однос
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Здраво, најпрво ќе ве замолам ако сакате да се подбивате игнорирајте го постов.
Епа вака сакам да се консултирам со поискусни во врска со следново:
Во врска сме две години се е добро стандард караници имало премногу убави моменти специјални итн. да одолговлелувам и во последно време почнаа почести караници кои што знаат да се фатални скоро и се тоа во ред решив да превземам нешто затоа што и јас претерував доста искрено и да смирувам ситуација да не биди напнато цело време затоа што ако не се повлечев ќе се искаравме скроз на скроз не бев секогаш во право морам да признаам ама сега доаѓам до ситуации каде што морам да се повлекувам прв во расправии напнато се разговара многу, секс ни на видик ии ајде ќе разберам период се нема желба можеби сум наивен во врска со ова па да слушнам мислење, а во врска со друго морам да бидам лижач на некој начин за да не бидат јаки караници па да слушнам совет од вас, дали е оладена скроз или пак .. . . збунет сум многу.
Што побрзо ја прекратиш таа врска ќе страдаш помалку, колку подолго толку полошо ќе поминеш.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Без разлика дали станува збор за девојка, другар, брат или било шо, чим се доведиш во ситуација да мора постојано ти да бидиш тој што се извинува, да се плашиш што ќе зборниш и слично, тури му курот на таков однос
Не, првин нека и тури курот во буквална смисла онака ко за последен ќеф, па после и на односот.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Здраво, најпрво ќе ве замолам ако сакате да се подбивате игнорирајте го постов.
Епа вака сакам да се консултирам со поискусни во врска со следново:
Во врска сме две години се е добро стандард караници имало премногу убави моменти специјални итн. да одолговлелувам и во последно време почнаа почести караници кои што знаат да се фатални скоро и се тоа во ред решив да превземам нешто затоа што и јас претерував доста искрено и да смирувам ситуација да не биди напнато цело време затоа што ако не се повлечев ќе се искаравме скроз на скроз не бев секогаш во право морам да признаам ама сега доаѓам до ситуации каде што морам да се повлекувам прв во расправии напнато се разговара многу, секс ни на видик ии ајде ќе разберам период се нема желба можеби сум наивен во врска со ова па да слушнам мислење, а во врска со друго морам да бидам лижач на некој начин за да не бидат јаки караници па да слушнам совет од вас, дали е оладена скроз или пак .. . . збунет сум многу.

Батали врска кај што се плашиш да го кажеш своето мислење и став.
Така докажуваш дека немаш свое јас па таа ќе те третира како предмет секој пат кога ќе се карате.
Биди маж, колку попушташ толку полошо.
Ова ти го кажува личност која беше во токсична врска неколку месеци па се повлекуваше по секоја расправија ради мир у кучи.
Немој да бидеш слабак.
 
Член од
18 март 2017
Мислења
33
Поени од реакции
6
Ко се зачленвав на форумот, не мислев дека некогаш ќе пишам за вакви проблеми ама ајде.
Во последфно време имамве мали проблеми со сопругата, но вчера поручекта имавме тешка караница и во момент на афект таа истури бес врз мене.
Како би постапиле во ситуација кога жената ќе ви кажи дека се каела шо некогаш се омажила за вас, се каела дека ми раѓала деца? Кога ќе ви кажи дека единствениот кој го сакала во животот е бившиот?И дека се каи шо не му се вратила кога ја барал, ама не се вратила дека ја повредил претходно. А јас едноставно сум бил најпогоден во моментет, на право место во право време. Буквално целата ситуација ја постави како таа да е жртва, а јас тиранин.
Мене толку ми требаше,збеснав и скршив една чаша. Кренавме огромна галама, комшиите ги вознемиривме. Најмногу ме боли шо постарата ќерка во моментот беше дома и слушна се, и го уништи денот. Јас еве уште не можам да се соземам.
Во моментот осеќам таков презир кон неа, единствено нешто кое ми е на ум е развод. 14 години брак се во прашање, ама јас сум спремен да се откажам од неа.По она шо ми го изнакажа, јас не знам дали сум способен да и простам. Немамо прозборено од вчера, таа е кај нејзините.
Некој совет да даде,како да постапам?
 
Последно уредено:

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Сигурен си дека ради една караница е тоа? Мене ми мириса дека е поголем проблемот само не кажувааш,тоа е си е твое.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ко се зачленвав на форумот, не мислев дека некогаш ќе пишам за вакви проблеми ама ајде.
Во последфно време имамве мали проблеми со сопругата, но вчера поручекта имавме тешка караница и во момент на афект таа истури бес врз мене.
Како би постапиле во ситуација кога жената ќе ви кажи дека се каела шо некогаш се омажила за вас, се каела дека ми раѓала деца, ама не се вратила дека ја повредил претходно. А јас едноставно сум бил најпогоден во моментет, на право место во право време.
Значи јас во тој момент збеснав и скршив една чаша. Најмногу ме боли шо постарата ќерка во моментот беше дома и слушна се, и го уништи денот. Јас еве уште не можам да се соземам.
Во моментот осеќам таков презир кон неа, единствено нешто кое ми е на ум е развод.По она шо ми го изнакажа, јас не се осеќам способен да и простам. Немамо прозборено од вчера, таа е кај нејзините.
Остај нека легне жештината и дај простор,најмалку една недела,пробај прв контакт ,не правете голема работа од мала кавга,што спомна можда прв пат ти е со таков интезитет .....Нека легне импулсивноста и љутината и пробајте муабет најосновно .... Бракот е трпење еден со друг,дури и несогласување,маана .... Само смирено и глава и ум горе
 
Член од
18 март 2017
Мислења
33
Поени од реакции
6
Сигурен си дека ради една караница е тоа? Мене ми митриса дека е поголем проблемот само не кажувааш,тоа е си е твое.
Како и секој брак, сме имале мали караници низ годините. Е сега во последно време, почна многу да се понаша меланхолично, нз како да кажам.Отсекогаш била прилично ладна личност, ама во последно време тоа како многу да се појача. И јас последната година, почнав да и префрлам за то, па имавме неколку караници, со кулминација вчера.[DOUBLEPOST=1551285938][/DOUBLEPOST]
Остај нека легне жештината и дај простор,најмалку една недела,пробај прв контакт ,не правете голема работа од мала кавга,што спомна можда прв пат ти е со таков интезитет .....Нека легне импулсивноста и љутината и пробајте муабет најосновно .... Бракот е трпење еден со друг,дури и несогласување,маана .... Само смирено и глава и ум горе
Брат, јас разбирам се тоа. Ама, она шо ми го изнакажа вчера ми го распара срцето. Жената со која градев фамилија, со која делам постела, да криела и гаела онакви чувства за мене. Во моментот се осеќам мртво во душата. Најмногу ми е жал за ќерката, од вчера нема престанато со плачење. А богами и јас пуштив по некоја солза.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Ко се зачленвав на форумот, не мислев дека некогаш ќе пишам за вакви проблеми ама ајде.
Во последфно време имамве мали проблеми со сопругата, но вчера поручекта имавме тешка караница и во момент на афект таа истури бес врз мене.
Како би постапиле во ситуација кога жената ќе ви кажи дека се каела шо некогаш се омажила за вас, се каела дека ми раѓала деца? Кога ќе ви кажи дека единствениот кој го сакала во животот е бившиот?И дека се каи шо не му се вратила кога ја барал, ама не се вратила дека ја повредил претходно. А јас едноставно сум бил најпогоден во моментет, на право место во право време. Буквално целата ситуација ја постави како таа да е жртва, а јас тиранин.
Мене толку ми требаше,збеснав и скршив една чаша. Кренавме огромна галама, комшиите ги вознемиривме. Најмногу ме боли шо постарата ќерка во моментот беше дома и слушна се, и го уништи денот. Јас еве уште не можам да се соземам.
Во моментот осеќам таков презир кон неа, единствено нешто кое ми е на ум е развод. 14 години брак се во прашање, ама јас сум спремен да се откажам од неа.По она шо ми го изнакажа, јас не знам дали сум способен да и простам. Немамо прозборено од вчера, таа е кај нејзините.
Некој совет да даде,како да постапам?
Кога ќе прочитам вакви работи најмногу ми е жал за децата. Ти или она ќе си терате чаарето, ама најбитно е за доброто на децата да пробате да се помирите. Ние тука врз основа на еден текст не можеме ни да дадеме совет, ни да заклучиме дали треба да сте во брак или треба да се разведете. Секако не е убаво децата да растат во такво брак со караници. Колку и да боли тоа што ти го кажала, замисли си го дека е во ефект и не го мислела тоа, само така можеш да поминеш преку тоа. Воглавно проблемите во бракот се проблеми кои се таложени со време и наеднаш се случува кулуминација. Обидете се да ги детектирате проблемите и да сменете дел од вашето однесување. Секако треба желба од двајцата
 
Член од
18 март 2017
Мислења
33
Поени од реакции
6
Кога ќе прочитам вакви работи најмногу ми е жал за децата. Ти или она ќе си терате чаарето, ама најбитно е за доброто на децата да пробате да се помирите. Ние тука врз основа на еден текст не можеме ни да дадеме совет, ни да заклучиме дали треба да сте во брак или треба да се разведете. Секако не е убаво децата да растат во такво брак со караници. Колку и да боли тоа што ти го кажала, замисли си го дека е во ефект и не го мислела тоа, само така можеш да поминеш преку тоа. Воглавно проблемите во бракот се проблеми кои се таложени со време и наеднаш се случува кулуминација. Обидете се да ги детектирате пробтемите и да сменете дел од вашето однесување. Секако треба желба од двајцата
Е гледаш тука е проблемот. Во афект ми ги искажа нејзините реални емоции, како се осеќала целото ова време. То е она шо ме скрши ментално. А за децата, шо викаш и јас така размислувам, ама не знам дали и таа размислува така. Од вчера звонам, ни таа, ни мајки и, ни татко и ми креват телефон. Не и кренала дури и на ќерката. Планирам да одам вечер ненајавен дома кај нејзините, ама се двоумам дали да одам сам или со ќерките.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Е гледаш тука е проблемот. Во афект ми ги искажа нејзините реални емоции, како се осеќала целото ова време. То е она шо ме скрши ментално. А за децата, шо викаш и јас така размислувам, ама не знам дали и таа размислува така. Од вчера звонам, ни таа, ни мајки и, ни татко и ми креват телефон. Не и кренала дури и на ќерката. Планирам да одам вечер ненајавен дома кај нејзините, ама се двоумам дали да одам сам или со ќерките.
немој да ја бараш, ако ја бараш значи дека ти ја молиш и тоа нема да ти ги реши маките, треба она да и текне дека згрешила и она ќе те побара и ќе ти се извини. Ако не се деси тоа здравје.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Е гледаш тука е проблемот. Во афект ми ги искажа нејзините реални емоции, како се осеќала целото ова време. То е она шо ме скрши ментално. А за децата, шо викаш и јас така размислувам, ама не знам дали и таа размислува така. Од вчера звонам, ни таа, ни мајки и, ни татко и ми креват телефон. Не и кренала дури и на ќерката. Планирам да одам вечер ненајавен дома кај нејзините, ама се двоумам дали да одам сам или со ќерките.
Од една страна си повреден и навреден (повредено ти е егото како машко, како некој кој сигурно си ја сакал и си ги и трпел каприците сите овие години. бракот не е заебанција), а од др страна не ја знаеме цела приказна. Ја знаеме само твојата страна.
НО, штом во нервоза и кавга ти ги кажа сите тие работи тогаш рачунај дека тоа е вистината и дека сериозно немаше да размислува за тебе години порано ако другиот план (човек) испаднеа во некоја комбинација поволни за неа.
ЗНАЕЈЌИ го сето ова, јас не знам со кој памит планираш да ја бараш, особено што не ти крева на телефон, ниту пак нејзините ти креваат.
Запомни, ТАА секогаш ќе им биде ќерка - не ти. ТАА секогаш ќе им биде помила - не ти. И ТАА сигурно им има кажано 300 глупости зошто веќе не е дома кај сопругот, па сега не ти ни креваат на телефон бабата и дедото.
ДОБРО е што вашата ќерка го слушна цел муабет, особено добро е ако го слушна делот како нејзината мајка е со нејзиниот татко, а цело време сакала друг маж ПОВЕЌЕ од сопствениот сопруг. ПАК ќе ти повторам, добро е што тоа го слушна твојата ќерка бидејќи утре другиден ако се разведите и ако децата останат кај тебе или кај неа (небитно веќе) барем ќерка ти нема да ти суди и да те осудува тебе за разделбата.

Сеј си мадро, ако се врати и гледа да се смири со тебе, прај како што мислиш дека е паметно - никој овде од нас не е доволно компетентен да ти кажи што точно.
АКО се врати и дополнително ти писка, те наоѓа за виновен и ти кажва како сака други мажи, а не тебе - клоцата во газ. Па бујрум нека оди да сака други мажи комотно.
Голема грешка ќе ти биди ако одиш да ја бркаш, па уште деца ако влечкаш со себе.
Смири се, тоа е најбитно. сигурно не ти е мал шок ова, особено што си се решил да го споделиш на форум кај што ќе се најдат 300 будали и експерти за сè и сешто за да ти кажат што треба да правиш и да ти решаваат судбината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom