Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Џонтра у Скопје на плоштад не отишол у животов, на Дуомо ќе идел :icon_lol:
Беше еднаш на утакмица, во бантер ерата ..... и им го ограбија комбето дур беа на утакмица. :pos: :pos: :pos:
Rare footage од тој што го здрпал тоа торбулето полно со ништо што се врзуе на стап од пустиот сиромав Марио

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.612
Бреј несакајќи изеде рој од стрели, избоден тотално комрадот Марио.

Хахаахаха многу луда прича е таа со ограбувањето, му украле радиоактивен дрес од 2 евра, се усреќиле си ебале мајката.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.563
За општа среќа, радост и весеље некој нека ја раскаже дешавката со украдениот радиоактивен дрес на Марио.
И така причата нема да биде подосадна од средниот ред на Јувентус.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Интер поради долгата клупа стои како 1 кандидат за титулата. Но и да ја освојат нема сигурно убедливо да биде.. Тоа важи и за останатите..
Јувентус ќе пазари нешто сигурно овие 2 дена но да видиме што..
Годинава ќе биде поголема лудница од ланската.. Квалитетни тренери имаат сите 6-7 екипи...
Незнам Рома ама мислам дека постабилна ќе е од Наполи и Аталанта.. Рано е се уште таман не запалија сега 2 неделе со репкеве ќе се замарамо..
Рома со Мурџо може лесно да се деси Лестер :sneaky:
Каков однос само имаат играчите со Мурџо тоа е непроценливо.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.278
Тууууууу дно сте убиле у мене. Бреј, оштетен за век и векови. Разорен ко Дамаск.


За општа среќа, радост и весеље некој нека ја раскаже дешавката со украдениот радиоактивен дрес на Марио.
И така причата нема да биде подосадна од средниот ред на Јувентус.
Пред да тргнам за Милано, шетнав низ град да видам да си зеам некои тренерчиња за по пат. Наоѓам едни у Рамстор за 590 денари. Топ.



Ми ги украдоа у Милано!
У градот на факинг модата, на еден обичен фиромјанин му беа украдени мртви тренерки од нецели 10 евра.

:toe:
Блам се осети. Шетаме низ Дуомо и пред идење се вративме до комбето да се спремиме за на стадион и таму не чекаат шоферите и ни викаат абе не опљачкаа.
Влагаме внатре да видиме на кој што му фали, кај мене на седиште имав остаено ранец, а внатре дрес од Интер од Видиќ, тренеркиве од постот, македонско знаме и шал Интер фанс Маседониа.
Плус една педерка односно стековка а внатре 1 2 кутии цигари, боНбони, слушалки и пасош. Сето тоа растурено и остаено така. Сигурно ме виделе на пасошот и си рекле ај греота е не му ги зиаме цигариве и слушалките.

Тивко бламче се осети.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тууууууу дно сте убиле у мене. Бреј, оштетен за век и векови. Разорен ко Дамаск.




Блам се осети. Шетаме низ Дуомо и пред идење се вративме до комбето да се спремиме за на стадион и таму не чекаат шоферите и ни викаат абе не опљачкаа.
Влагаме внатре да видиме на кој што му фали, кај мене на седиште имав остаено ранец, а внатре дрес од Интер од Видиќ, тренеркиве од постот, македонско знаме и шал Интер фанс Маседониа.
Плус една педерка односно стековка а внатре 1 2 кутии цигари, боНбони, слушалки и пасош. Сето тоа растурено и остаено така. Сигурно ме виделе на пасошот и си рекле ај греота е не му ги зиаме цигариве и слушалките.

Тивко бламче се осети.
Pa sto k.. praele šoferite, kaj bile..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
НООООООООООООО би повикал одредени членови, фанови на Милан да кажат што се случи кога последен пат отидоа во Милано да гледаат утакмица? :D :D :D

Го зедовмо со нас Клипче малерот, и умре Астори!
Среќа кога се преигра дербито не дојде па остана жива цела Серија А

Среќа у несреќа, ради одкажаната текма решив да чувам паре за преигрувањето, па не спичив 130 евра на дрес од Бонинаторот, а капарисан ми беше, од тие вторите белите ебачките :pos:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
130 евра на дрес од ебачките :pos:
Тууу, кај отишле цениве! 130 евра беше дрес на Ибра во продавницата на фан клубот лево од Дуомо. Од другите играчи 60-70 максимум! Овој оти ебачки, затоа толку скап :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Тууу, кај отишле цениве! 130 евра беше дрес на Ибра во продавницата на фан клубот лево од Дуомо. Од другите играчи 60-70 максимум! Овој оти ебачки, затоа толку скап :D
Најк и адидас се стандард цени од околу 90€ за сите тимови. Испаѓа 130€ со име, беџови...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Го зедовмо со нас Клипче малерот, и умре Астори!
Среќа кога се преигра дербито не дојде па остана жива цела Серија А
Интересен хумор Марли, ај сеа кажи кога отиде без карта да глеаш Милан и гледаше од кров со гулабите хаххахахахахаххаха

Тотална бламажа од ден, идеш у 12 на пладне цел спремен накај Дуомо да пиеш пола ден и вечер да урлаш на дерби и само што се симнуваш од метро ти кажуваат дека умрел Астори и дека цело коло е откажано, дно допревме, ко утки вртевме околу Дуомо за да сретнеме еден другар седнат на излог од веројатно прескапа продавница со најтажната фаца евр, ко све да му умрело.
После утакмицата 3 месеци треба на луѓе да им кажуваш "Да бе да, јбг тоа е али барем у Милано си бе брат, имаш што да праиш, утакмица ко утакмица, ќе идеме пак ".

Шала на страна тажен ден беше тоа, чиста среќа ги имав претходно гледано Милан 2-3 пати, имаше луѓе што идеа прв пат тогаш, ваљда никад не ни беа после тоа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Тууу, кај отишле цениве! 130 евра беше дрес на Ибра во продавницата на фан клубот лево од Дуомо. Од другите играчи 60-70 максимум! Овој оти ебачки, затоа толку скап :D
И ја мислев и ги остаев парете у стан излегов со 100 евра. И баш тамо у фан шопот на дуомо, додуша имаше и од по 90-100, ама со име со исти дизајн каков што носат фудбалерите на текма со име со све беше 130.
И ај викам утре пред текма ќе си го земем, и не го зедов.
Ќе имав сеа успомена од Бонинаторот, поголем блам него случката на Марио.
Би било шо би рекле србите "мени било жао мене"


Интересен хумор Марли, ај сеа кажи кога отиде без карта да глеаш Милан и гледаше од кров со гулабите хаххахахахахаххаха
Среќа па од фан клуб Милан Македонија картете ни беа поблиску :icon_lol:

Ај тогаш барем знам купив фалц карти.

Тој од клипот другар на аеродром ми вика абе тамо повеќето сакаа, да бевмо подоле поскапо ќе беше ама и накај ќушето позади гол.

Ама вака добри ни се местата, погоре малце ама на средина. Го гледам комрадот клипче блам го јаде, собрал другар му копуци ко џонтра свите па мораше најевтините карте да се земат :pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Среќа па од фан клуб Милан Македонија картете ни беа поблиску :icon_lol:

Ај тогаш барем знам купив фалц карти.

Тој од клипот другар на аеродром ми вика абе тамо повеќето сакаа, да бевмо подоле поскапо ќе беше ама и накај ќушето позади гол.

Ама вака добри ни се местата, погоре малце ама на средина. Го гледам комрадот клипче блам го јаде, собрал другар му копуци ко џонтра свите па мораше најевтините карте да се земат :pos:
Извини што не ти понудивме у ложа карти :Д хахаххаха

Бреј коа сме кај дресовиве сеа ми текна, еден другар купи ДРЕС ОД БОРИНИ, со све на него, 120+ евра :pos::pos::pos::pos: Го прашуваа таму дали е сериозен :pos:
До ден денес тоа е можда едини дрес од Борини продаден у историјата на дресовите хахаххаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom