Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.218
Поени од реакции
56.951
Шампионот Интер со 2 јаки продажби, евтини замени, нов тренер, раздрмана атмосфера и распаднат тим ќе се потруди да ја одбрани титулата и да не се посрамоти во Европа.
Вицешампионот а воедно и есенски шампион Милан, со 2 првотимци и битни играчи заминати за 0, донесена 1 замена за истите, појачани за напаѓач малце помлад од Ибрахимовиќ со голема доза на самоувереност и истиот тренерски маг ќе се обидат сезонава да изборат пласман во ЛШ малце порано од ланското 38мо коло.
Аталанта со горе доле истиот состав, најверојатно ќе глеа да го напраи истото а тоа е ЛШ пласман.
Јувентус се молеше некако да успее да се отараси од Роналдо, не успеа, не успева (за сега) да донесе ќорав играч откако цело лето се мољакаат со братските Сасуоло. Ништо поразличен ниту пак појак тимот од лани, појачани едино за староновиот тренер, Алегри. Ваљда ќе се обидат да ја искористат оваа криза кај Интер па да си го вратат Скудетото.
Наполи со Спалети и истиот состав од лани, за топ 4 пласман.
Рома со Мурџо исто.
Лацио со Сари исто.

Виола, Торино, Сампа, Каљари, Сасуоло за средина на табела и борба за другите европски такмичења. Ваљда.
Удинезе, Болоња, Џенова, Верона за вториот дел од табелата. Ваљда.
Венеција, Салерно, Емполи, Специја за опстанок. Ваљда.

Глуп вовед, а и реално никој нема ни да чита ако почнам да замарам со историјати и детални анализи на трансферите на составите.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Што да се потруди не му се живее на чоекот,којзнае колку мелтдауни имале со тролејбусот :icon_mrgr:

ок е бе форсираме малце башка го немаше форумов со недели,голем кур нема да освоите скудето у наредни 10 години,демек готово сеа крај на светот,кур ве боли, ние ќе јадем ремет за средината и за ЛШ и тоа е тоа.
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Би сакал да освои Рома со Жозе Мурињо. Многу добро ќе му дојде една Серија А на човекот, па и на клубот.

:icon_mrgr:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Шо ќе се потруди, знае дека сезонава ќе се борат со Сасуоло за Лига Европа.

Јуве шампион, се знае... одиме по 37 титула. Додека интер (19) и Милан (18) заедно имаат 37 титули. То беше битно исто да се спомене у воведот за да се знае дека миланските екипи заедно немаат повеќе титули од СТАРАТА ДАМА ВО СЕРИЈА А.

ајТ, се читаме у темава... само што интерашиве повеќе ќе се губат годинава, оправдано за нивниот циркузански тим.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.218
Поени од реакции
56.951
Би сакал да освои Рома со Жозе Мурињо. Многу добро ќе му дојде една Серија А на човекот, па и на клубот.

:icon_mrgr:
2 Серија А има Мурџо. Рани и партали има остаено тука пред 10 години.
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
2 Серија А има Мурџо. Рани и партали има остаено тука пред 10 години.
Па знам бе, 2009та и 2010та. Сеа со Рома една титула добро ќе му дојде, после скапанициве Јунајтед и Тотенхем. Ај скудето многу е оптимистички, ама Топ 4 да заврши првава сезона со Рома, пуна капа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.218
Поени од реакции
56.951
Што да се потруди не му се живее на чоекот,којзнае колку мелтдауни имале со тролејбусот :icon_mrgr:

ок е бе форсираме малце башка го немаше форумов со недели,голем кур нема да освоите скудето у наредни 10 години,демек готово сеа крај на светот,кур ве боли, ние ќе јадем ремет за средината и за ЛШ и тоа е тоа.
Не бе што мелтдаун, јес да ме изнервираа ама не е за мелтдаун сеуште.
Со оглед на неактивноста на конкуренцијата која сега е само послаба од Интер, не дупло ко лани, мирен сум. :D
 
M

Macedon1um

Гостин
Со оглед на капацитетите на Инзаги верувам дека Сунинг има простор за продажба на уште еден играч од типот на Барела или Шкринар додека држат цена. Замените од типот на Думфрис, Хакан и Џеко се сосема соодветни така да Интер останува број еден фаворит за титула
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Makotrpno gradenje 10 (2010-2020) godini na timot so milijardi vlozeni, za sto? Za da osvojat 1 titula (koja raka na srce ubedlivo osvoena), za slednata sezona da gi izgubat najdobrite igraci i trener.. ama bukvalno ovie 3ca (lukaku, hakimi i konte) bea najzasluznite za titulata..

Milan isto taka zagubi klucen igrac, mozebi direkten vinovnik za nekoi rezultati (so socuvuvanjeto na mrezata i maestralnite odbrani) plus calhanoglu koj patem ajde da receme bil klucna alka vo timot (spored interasite koi vadea statistiki za nego, iako ja ne se soglasuvam so toa)

Najvekje se zasili Juve.. Tocka.. Ne vo igrackiot kadar, tuku vo trenerot.. Koj sto saka neka kaze, Alegri e bog i batina, pogotovo za amatercina kako Pirlo...

Da go secekame krajot na preodniot rok, da vidime klubovive so zasiluvanjava sto ke pravat pa ke diskutirame za favoriti..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom