Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Извини што не ти понудивме у ложа карти :Д хахаххаха

Бреј коа сме кај дресовиве сеа ми текна, еден другар купи ДРЕС ОД БОРИНИ, со све на него, 120+ евра :pos::pos::pos::pos: Го прашуваа таму дали е сериозен :pos:
До ден денес тоа е можда едини дрес од Борини продаден у историјата на дресовите хахаххаха
:pos::pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.699
Го гледам комрадот клипче блам го јаде, собрал другар му копуци ко џонтра
Бреј коа сме кај дресовиве сеа ми текна, еден другар купи ДРЕС ОД БОРИНИ

Баш Џонтра еј, кога му купиле дрес како дете од Мохамед Калон...греота
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.314
Интер прво коло на домашен терен 27к публика, а Милан 37к..огромна разлика а од шампионска сезона се враќаат Интер.. некако требало многу повеќе публика да покажат респект, лани изиграа феноменална сезона и заслужено освоија.
Лага. Не се 37.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.314
Olivier Giroud nets twice on AC Milan home debut in Serie A as Rossoneri ease to win over Cagliari - Eurosport
Во право си не се 37. 40 негде отприлика. Пошто они веќе неколку дена пред почеток од старт имаа 30 000 карти продадено.
Уште една лага.


 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Уште една лага.


На полувреме бе отварале врати ко на Вардар-Слога...

Инаку смешно е да се збори за навивачи кога задњи 100 години Интер секад имал најмногу публика...
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
2.615
И Милан имаат, од секогаш ја имале.. знаеш што е срамно? Што после шампионска сезона не покажуваат респект кон тимот. Ја,ти, Џонтра и Кастиел може до утре да си праќаме страни кај што има 31к,40к сеедно е нема да го смени фактот дека Милан имаа за 5к+ ако не и 10к фанови повеќе од Интер.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
фактот дека Милан имаа за 5к+ ако не и 10к фанови повеќе од Интер.
Не е факт, лага е. Имале 4550 фанови повеќе на една утакмица што е смешно да се дискутира. Ќе видиме понатаму како ќе се движи бројката, па може да коментираме.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Inter i vo sezonite koga bil losh mislam deka imal povekje publika od Milan, toa e fakt, isto ko sto e fakt deka i Milan se podobri na toa pole, barem taka bese pred kovidov.

Treba da se zemat mnogu faktori na vaka prepoloven kapacitet plus kovidov, site klubovi si imaat fanovi od nadvor, kinezi i sto ti ja znam drugo, se si igra uloga.

Fakt e deka Milan i Inter vo Italija se prvi vo toj pogled.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Не ме дупете, газиме секоја сезона, еве листајте бар 10-тина уназад само 2015 и 2012 не биле Интер први... Јадните Јувентус ради ниската посетеност направија стадион од 40 000 па дури и тој не можат да го напунат.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не ме дупете, газиме секоја сезона, еве листајте бар 10-тина уназад само 2015 и 2012 не биле Интер први... Јадните Јувентус ради ниската посетеност направија стадион од 40 000 па дури и тој не можат да го напунат.
Се дискутира за интер - Милан, а ти од уста не го извади Јувентус. Тешки психички проблеми ти создале :(
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Се дискутира за интер - Милан, а ти од уста не го извади Јувентус. Тешки психички проблеми ти создале :(
Тажниот Гори Рики Лаз од с. Баница Струмичко на кој едини успех му е 5$ исплата од ППЦ сајт после 10 месечно кликање 24/7 реклами и 10 сменети мауси да ми каже дека имам тешки психички проблеми?

Џонтра вака ли звучи дното?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
И Милан имаат, од секогаш ја имале.. знаеш што е срамно? Што после шампионска сезона не покажуваат респект кон тимот. Ја,ти, Џонтра и Кастиел може до утре да си праќаме страни кај што има 31к,40к сеедно е нема да го смени фактот дека Милан имаа за 5к+ ако не и 10к фанови повеќе од Интер.
Срамно било што Милан имал 5к-10к фанови повеќе од Интер после два кола, јака логика нема што, треба да ти се признае хаха.

Интер последните 10год имаше најмногу посетители на трибините, но што доби во меѓувреме за ова јака статистика?! (КУРОТ МОЈ)

Јувентус со полу празни трибини лапаше 9 титули по ред, и никому ништо. Големината на клубот не се покажува со вакви глупи статистики.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Тажниот Гори Рики Лаз од с. Баница Струмичко на кој едини успех му е 5$ исплата од ППЦ сајт после 10 месечно кликање 24/7 реклами и 10 сменети мауси да ми каже дека имам тешки психички проблеми?

Џонтра вака ли звучи дното?
Ти да знаеше кај е Баница немаше да ме цитираш... ќе те пеаја веќе 6 месеци. Колку само незнаеш шо збориш и трескаш глупости, то е чудо. Обавезно да идеш на бајачка.

Оди легни си, треба да р'мбаш утре. Не ме гледај ти мене, кликаат веќе за мене други.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Кај навивачите на Интер во Италија имаше голем револт и најави за бојкот кога се продаваше Лукаку, и тоа секако придонесе заедно со ковидот. Пишав уште пред некоја недела дека ќе се одрази тоа на посетеноста. Но сепак главен проблем е ковидот, Интер имаше по 60к редовно, не би имале проблем да наполниме 40к капацитет ни ние ни Милан, но ова се тешки времиња. Не секој е подготвен да презема ризици, луѓе имаат фамилии, живеат со постари луѓе дома, чекаат да заврши се за да се вратат во нормала. Така да честитки за Милан на посетеноста но мислам дека е беспредметно сега да се зборува за тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom