Recent Content by Peja989

 1. Peja989

  НБА сезона 2019/2020

  Гледам live на CBS, потврдуваат дека се 9 луѓе а не 5... 1580079928 Сега во живо се јави Меџик, не можеше да се собере човекот.
 2. Peja989

  FA & Capital One Cup

  Им даде веќе одмор на сениорите.
 3. Peja989

  Serie A 2019/2020

  @ManUtdChampions читај го тролејбус, сличен мелтдаун имаше и ти пред година ипол у ПЛ аххахаха
 4. Peja989

  Serie A 2019/2020

  Може ќе се извини па ќе му го поништат :toe:
 5. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Муабетот ми беше дека во клубов (а верувам и во многу други) ништо, апсолутно ништо не е оставено на случајност.
 6. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Препорачувам да одвоите 8 минути и да го изгледате видеово. Во конкретнава ситуација е за Ливерпул ама докажува до каде е отиден фудбалот и колку ние уствари само јадеме гомна по социјални мрежи и објаснуваме кој каде што како требал да изигра, претпоставуваме тактики и на крај паламудиме за тоа...
 7. Peja989

  Фан Клуб: Ливерпул

  Не сме биле во оваа ситуација, несвојствено ни е хахахаха
 8. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Ај овој што пролупал ама и Мелиса го силува со тредов.
 9. Peja989

  Фан Клуб: Ливерпул

  Сити до утакмицата со нас имаат двомеч со Реал Мадрид, Челзи, Јунајтед, Спарс и Лестер на гости а Барнли, Вест Хем и Арсенал дома. Далеку, далеееееку потежок распоред од нашиот.
 10. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Па добро, реално Ливерпул на ова ниво игра веќе втора сезона. Лани во ПЛ имаше еден пораз, два порази во куп (кога испадна) и два во ЛШ (Наполи и Барса). Годинава еден пораз во ЛШ (Наполи) и еден во лига куп (А.Вила со децата). Така да муабетот на пласибо ефектот не е на место и некако, убеден...
 11. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Конечно ти падна камен од срце и кажа дека сакаш Пул да пропадне а не да ми глумиш тука индиферентен као me boli kurac sto se desaa so pul, onaka mi e dali pul ili totnem kje osvoi LS seedno mi e hehheeuheuhue :D
 12. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Сам поцна да се цитираш ти ебам буталиот, те збрлавевме :D
 13. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Ние уште ти се смееме.
 14. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Друже, шефче, баце, батуле, муабетот ми беше дека екипата ви е полна просеци, ви беше тогаш, ви е и сега. Моментум беа тие 10тина добри утакмици коа сам ми се закачи тука и ми рече „ете, ти реков дека е до Жозе а не до тимот“ за после 2-3 утакмици па до ден денес да имаат relegation form. Ти...
 15. Peja989

  Premier League - Season 2019/2020

  Никад, апсолутно никад Ayre нема да се чита Ајре ти ебам тоа другарот на Џони :D
На врв Bottom