Recent Content by Peja989

 1. Peja989

  [Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Месо

  Јас ко модератор со врски не победив и изгубив мотивација, не сега. Заеби, ќе си готвам за нене, дома, за курви. Така им плаќам, во ручек.
 2. Peja989

  Premier League - Season 2020/2021

  Frank Lampard has hit out at what he believes is an unfair festive fixture advantage for Liverpool in the title race. “The fact it’s two games in 48 hours is an important point for us. Manchester United, Tottenham, Liverpool play two games in three days.”
 3. Peja989

  Premier League - Season 2020/2021

  Мојот чоек :oleee:
 4. Peja989

  Premier League - Season 2020/2021

  И лани се сликаше до елка вака облечен, не му е прва година. Плус постојано гостува по емисии и збори за права на жени, дека треба да се промени мн во арапскиот свет. Сакам да кажам, верник си е ваљда ама се бори со стереоитипите.
 5. Peja989

  Premier League - Season 2020/2021

  Можеби не сум во право ама мислам дека последмава година, генерално земено Стоунс пружа боље партии од Лапорт. П.С. знам дека беше повреден и се враќа од повреда.
 6. Peja989

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Го има Кутињо, не велам не, јас не реков дека составот беше очаен ама еве го имаат Арсенал Озил, нели Себаљос треба да е курац некој, го имаат Аубамејанг, Парти исто, Лено не е просек голман (10 пати боље од Мињоле). Не е ни овој состав на Арсенал толку тажен како што делува на терен. Плус...
 7. Peja989

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не е до тоа дали оркестарот е расштиман или не. Проблемот е што управат не дава доверба на менаџерите, односно не им дозволува да работат, не добиваат никаква поддршка. Клоп во каков Ливерпул дојде? Погледни му го составот на првиот натрпевар. Си треба план и програма.
 8. Peja989

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не беше тоа муабетот Стек, дали би одел, него прашаа кој би го стабилизирал, јас пишав Алегри. Нив најдобра опција им беше Роџерс од Селтик ама за МНОГУ, да не кажам сите навивачи на Арсенал Артета беше желбата, прејакиот и предокажаниот Артета кој му праел тактики на Пеп. Роџерс е мозок и знае...
 9. Peja989

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Турбо глуп муабет. Биелса е 100 години у Англија, со преведувач е цело време. Плус Макс не е старче некое, современ лик е и да не знае, ќе научи. Јазик е да го ебам, не треба да стане професор по квантна физика за една година. 1608832872 Да е Ливерпул вп оваа ситуација на Арсенал, да. Кило...
 10. Peja989

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Алегри.
 11. Peja989

  Premier League - Season 2020/2021

  Знаат твоите дома дека си пеехехеххехедер?
 12. Peja989

  Serie A 2020/21

  Токму така, ја доловуваш мојата поента со постот. Никад немаше Пул освоено, неам основ за курч. За да бидеш во право, ќе требаше пред почеток на сезона да кажам „еј, лани шампиони, годинава одиме на борба за топ4“ :)
 13. Peja989

  Serie A 2020/21

  Тебе те чуди што тимови кои не освоиле лига 10тина години, нивните навивачи после солидна полусезона не пројавиле шампионски афинитети или се плашат да кажат дека атакуваат на титула? Друже, навивачи на Челзи после шампионска година, следната (преку лето) најавуваа борба за топ 4 :D
 14. Peja989

  FA & Capital One Cup

  Потежок распоред имаат од Сити у ЛШ :D
 15. Peja989

  Serie A 2020/21

  Бриј овие Јуве, 6 бода у еден ден ќе изгубат.
На врв Bottom