Makedonec_7
Поени од реакции
5.768

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ок, фала на одговорот...Ќе конкурирам јас во секој случај, само да знам дали да се надевам или онака да си ја пробам среќата.:) Поздрав
  ок, со нетрпение очекувам да дознаам нешто повеќе за Венгер!!!
  другар да те прашам што мислеше со овој пост што си прочитал и каде ако сакаш да ми дадеш линк???

  ОДЛИЧНО! Го прочитав целото, и дознав нешто плус за Венгер Што не сум го знаел во минатото. Тоест не ги знаев деталите, кој се најмногу интересни. Како се однесувал со неговите играчи за тоа како ги спремал играчите на „ Психолошкиот план “

  То е то, Фала worca. Одлично преведено! Бравос.


  Не можи бе ова... Не можи... На гугл излегва, ќе напрам самоубиство.......
  За посто шо си ме цитирал, тва шо ти го кажа истото го мислеех и јас, не си ме разберал:)
  Паѓаат Челзи бе .. и според мене ќе се води битката меѓу Арсенал и Јунајтед а Челзи и Шити на крај ќе се борат за трето :) ипак тоа е само наше мислење ќе видиме на крај на сезона :)
  поз.
  Znam deka si pravis majtap, zatoa i jas se zezav. Obicno nekoi premnogu se seriozni mora da pises deka e shala zatoa sto ne znaat da procenat.

  POZ
  В
  Ветив дека не пишувам на темата додека не купи Челзи некој играч(освен Рамирес,ваљда),па затоа ќе те цитирам овде.
  Балак,Белети,Деко,Кол,Сточ...сите овие заминаа дојде само Бенајун.Играч кој едвај играше во Ливерпул..како и да е,за мене е добар арно ама има 30 години,и не знам што може да очекуваме од него.Освен тоа што ќе изигра подобро од Кол кој што играше мизерно наредна сезона.

  На Челзи му фали креативец...како Озил,Хамшик или некој друг.Некој да ја размрда играта.Сите се статисти,спораши,копачи,нема некој таков.
  За разлика во Арсенал каде што се Фабрегас,Насри,Волкот,Диаби,Арша...
  Исто на Челзи му треба и напаѓач.,зошто Анелка е камен и стар,Калу е просек,Стариџ млад,само Дрогба е ѕвер,ама годините го стигаат,јебига.

  Арсенал ја има истата екипа од прошлите сезони,сега само ја надогради со Шамак и со тој со заебано презиме.Доволно за да биде шампион.
  Затоа Арсенал со Манчестер се фаворити за сезонава.
  Освен Челзи ако не купи креативец и шпиц.Тоа е тоа...
  Абе не се загрижив ама од ист Ф.К. сме, а ти таков пост ми пишуваш...култура, мултура...немој да го ебам:toe:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom