Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.102
Поени од реакции
11.125
Абе надеж мора да има, ама реалноста др вели.
Да ни бркаше работа икс па да беше реално и да се надеваме, вака тешко е ептен. Ептен да ги размрдаат 2-0 до хт па да не можат да се соберат овие, или да проработи пичкарското кај нив, да држат нерешено при крајот на мечот па да се случи некој случаен гол.
Мене најмногу ме плаши тоа што ова е Италија, па тешко дека ќе е реална утакмицата.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.362
Поени од реакции
58.073
Фиорентина, Лацио, верона и неќна аталанта пружија подпросечни утакмици, не заебавајте, нека се изигра утакмицата. Пошто коа ќе им викнат кај 20та минута од трибини горе Интер води, коа ќе почне да им врие под нозе, кој ќе ја води таа екипа? Жиру умрениот ли ќе ја води? Пиоли да не ќе им го пушти Џордан сеа? Седете мирни и кулирајте, ако не ја отвори Милан јако утакмицата ако нема водство на крај на прво полувреме ја ебал утката.
Седење мирен кога се зависи од некој друг, малку потешко :D

Иначе Фиорентина уште 100 минути немаше гол да прими да не им ја поклонеше голманот, за Лацио не знам што да кажам, почнав да ги мразам од дно на душа (извини @Splendora), од кога паметам со нас играат како на стероиди а со Милан ништо не играат. Од нив само еднаш сме имале ќар, кога изгубија намерно за Рома да не освои, што немаше никаква врска со нас туку со Рома. Аталанта никогаш не му правела проблем на Милан кога на овие им треба, лани кога беа топ си изгубија без испукан куршум, за годинава се знаеше, пишав во два-три наврати пред натпреварот дека Милан ќе ги помине лагано.

Сега останува Сасуоло, нив добро ги знаеме, ако решат да играат се многу зезната екипа, имаат доволно ударна сила да дадат гол или два... но мора и многу, многу спортска среќа за нас. Мораат први да дадат гол и да издржат доволно долго до panic time за Милан. Тоа мене ми е единствено сценарио по кое можат да победат, а се друго како на пример Милан да поведе прв или да е 0-0 до кај 70-та минута, тоа ќе се приведе до крај без поголеми проблеми.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.136
Поени од реакции
56.226
Само брз блиц криг на Сасуоло може да ја направи интересна утакмицата. Некои 2 0 до 25та минута па да почне Милан да паничи и да се дешаваат хаоси.

Мада реалноста е дека ваквиот тип на текми завршува у прво полувреме со водство на Милан и у продужение ќе гледаме умртвување на темпото и ништење на утакмицата.

Сасуоло ако прв прими гол теорија нема да се замараат да ја вртат.
Милан сами треба да се победат.

Што вика Ио, овие може да се издуваат едно 50тина минути и после кур да ги боли. Немаат капацитет а ни потреба да гинат против ваков улетан Милан.

Само чудо као 5ти мај или тогаш Лацио коа станаа прваци Јуве коа изгуби од Перуџа, да се повтори историјата.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
6.365
Верно е се, ама и верно е дека Милан не игра буквално ништо. Гледајте хајлајтс од неќна со Аталанта, еден шут имаат само од Леао, 3 метра над голот, останатите 2 се головите кај што претрчаа се на терен. Првиот со фаул, за вториот не се ни замараа Аталанта. А и генерално не се замараа многу да буткаат на победа, немаат сила, ваква бедна Аталанта немам видено.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.136
Поени од реакции
56.226
Перишиќ ако отиде у Јувентус ќе се посере на све што напраи со Интер изминативе години. После сите курчења, закачки со Квадрадо у минатово, чаталењето на инстаграм со тоа што пишал НИКАД на тој некој јувенташ што го повикал у Јуве, да им отиде таму за неколку пари плус, не знам.
Кој го ебе, му посакувам Лусио и Хернанес наставак у кариерата ако се одлучи на таков чекор.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.829
Поени од реакции
9.041
Не верувам да иде таму, многу пологично ми е да иде у Челзи или некој енглески клуб.

Што се тиче останување у Интер, ја не знам како би ги комбинирал со Госенс, пошо не ми делува дека било кој од нив сака да е резерва или играч у ротација.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.777
Поени од реакции
13.055
Ако мора да се бира Госенс или Перишиќ, ондак би го избрал првиот само заради годините. Јбг германецот е подолгорочно решение за релативно мали пари, за разлика од Перишиќ кој би земал барем дупло ако не и три пати повеќе, а ќе биде ризичен со оглед на тоа што последната сезона од договорот веќе ќе има 35 години.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.362
Поени од реакции
58.073
Перишиќ ако отиде у Јувентус ќе се посере на све што напраи со Интер изминативе години. После сите курчења, закачки со Квадрадо у минатово, чаталењето на инстаграм со тоа што пишал НИКАД на тој некој јувенташ што го повикал у Јуве, да им отиде таму за неколку пари плус, не знам.
Кој го ебе, му посакувам Лусио и Хернанес наставак у кариерата ако се одлучи на таков чекор.



Перо во Јуве, Дибала во Интер, тоа е таа лојалност во денешниот фудбал.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
Не знам за каква надеж зборувате, надежта умре со поразот од Болоља.
Ако ги гледавте Лацио, Аталанта и Фиорентина со Милан како се тргаат од топката мислам се ќе беше јасно.

Сега треба да се мисли на новата сезона.
Да не се продаваат клучни играчи, да се засили нападот и 2ца играчи за ротација во средина.
Заминуваат многу играчи со огромни плати. Санчез, Видал, Весино, Ранокиа, Коларов...
Плус да се извади некое евро на Сенси, Пинамонти, Лазаро, Далберт плус некој младинец. И Џеко нека се врати во Сараево, таму може да изигра уште 1 сезона.

Без вложување јас би ги потпишал овие играчи:
Голман- Онана
За напад Дибала и Суарез.
Срдина Телисо, Иско.
Одбрана Ромањоли.

Мислам и Паредес заминува од ПСЖ, последна год од договор може за Ниск цена да се земе. Универзален играч, покрива секоја позиција средина...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.362
Поени од реакции
58.073
Милан да изгуби од Сасуоло а Интер да не ја добие Сампдорија е една од најгадните мисли што некогаш ми паднале на памет :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom