Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Догодина желба ми е да ги потепаме Лацио, Фиорентина и Аталанта затоа што ѓубрињата нозе кршат со нас секоја година.
И Сасуоло.

Јебига драго ми е што не се откажаа нашиве после она со Раду и сигурен сум дека уз стабилно меркато освајаме следна година. Немам сили за нешто поише, можда вечер или утре.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
Тежок ден за сите нас, посебно за момците на терен, се гледа колку им е тешко, знаат дека се беше до нив, знаат дека заебаа работа... пак ќе речам на крајот, жално е за ваква верна публика да има управа која го враќа клубот наназад, ова е последен пат што сакам да го видам во ложа Стивен мали со тоа жалната фаца, нека плаче кај татко му.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.055
Поени од реакции
6.380
Титулата ја изгуби раководството со продавањето на одредени играчи и истите ги заменија со недоволно квалитетни играчи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Титулата ја изгуби раководството со продавањето на одредени играчи и истите ги заменија со недоволно квалитетни играчи.
Да, ама кога веќе си лимитиран со финансии треба буквално у центар да погодиш со секое ново име, ние фрливме 50м со рати со све кога ќе видиш на Кореа, пола играч пола ништо, и Госенс кој дојде повреден и игра на позиција на која Перишич сезонава изигра у goat форма, така иде зборот, Госенс или некој ко него логично беше да се пазари тек летово, не зимоска. Секој си сноси дел од одговорноста, процентуално најмногу иде кај Сунинг и тоа е непобитен факт, ама не смеат да се исклучат и Марота, Аусилио и тренерот, сите на ваков или онаков начин потфрлија во одредени клучни моменти кои не коштаа сезонава губење на титулата.

Пак ќе кажам, пред сезона второ место и не делуваше лошо, ама тогаш очекувањата беа дека јуве се осетно засилени со нов тренер, плус Роналдо беше тука, и се очекуваше да бидат главни фаворити, и такви осакатени пак кладилниците не ставаа пред Милан така да не се слагам со тоа дека сезонава е успешна а притоа Милан се прваци, не во овој универзум.

Се виде и по изразите на лицата на играчите колку се осеќаат успешно годинава, потиштени беа сите, свесни беа и они колку малце требаше за да се освојат бек ту бек титули и дека се пропушти златна шанса за истото. Прваци не се некои што потрошија 100м летоска, што имаат богзнае каков тренер и ростер, шампион е екипа која исто имаше проблематично лето, 95% од составот им е ист од лани со нов голман ама статус кво у поглед на квалитет јер Донарума го изгубија и место Ибра, Жиру, ништо посебно и конкретно, дури не се ни замараа Хакан да го покријат со ново име, и беа екипа кои пред сезона се задоволуваа со ЛШ пласман, тоа и им се предвидуваше. Ако на некој му давам кредит у клубов тоа е Марота затоа и не фрлам со дрва и камења по него иако залетувањето по Госенс зимоска беше катастрофален трансфер маневар од сегашна перспектива кој во остатокот од сезоната многу не кошташе, истово важи и за Кореа ама ајде за него одеа бидејќи беше желба на тренерот.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
12.859
Само да ве поздравам дечки :)
Додека не го продадат гнасните кинези клубов јас ќе паузирам и со негово пратење,а и со кајганава јер тука бев најмногу заради фан клубов.
Доста беше од пцуење по говната жутоклунски.
Едноставно се е веќе кажано.

До некои подобри времиња - збогум.

Ваш Маркез.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Го отупевте за Кореа...

Госенс се поклопи со животна форма на Перишиќ полусесонава. А да се повредеше пред 10 кола? Сериозно делуваше ова денес...

Мислам дека Перо си иде... големи се шансите.

Алексис имаше 20 изгубени топки и директни шанси за противникот и зима огромна плата... ама Кореа не чинел. Кореа играше ко у стеги, притисок го изеде... на крај со 2та гола денес, солидни бројки извади ко за резерва... а дека не му беше сезонава - не му беше. Ама секако за измена беше и донесен да бидеме искрени. Повреди го утепаа...
Видал, Весино, Де Фрај очајна сезона... Џеко пропадна у земја задњи 5 месеца... тенка клупа поготово среден ред... Ист тип копачи на клупа...

Ако мора да се жртвува еден, нек иде Бастони. Ќе извадат бек од нигде никаде...

Лаутаро нек седи... Освен 100м да му земат и Лукаку/Дибала да ги гледаме.

Кинезите нек фаќаат патот.
Очекувам позитивно меркато, ама очекувам и кај Јуве и Милан исто. Потешко ќе биде следна сезона... :)
Автоматски споено мислење:

Го отупевте за Кореа...

Госенс се поклопи со животна форма на Перишиќ полусесонава. А да се повредеше пред 10 кола? Сериозно делуваше ова денес...

Мислам дека Перо си иде... големи се шансите.

Алексис имаше 20 изгубени топки и директни шанси за противникот и зима огромна плата... ама Кореа не чинел. Кореа играше ко у стеги, притисок го изеде... на крај со 2та гола денес, солидни бројки извади ко за резерва... а дека не му беше сезонава - не му беше. Ама секако за измена беше и донесен да бидеме искрени. Повреди го утепаа...
Видал, Весино, Де Фрај очајна сезона... Џеко пропадна у земја задњи 5 месеца... тенка клупа поготово среден ред... Ист тип копачи на клупа...

Ако мора да се жртвува еден, нек иде Бастони. Ќе извадат бек од нигде никаде...

Лаутаро нек седи... Освен 100м да му земат и Лукаку/Дибала да ги гледаме.

Кинезите нек фаќаат патот.
Очекувам позитивно меркато, ама очекувам и кај Јуве и Милан исто. Потешко ќе биде следна сезона... :)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.846
Разочарувачка сезона генерално, на срамен начин го чоукнаа скудетото, а и уште посрамно е тргањето на Лацио,Виока и Саусоло за да изгубат од Милан...срамна лига...затоа во групи ќе испаѓаат секоја година
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Сериозно убеден бев дека нема да има пуштање, дури губев време и нерви да се објаснувам со ИО и Ставро и да ги убедувам во тоа, за на крај да им пуштат 3 гола да дадат како да се на тренинг. Гробот да им го ебам на сите, ќе му ги ебам живите на Марота ако пазари играч од таа смрдена екипа.

Инаку мое мислење е дека се претерува со критиките кон Инзаги и играчите, ок сеа малце на неубав начин ни склизна титулата ама факт е дека сме најјак тим во Серија А и ни требаат пар засилувања летово за да изгазиме следна сезона. Убедливо најдобар напад, за гол послаба одбрана од Милан и Наполи, суперкуп и куп освоени уз продадени двајца клучни првотимци и третиот загубен ради срцев удар, ЈЕБИГА можда ова е и више него добро иако боли пошо ја имавме титулата и се беше во наши раце. Сериозно, можеше да биде многу подруга табелата малце ако беа поразлични некои работи, дербито со Јуве дома како несреќно изгубивме 2 бода, со Милан двете текми еден Господ знае како освоивме само еден бод, особено првото дерби се утепавме од промашување, пенал утнат и уште неколку чисти зицери... Од друга страна Милан имаше среќа во пар клучни моменти, особено против Лацио на гости, таа да не ја тепаа ќе кикснеа уште две најмалце до крајот али јбг се деси обратното и нормално не треба ништо да им се одзема на дечките зашо заслужено си освоија. Некад треба да има човек и среќа у одредени ствари, ние ја немавме таа спортска среќа и тоа е тоа.

Летово не смее да има продажба на ниту еден клучен играч, едино Де Фрај можам да сварам дека ќе си оди пошо беше камен сезонава. Ако успеат да го земат Дибала и да остане Перо ќе завршат добра работа и уз Бремер и еден солиден везњак би тебало да сме топ. Али ај рано е за вакви замисли и муабети, нека пројде прво грдиот филинг од денес.

Лаутаро, Броз и Перо се играчи на сезоната без дилеми. И Миланчо.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Само да ве поздравам дечки :)
Додека не го продадат гнасните кинези клубов јас ќе паузирам и со негово пратење,а и со кајганава јер тука бев најмногу заради фан клубов.
Доста беше од пцуење по говната жутоклунски.
Едноставно се е веќе кажано.

До некои подобри времиња - збогум.

Ваш Маркез.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
И ја се приклучувам. Време е за пензија :)
Само ја не ради Кинезите, трансферите или стресот од пратење на клубов. Едноставно немам доволно време, барем не колку што сакам, за активно да учествувам во фан-клубов. Имам време само пасивно да читам и ептен ретко да пишам нешто. Следната сезона најверојатно ќе немам време и да пратам поголем број на утакмици.

А искрено и ја сум уште на форумов, само ради фан-клубов и некои од фудбалскиве теми, како Серија А темата кај што има добра екипа. Ради фан-клубов и направив профил и тука ми е дома на форумов. Пред неколку години, генерално цел форум беше интересно место. Имаше доста интересни членови и квалитетни мислења што вредеше да се читаат. Сега, како и се на нет, пуно е со тролови и гњаватори што ја посеруваат секоја тема. Како фб е станато, треба да скролаш 15 поста за да ја најдеш нешто вредно за читање.
У секој случај, оваа тема ми беше и ми остана константа за пратење. Се има собрано ептен супер група. Пуно интелигентни и забавни дечки, ниту еден гомнар, што е изненадувачки и ретко за наоѓање во групи низ нет. Си има некоја кул мини култура фан-клубов, кај што паѓале одлични дискусии и квалитетни заебанции. И ради тоа, ве сакам и почитувам сите како браќа. :smirce:
Имаме привилегија и истовремено клетва, да бидеме зависни од навивање за комично трагичен клуб. Цела историја на Интер е тоа, нешто убаво се случува и блага катастрофа одма после тоа, како рецепт за лудило. Последнава сезона беше типичен пример за тоа. Три дена после освојување на титулата што клубот ја чекаше 11 години, во ситуација кога лигата беше наместена за долга серија на титули и одалечување од конкуренцијата за неколки скалила, се случи благ распад и 360 промена на клупска политика. Апсурдно, на граница до смешно.:pos:
И покрај тоа, не би го сменил за ништо.
Клубов го чека многу битно лето. Правецот на клубот за следните 3-4 години, ќе се одлучува овој трансфер период. Или ќе заглави во нов бантер период, со многу депресивни епизоди, или ќе остане да конкурира за титули и можеби доволно ќе се поклопат коцките за да влеземе во некој нов циклус на успеси.
Ја се надевам дека ќе биде второто, уште од следната сезона натаму, па ќе славиме уште многу титули заедно, кај и да сме.
Форца!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
Сериозно убеден бев дека нема да има пуштање, дури губев време и нерви да се објаснувам со ИО и Ставро и да ги убедувам во тоа, за на крај да им пуштат 3 гола да дадат како да се на тренинг.
Време, ти губеше време, јас губев нерви. Таа фраза „губев нерви“ се користи кога си бил во право, а не кога си промашил празен гол. :kafence:



И ја се приклучувам. Време е за пензија :)
Ти не одиш никаде, не можам сам да се објаснувам и да губам нерви со овој погоре.

@Marquess секако не оди никаде, ќе го изнервираат кинезите за недела две, одма ќе се нацрта на темава. Што се случи со @Trolejbus, излета од шините? Дали @beneamata се ожени и стана папучар? Каде е Жика?

Тензично лето не чека. Бидете така.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.908
Поени од реакции
9.285
Вака кога го гледа човек, би му простил за мрачните периоди сезонава, а и откако престана толку да го форсира со Џеко у тандем се препороди човекот. Заслужува шанса и догодина да остане.



И да, секоја чест за Курва Норд за навивањето вчера пуни 90 минути.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Abe ne jebi koi mracni periodi :)), vlagal vo bonus ko i Lukaku sto vlagase, pa da potsetam li i Lukaku u 2 sezoni kakvi losi partii imal koga bese edna od nekolkute pricini sto ispagavme od grupi vo LS, prvata sezona so Barsa se iznapromasuva doma, vtorata mu skina cist gol na Alexis. Golem kur, sekoj igrac vlagal i izlagal od losi periodi vo tek na sezona, nema sto da mu se oprosti na nekoj koj ustvari otkako e dojden tuka ja ima NAJDOBRATA sezona individualno u klubov, odnosno si go odrzuva visokoto nivo na forma veke treta godina po red.

Nas ne iskina toa sto Dzeko, jer e u godini, od Januari nagore e totalno potonat ama pa i toa bese za ocekuvanje, a ostanatite od napadot cela sezona ne uspeaa da najdat nekoja konstantnost i vrzuvanje na dobri partii u serija. Da imavme uste eden vo napad sto moze da drzi jaka forma cela sezona, so mali padovi koi pod difolt kaj sekoj igrac znaat da se desi, ke bese drugo. Lukaku ispadna glupav maksimalno, se vrati kade sto bese meme, za da pak stane meme, od sve sto izgubivme letoska ova najmnogu ne kostase sea koga ke razmislis.

Pak bi go vratil, cisto radi toa sto Inter ke vidi golem kjar od toa a toa e najvazno ali nikad nema da go gledam so isti oci posle mrtvoto zaminuvanje nekade kade sto nikogas ne bil ni cenet, a tuka go tretiraa ko bog baska sto go vratija na fudbalskata mapa i go izvadija od meme svetot bar za moment.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
Лукаку не чинеше скудето, да се врати и да врзе 2 скудета по ред хипотетички, би му простил некако. Иначе во моментов сурат не сакам да му видам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom