Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Јас се извинувам што ги навредив комшиите. Да се поправам.
Интер никогаш до сеа нема освоено Сериа Б.
Најверојатно никогаш и нема да освои.

Ах животе курво штрбава :(
Па добро, никогаш не бил ни последен во група во ЛШ, па ете се деси сезонава, така да никогаш не вели никогаш :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Дечки мене ме интересира Дибала како е? Дали снимките покажаа кинење на предните вкрстени лигаменти, странични, менискус и кршење на потколеницата?
Страшен старт навистина, баш ми е жал, таман се врати во форма и го постигна својот втор гол оваа сезона откако пред 3 кола беше прецизен и против страшната Џенова. Секако претходно поради многу јака форма имаше 0 голови на последните 11 утакмици у Серија А.

Ова може да биде страшен удар и за репрезентацијата на Аргентина каде у последно време не игра.

Дечки мене ме интересира Лукаку како е? Дали снимките покажаа кинење на предните вкрстени лигаменти, странични, менискус и кршење на потколеницата?

Страшен старт навистина, баш ми е жал за еден од топ 5 напаѓачи во свет.

Ова може да биде страшен удар и за репрезентацијата на Белгија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Дечки мене ме интересира Дибала како е? Дали снимките покажаа кинење на предните вкрстени лигаменти, странични, менискус и кршење на потколеницата?
Страшен старт навистина, баш ми е жал, таман се врати во форма и го постигна својот втор гол оваа сезона откако пред 3 кола беше прецизен и против страшната Џенова. Секако претходно поради многу јака форма имаше 0 голови на последните 11 утакмици у Серија А.

Ова може да биде страшен удар и за репрезентацијата на Аргентина каде у последно време не игра.

Ja погоди темата а? :pos:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дечки мене ме интересира Дибала како е? Дали снимките покажаа кинење на предните вкрстени лигаменти, странични, менискус и кршење на потколеницата?
Страшен старт навистина, баш ми е жал, таман се врати во форма и го постигна својот втор гол оваа сезона откако пред 3 кола беше прецизен и против страшната Џенова. Секако претходно поради многу јака форма имаше 0 голови на последните 11 утакмици у Серија А.

Ова може да биде страшен удар и за репрезентацијата на Аргентина каде у последно време не игра.

Ако се повреди посериозно голем удар ќе е тоа за Јуве, и оваа година според настапите и бројките е водечки кандидат за играч на првенството.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Дечки мене ме интересира Лукаку како е? Дали снимките покажаа кинење на предните вкрстени лигаменти, странични, менискус и кршење на потколеницата?

Страшен старт навистина, баш ми е жал за еден од топ 5 напаѓачи во свет.

Ова може да биде страшен удар и за репрезентацијата на Белгија.
Ништо чудно и да не глумел.
Знае да се сопне сам, не му е прв пат.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Монде џабе полагаш надежи дека ќе тепате, има да наплатите за сите киксови сезонава.

Бјанко Неро ќе има таква низа на мозочни потреси во левите виуги на мозокот што после 90 минути ќе изгледа вака...


'Јајкдкдкао офолсканф јсоачскф' ќе пишува по форумов, нема да знае во која тема тера, ќе земе со Биџонс и Топол Поздрав да се пцуе...
И пред мечот и после можеш само да му го исцуцаш на Бјанконеро...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За некој ден, 10 години на форумов, повремено ја читам и ја пратам темава, а нешто највпечатливо што ми останало, 10 години со ред е тоа дека дебативе на темава дефинитивно ги добиваат Интерашите.
Алал вера дечки, ако не можете титули барем тука победувате.
Slobodno i naredni 10 godini neka gi dobivaat debatite interasite, a nie da gi osvojuvame titulite.. pa posle ke pisuvam kako vnucite mi porasnale, pocnale ljubov da vodat, a ovie mizeriive da nemaat osvoeno nisto..
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Slobodno i naredni 10 godini neka gi dobivaat debatite interasite, a nie da gi osvojuvame titulite.. pa posle ke pisuvam kako vnucite mi porasnale, pocnale ljubov da vodat, a ovie mizeriive da nemaat osvoeno nisto..
Сте добиле ти и Горилаз од трите подолгото... Којзнае како ќе му раскажуваш на внук ти за твојата битна улога во титулите на Јувентус, како со Недвед сте пиеле кафе па после со Горилаз во Струмица сте ги спремале тактиките, па Бјанконеро се јавувал делегирал судии... А зад сите вас во сенка стои големиот маг Мондонико од Топаанско и како мапет кукли ги влече сите конци во Италија...

Па како на некој небитен форум имало некои Џонтра и Стек кои мислеле дека ве дупат а уствари вие сте ги сожaлувале пошто ништо немаат освоено со својот Интер, дури и на Јувенташ му давале 12 милиони евра плата... Јувенташот бил подметнат во Интер од големиот Чаирски Скиреа...

На крај внуците ти викаат 'добро дедо овој пат јако ти удрила деменцијата во глава, види пак си се помочал, сеа ќе ја викнам баба да ти ги смени пелените'.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Сте добиле ти и Горилаз од трите подолгото... Којзнае како ќе му раскажуваш на внук ти за твојата битна улога во титулите на Јувентус, како со Недвед сте пиеле кафе па после со Горилаз во Струмица сте ги спремале тактиките, па Бјанконеро се јавувал делегирал судии... А зад сите вас во сенка стои големиот маг Мондонико од Топаанско и како мапет кукли ги влече сите конци во Италија...
Е сега и ти... Па ги гледаат 90% од натпреварите на Јуве во една сезона (а сигурен сум дека некои дури и 100%), секој ден читаат нешто во врска со Јуве... Се радувале, пцуеле... Малку ли е тоа?

И како после тоа да не се идентификуваш со клубот?!

Колку само време сум потрошил на Милан, колку сум се замарал пред важен натпревар со денови, сум имал трема пред натпревар како пред испит. :D Добро, можда претерав малку, посебно сега кога натепав и повеќе години и со милион други обврски, тоа замарање е намалено, нервирање само додека трае натпреварот, па и тогаш далеку од тоа на времето...



Можеби сето тоа е глупо и непотребно, но тие што мислат така не се за овој подфорум. :)
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Е сега и ти... Па ги гледаат 90% од натпреварите на Јуве во една сезона (а сигурен сум дека некои дури и 100%), секој ден читаат нешто во врска со Јуве... Се радувале, пцуеле... Малку ли е тоа?

И како после тоа да не се идентификуваш со клубот?!

Колку само време сум потрошил на Милан, колку сум се замарал пред важен натпревар со денови, сум имал трема пред натпревар како пред испит. :D Добро, можда претерав малку, посебно сега кога натепав и повеќе години и со милион други обврски, тоа замарање е намалено, нервирање само додека трае натпреварот, па и тогаш далеку од тоа на времето...



Можеби сето тоа е глупо и непотребно, но тие што мислат така не се за овој подфорум. :)
На шо ќе се радуват бе брат, на секој 20 години зимаат по една титула. Цел живот им иде по пцуење, нервози и препукување кон другите клубови.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Е сега и ти... Па ги гледаат 90% од натпреварите на Јуве во една сезона (а сигурен сум дека некои дури и 100%), секој ден читаат нешто во врска со Јуве... Се радувале, пцуеле... Малку ли е тоа?

И како после тоа да не се идентификуваш со клубот?!

Колку само време сум потрошил на Милан, колку сум се замарал пред важен натпревар со денови, сум имал трема пред натпревар како пред испит. :D Добро, можда претерав малку, посебно сега кога натепав и повеќе години и со милион други обврски, тоа замарање е намалено, нервирање само додека трае натпреварот, па и тогаш далеку од тоа на времето...



Можеби сето тоа е глупо и непотребно, но тие што мислат така не се за овој подфорум. :)
Универзумот функционира на чуден начин, го знаеш она чуството кога некој шутира слободен и сигурен си дека ќе даде гол, и го дава... Или пред натпреварот имаш чудно чувство дека Аталанта ќе го силува Милан и се дешава 5-1, може само поради тоа твое чувство кое се дешава во стомакот, ќе ги разбранува струните на универзумот кои со помош на 'теоријата на струните' предизвикуваат ефект наречен Батерфлај и цел Милан го обзема истото чусвство и едноставно им се дешава мрак...

Епа ако 'String Theory' се докаже како точна, тогаш ова е возможно, значи ради позитивниот став на Сладоледот, Јувентус гази... Само он има лошо чувство кога играат Лига Шампиони...

Друг начин да докажеш дека имаш удел во тимот не е времето кое си го поминал, тоа само ти го плаќаш со цена на нерви и изгубено време... Јас повеќе би рекол да приложиш сметки поголеми од 2000 евра ГОДИШНО во карти, сезонски карти или официјална опрема, дресови итн. итн...

Тогаш да имаш удел во победите на тимот, а не ние тука ги гледаме на стримови без пари...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.284
Универзумот функционира на чуден начин, го знаеш она чуството кога некој шутира слободен и сигурен си дека ќе даде гол, и го дава... Или пред натпреварот имаш чудно чувство дека Аталанта ќе го силува Милан и се дешава 5-1, може само поради тоа твое чувство кое се дешава во стомакот, ќе ги разбранува струните на универзумот кои со помош на 'теоријата на струните' предизвикуваат ефект наречен Батерфлај и цел Милан го обзема истото чусвство и едноставно им се дешава мрак...

Епа ако 'String Theory' се докаже како точна, тогаш ова е возможно, значи ради позитивниот став на Сладоледот, Јувентус гази... Само он има лошо чувство кога играат Лига Шампиони...

Друг начин да докажеш дека имаш удел во тимот не е времето кое си го поминал, тоа само ти го плаќаш со цена на нерви и изгубено време... Јас повеќе би рекол да приложиш сметки поголеми од 2000 евра ГОДИШНО во карти, сезонски карти или официјална опрема, дресови итн. итн...

Тогаш да имаш удел во победите на тимот, а не ние тука ги гледаме на стримови без пари...
Што филозофираш бе?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom