Superhero Movies

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не се нормални со трејлериве. Ништо не покажуваат. :mad::mad:
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.289
Не сум многу запален по суперхеројскиве али за Капетан Марвел :love:.. од хумор до Бри до мачетооо до скоро се'.. Од друга страна Аквамен, ако се одземе визуелното, останува турска серија
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
gunn se vraka u marvel, za guardians :свиркам::свиркам::свиркам:
dovolen pokazatel sto znaci gunn za ovoj univerzum i guardians e faktot sto dizni se resavaat da go vratat otkako prethodno go brkaat.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
se nadevam im naplatil ko za tri filmovi

ete inspiracija i ja konecno ke mozam nekad cosplay ako situacijata toa go bara

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
kako ide so kupuvanjeto karti za premiera, znam deka mora da e na lice mesto, valjda nekoj iskusil posledniot pat so infinity war.
Koga gi pustaat obicno kartite i dali od start se stvara golema guzva, mislam deka nakaj 2 otvaraa biletari.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.701
Што бе, повеќе од месец ден ли?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
kako ide so kupuvanjeto karti za premiera, znam deka mora da e na lice mesto, valjda nekoj iskusil posledniot pat so infinity war.
Koga gi pustaat obicno kartite i dali od start se stvara golema guzva, mislam deka nakaj 2 otvaraa biletari.
Не мора на лице место.
Вообичаено е обележано додуша, за некои претпремиери може, за некои не може. Ако имаш Синеплекс картичка, и ако имаш пари на картичката можеш и од дома да купиш па да си ги платиш преку сајтот/апликацијата. Јас така ги купив за претпремиерата на Марвел со оглед на тоа што не сум обожавател да дремам 2 ипол саати во редица за на каса. Ма да што ако сакаш да купиш повеќе од 2 може да имаш проблем зашто не можат да се платат повеќе од 2 карти преку картичка во еден ден.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
20 јануари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
54
kako ide so kupuvanjeto karti za premiera, znam deka mora da e na lice mesto, valjda nekoj iskusil posledniot pat so infinity war.
Koga gi pustaat obicno kartite i dali od start se stvara golema guzva, mislam deka nakaj 2 otvaraa biletari.
Од понеделник до петок у 3 отвараат. Сабота и недела порано, накај 11 мислам не сум сигурна. За infinity war пуштија околу месец дена унапред. Ќе објават на фејсбук кога ќе пуштат. Обично може и онлајн да се купат ама треба да имаш клуб картичка и да имаш стаено пари на картичката као шо ти кажале погоре. Прво пуштаат една сала од 7 пример па коа ќе се распродаде таа пуштаат од 7ипол па од 8 итн додека има интерес од прилика.
Е сеа пошо моментално ни за премиерата на Us не може онлајн да се купат, мора на лице место, можно е и за End game да биде така, ќе видиме..

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
fala decki, nikad ne mi teknalo da stavam barem edno 1000ce na kartickata, a bas praev muabet za ova so drugar koj bese na premierata za deadpool 2kata, a znam deka na premieri samo mozese taka ali ete sum izumil, i iskreno i sea nemase da mi tekne taka da ke se obidam vaka da isteram.

Nego, na temava ne e spomnato, denovive se desi edna mnogu bitna stvar koja bese prasanje na vreme koga ke se realizira, dizni gi lapnaa fox, sto za marvelovci i ne e taka losa stvar bidejki vo slednite fazi od marvel univerzumov na dizni ke gi ocekuvame x men, fantastic 4 ... pa mozebi i deadpool, iako ne znam kako sve toa ke go izvedat so nego. Ocekuvam nekoe spektakulrano tizerce ili easter egg, a poise verojatno i post credit scena vo idnina so wolverine ko najava na toa sto sledi.
Realno ova e eden od najvlijatelnite heroi od mutantive, taka da moze da se pretpostavi kakov hajp ke ima vo idnina ... e sea so ogled deka ke se pravi nekoj reboot ko so spajdermen sto napravija, golem tovar bi imal toj glumec koj ke treba da go menuva jackman ... eventualno pa so nego da se tera ali ne bi znael kako toa ke go izvedat posle sve sto do sega on snimi, bi bilo too much bez razlika sto uvek postojat opciite za paralelni univerzumi i ostali takvi veke videni stvari ( ko sto napravi abrams so star trek ).

Drugo sto ocekuvam, fantastic 4, konecno nesto dobro od niv na filmskoto plato, posle 3 neuspesni obidi, baska sto fox gi drzea i pravata za Galactus koj bi trebalo posle ova u idnina da bide glaven negativec ( posle thanos ) sto voopstp nema da e loso, sekako ako gi skockaat ubavo rabotite.

Ova im ovozmozuva na Marvel dobra osnova za slednite fazi posle penzioniranjeto na momentalnite heroi, iako so ogled na standardot sto sega go postavija, moze da se ocekuva i edna digresija vo idnina bidejki od start udrija all in '' jakite faci '', ke vidime kako i da e.
Za pravenje pari, i slicno ne, za toa se maheri, ama kvalitetot na filmovite, prikaznata i slicno, zavisi ... narocito od toa koi ke bidat centralni likovi vo idnina i kako istite ke bidat obraboteni.

Na krajot od denot, tuka sekogas e tom holland koj na vakov ili onakov nacin ke najavi sto sledi vo idnina.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Баш скоро читав една анализа на еден американски сајт. Иако до сега Марвел доминираше, ако не променат нешто крупно, можно е ДЦ со добра стратегија да биде поуспешен во наредните години. Марвел горе-доле ги потроши главните играчи па Endgame ќе биде нешто како финале на се што до сега беше MCU. После ова неминовно ќе дојде до пад на популарноста пошто ќе треба да се уфрлаат треторазредни ликови.

Мутантите можат да направат пресврт пошто се ептен популарни ликови. Само не знам како би го извеле ова. Ми текнува на три опции. Првата, да почнат свој X-Men серијал настрана од MCU не ми се верува. Втората, да најдат начин да ги поврзат филмовите на Фокс со MCU. Па истите актери да продолжат да глумат. Ова е тешко да се изведе пошто пак ќе треба да се измислуваат работи како паралелни универзуми или нешто слично за да се објасни кај биле мутантите кога се случувале филмовите на MCU. Трето и најлогично, да ги вметнат X-Men во MCU како нова приказна т.е. да се направи целосен рибут како со Спајдермен. Со нови актери, со се’. Па да не си му во кожа на тој што ќе го глуми Волверин по Џекман. Мислам дека никој не може да замисли друг во таа улога. Тој што ќе се нафати ризикува да си ја упропасти кариерата.

Како и да е очекувано беше ова да се случи пошто огромни пари се во прашање. Јас лично ќе бев среќен X-Men и Дедпул да си останеа под капата на Фокс и да се правеа повеќе филмови што ќе бидат конкуренција на универзумите на Марвел и ДЦ.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Баш скоро читав една анализа на еден американски сајт. Иако до сега Марвел доминираше, ако не променат нешто крупно, можно е ДЦ со добра стратегија да биде поуспешен во наредните години. Марвел горе-доле ги потроши главните играчи па Endgame ќе биде нешто како финале на се што до сега беше MCU. После ова неминовно ќе дојде до пад на популарноста пошто ќе треба да се уфрлаат треторазредни ликови.

Мутантите можат да направат пресврт пошто се ептен популарни ликови. Само не знам како би го извеле ова. Ми текнува на три опции. Првата, да почнат свој X-Men серијал настрана од MCU не ми се верува. Втората, да најдат начин да ги поврзат филмовите на Фокс со MCU. Па истите актери да продолжат да глумат. Ова е тешко да се изведе пошто пак ќе треба да се измислуваат работи како паралелни универзуми или нешто слично за да се објасни кај биле мутантите кога се случувале филмовите на MCU. Трето и најлогично, да ги вметнат X-Men во MCU како нова приказна т.е. да се направи целосен рибут како со Спајдермен. Со нови актери, со се’. Па да не си му во кожа на тој што ќе го глуми Волверин по Џекман. Мислам дека никој не може да замисли друг во таа улога. Тој што ќе се нафати ризикува да си ја упропасти кариерата.

Како и да е очекувано беше ова да се случи пошто огромни пари се во прашање. Јас лично ќе бев среќен X-Men и Дедпул да си останеа под капата на Фокс и да се правеа повеќе филмови што ќе бидат конкуренција на универзумите на Марвел и ДЦ.
DC сега за сега се зад Марвел. Но тоа не значи дека така ќе биде и во наредните години.
Многу залет земаа Марвел и отидоа многу далеку. Направија доста пари. И јас мислам дека ги истрошија овие суперхерои што се сега во Avengers, но мислам дека успехот ќе го повторат со X-Force (мутантите).
X-Force би бил филм пандан на Avengers само со мутантите и Дедпул како главен суперхерој. Мислам дека и за тоа се спремаат Марвел.

Е сега не ми се допаѓа што крадат од DC. Ќе додавале некој ист супер херој како Flash на DC, со истите моќи, но зо различен костум и име.
Доста многу украдоа од DC, а овие не се замараат, затоа и губат од Марвел.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Никогаш не сум бил на премиера на некој филм никогаш и нема да го направам тоа макар се работело и за Теренс Малик,Тарантино или било кој друг на куров.Јас да бидам дел од маса,која тупка у место,коментира,ломоти,гнете као стока,прави контакт,нагли движења ми ствара гадење,и дуење во стомакот,детскиот џагор,мамичките од Аеродром заедно со полни кесиња од Зара,Њујоркер и Рамстор,ја билдат мојата негација,мизантропска мотивација и ја доведуват до совршенство.Авенџерс и Џокерот ги чекам до коска,ама две недели ме дели од мирот на самата премиера,без разлика што интернетот во тие моменти гори,чекаме трпеливо.

tumblr_mcddvvg2w81qgsms3o1_500.jpg
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Иначе некоја информација за Adam Warlock и Howard the Duck?
Се појавија на кратко и двајцата ама сеуште нема ништо за нив...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Иначе некоја информација за Adam Warlock и Howard the Duck?
Се појавија на кратко и двајцата ама сеуште нема ништо за нив...
Хауард патарокот беше гимик камео ала Стен Ли, ништо повеќе од тоа. А Адам Ворлок би требало у ГОТГ тројката да се појави, или во некој друг спејс бејзд филм ако овој им е ставен на холд ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom