PlayStation 4

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Фала ти многу на одговорот. Уште една работа, може смешно ќе ти звучам, но сепак ќе си прашам. Дали можам триалот на псп од две недели да го активирам при крај на месецот и да симнам две игри за септември и кога ќе почне наредниот месец уште две игри да симнам - тие што ќе ги пуштат за октомври? Значи дали можам на таков начин да симнам 4 игри?
:D
Може да, ама џабе ке ти биде :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Фала ти многу на одговорот. Уште една работа, може смешно ќе ти звучам, но сепак ќе си прашам. Дали можам триалот на псп од две недели да го активирам при крај на месецот и да симнам две игри за септември и кога ќе почне наредниот месец уште две игри да симнам - тие што ќе ги пуштат за октомври? Значи дали можам на таков начин да симнам 4 игри?
:D
Можеш да ги активираш за да ги фатиш не и дека ќе се изнаиграш за две недели четири игри. Ке ги фатиш игрите што се од септември и ќе ги фатиш игрите што се од октомври. Трајно ќе останат врзани за твојот акаунт, се разбира се додека трае претплата ќе можеш да ги играш али сопственоста ти останува. Јас имам игри од 2012 што сум ги активирал и ден денес кога и да приклучам PSN Plus тие наслови ми се достапни за спуштање и играње.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ја изигравте бателфилд бета? После 3 дена играње лош впечаток ми остави искрено. Како да е мал додаток на предхотната со уште полоши глупости во неа.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Колку можам конзола купена пред недела дена од 1 ТБ една рачка со 4.73 фирмвер да ја продадам?
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Go spushtiv demoto od FIFA19. Prvo neshto sho zaprimetiv e deka slilite od igrachite se istite od lani, a duri zgora na se ima igraci koi se slikani vo dresovi od prethodnite klubovi vo koi igrale kako na primer Emre Can od Juventus e vo dres od Liverpool. Ima i drugi igraci so istiot "problem". Planiraat li da gi apdejtiraat ili ke si ostanat taka? Stvarno e glupavo.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Друга е таа работа.
Овде ти даваат 2 акаунти со по 14дена триал период. Значи батињата си имаат развиено некоја шема, си прават нови акаунти, аднуваат некоја си картичка и го користат триал периодот од 14 дена. Нема кој да пријави за да јаде бан :)
Со таа шема псплус ти трае две недели со тоа што вториот и секој нареден што ќе го активираш ќе треба на нов маил да биде со што мислам дека истата игра со зачувани сетинзи и достигнувања нема да можеш да ја играш, туку од почеток. Јас пробав и еве имам две недели псплус, без кредитна дебитна картичка пошо се накурчив кога дознав дека фрее трајлот не можам да го активирам од Македонија, туку само со фејк пејпал акаунт. Не сум сигурен дали можат да те фатат и банираат, ниту многу се разбирам како оди тоа.

Ја има ли некој Дарк Соулс 3 за менување или продавање?
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Игрите што се достапни за симнување од playstation now, како на пример Bloodborne, дали се достапни за играње и после истекување на претплатата на psnow, или не се?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Игрите што се достапни за симнување од playstation now, како на пример Bloodborne, дали се достапни за играње и после истекување на претплатата на psnow, или не се?
Playstation Now e тоа што е Netflix за филмови. Значи Games on Demand. 650 игри - Сите достапни на располагање се додека ти трае претплатата.
Заврши претплатата? - Завршува и пристапот до тие игри.

Отприлика нешто како Xbox Gamepass.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.051
Поени од реакции
4.011
Здраво ми треба помош. Имам пс4 регистриран на амерички акаунт и сега за да ја купам ФИФА 19 како да направам. Ве молам за помош, читав нешто преку амазон ама ако може подетално да не згрешам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Здраво ми треба помош. Имам пс4 регистриран на амерички акаунт и сега за да ја купам ФИФА 19 како да направам. Ве молам за помош, читав нешто преку амазон ама ако може подетално да не згрешам.
Јас денес ја купив дигитална, на амазон не најдов да земам картица
https://www.pcgamesupply.com/buygames/sony-playstation-network-cards/US-Region/
плакаш и одма ти стигаат кодовите на маил, после ги внесуваш во reedem codes и тоа е тоа.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Треба ми код за германски стор од 10 евра, одека да купам, пробав амазон али ми бара документ за идентификација?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Јас денес ја купив дигитална, на амазон не најдов да земам картица
https://www.pcgamesupply.com/buygames/sony-playstation-network-cards/US-Region/
плакаш и одма ти стигаат кодовите на маил, после ги внесуваш во reedem codes и тоа е тоа.
Kolku pari ja zede igrava? I koj ti e prviot vpechatok? Mnogu loshi komentari se iznachitav, a i toa shto voopshto ne posvetuvaat vnimanie na Career mode, mi ide na nervi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom