PlayStation 4

Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Здраво, гледам дека Фифа 19 е намалена на ПС Сторе за black Friday и сега како да ја купам неа и ПС плус претплата од Амазон оти гледам и тоа е намалено на 40$. Имам амерички акаунт. Ве молам за помош.
Направи си акаунт на амазон, ќе ставиш некоја рандом адреса, пошто ако ја ставиш мак адресата нема да можеш да порачаш. Ќе побараш ваучер со сумата што ти треба го порачуваш и ќе ти стигне код кој го внесуваш на пс акаунтот
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Na Witcher 3 imam input lag od poveke od pola sekunda, ednostavno neigrivo, osven koga ke isklucam HDR vo menito na sonito. Zosto?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Можда ќе е офтопик, сори.

Ќе го купува некој класикот? Која е солуцијата за тоа што доаѓа без адаптер? Ќе може со адаптерот што го имам за двојката, ќе има официјални ПС адаптери во продажба или пример не знам лупам, обичен адаптер за полнење мобилен ќе заврши работа?
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Менувам COD BO IV за FIFA 19, Red dead redemption, spider man
Ии офтопик...GTA V за PS3 за PS4 игра со моја доплата...понудете игри[DOUBLEPOST=1543323353][/DOUBLEPOST]
Менувам COD BO IV за FIFA 19, Red dead redemption, spider man
Ии офтопик...GTA V за PS3 за PS4 игра со моја доплата...понудете игри
И може GOD OF WAR, BATTLEFIELD 1/5
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Tropico 5 i Batman Arkham Knight se na ogromen popust denes. Kupvete. Batman full verzijata e 10 funti, Tropico 5 osnovnata verzija 5,5 funti!!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.609
Можда ќе е офтопик, сори.

Ќе го купува некој класикот? Која е солуцијата за тоа што доаѓа без адаптер? Ќе може со адаптерот што го имам за двојката, ќе има официјални ПС адаптери во продажба или пример не знам лупам, обичен адаптер за полнење мобилен ќе заврши работа?
Не ти се исплати да го земеш класикот, колкушто видов кошта над 6000 денари, а во конзолата имаш само 20 игри (повеќето тапа (n)).
Пред некоја ден успеале хакери да ја хакнат конзолата и преку УСБ да ставаат нови игри, али голем е ризикот така да го заебеш класикот. Едноставно премногу негативни критики добија Сони за пуштањето на конзолава...

Ако ти е за игри на ПС1, боље ти е да си појдеш на Реклама5, Пазар3 итн и да си земеш конзола по ефтина цена...за 1500 ги продаваат.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Ако некој продава чипуван ПС4 или конзола со помал firmware од 5.05 нека ми пише цена во пп.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Можам ли некако со ps4 контролер да играм на компјутер? Ќе сака ли некој да ме упати?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Можам ли некако со ps4 контролер да играм на компјутер? Ќе сака ли некој да ме упати?
mozes, pisi na google ili jutub, simnuvas posebno programce i sreduvas, imas instrukcii na net taka da najdobro ke ti e tamu da si vidis.
Ja so ps3 kontroler terav edno vreme, postapkata gledam e ista, 2-3 min rabota.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom