PlayStation 4

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Дечки ако може еден мал совет......
Сакам да активирам ПС Плус за три месеци ама кога плаќам преку УСА сторот ми бара валидна картичка од самата земја, а на Г2А неможам да најдам за УСА регион. Па ако може некој да ми помогне да ме упати како да се преплатам на пс плус ама на УСА регион или пак да ми пушти некој валиден сајт каде може да купам преплата. Фала ви однапред
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Дечки ако може еден мал совет......
Сакам да активирам ПС Плус за три месеци ама кога плаќам преку УСА сторот ми бара валидна картичка од самата земја, а на Г2А неможам да најдам за УСА регион. Па ако може некој да ми помогне да ме упати како да се преплатам на пс плус ама на УСА регион или пак да ми пушти некој валиден сајт каде може да купам преплата. Фала ви однапред

amazon.com
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Знам за амазон ама таму е 40 долари а на сторот е 25, огромна е разликата.
што е тоа 40 на амазон а на сторе 25?
па ти од амазон само вауцер ке земеш и ке го убациш кодот и преку сторе ке пазариш.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
што е тоа 40 на амазон а на сторе 25?
па ти од амазон само вауцер ке земеш и ке го убациш кодот и преку сторе ке пазариш.
Аха... Значи плусот го купувам како игра кога купувам преку сторот, ако имам 25 долари на акаунт можам слободно да се преплатам на 3 месеци, така?
На амазон ја гледав 3 mounth plus digital code кој кошта 40 долари
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Аха... Значи плусот го купувам како игра кога купувам преку сторот, ако имам 25 долари на акаунт можам слободно да се преплатам на 3 месеци, така?
На амазон ја гледав 3 mounth plus digital code кој кошта 40 долари
Не неможеш така мислев за ваучер за игри сакаш,
https://www.amazon.com/Playstation-Plus-3-Month-Membership-Digital/dp/B004RMK57U/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1536151103&sr=8-2&keywords=ps+plus+3+month&th=1

еве 25долари за 3 месеци имаш преку амазон, тоа што си гледал 40 сигурно е нешто друго

Баш сега пробав да можеш и пс плус да купиш со ваучер.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Не неможеш така мислев за ваучер за игри сакаш,
https://www.amazon.com/Playstation-Plus-3-Month-Membership-Digital/dp/B004RMK57U/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1536151103&sr=8-2&keywords=ps+plus+3+month&th=1

еве 25долари за 3 месеци имаш преку амазон, тоа што си гледал 40 сигурно е нешто друго

Баш сега пробав да можеш и пс плус да купиш со ваучер.
Оки, фала ти многу. Ќе купам со ваучер.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
А зошто не си земеш акаунт од ebay? 2 долари е за цел месец. Чак и да те зезнат, за 100ден боље ти е оваа варијанта да ја пробаш. А ако функционира за 6 долари ќе имаш 3 месеци ПС+
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
А зошто не си земеш акаунт од ebay? 2 долари е за цел месец. Чак и да те зезнат, за 100ден боље ти е оваа варијанта да ја пробаш. А ако функционира за 6 долари ќе имаш 3 месеци ПС+
Ако го зезнат и го пријави тој што е акаунтот,па да јаде бан, како мене срека имав 1 месец забрана
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ако го зезнат и го пријави тој што е акаунтот,па да јаде бан, како мене срека имав 1 месец забрана
Друга е таа работа.
Овде ти даваат 2 акаунти со по 14дена триал период. Значи батињата си имаат развиено некоја шема, си прават нови акаунти, аднуваат некоја си картичка и го користат триал периодот од 14 дена. Нема кој да пријави за да јаде бан :)
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Kupiv i jas, za 199 evra, imase online akcija na saturn oa od tamu go zema. Sega probuvam da gonspojam soneden drug akaunt na bartucedmi ama nemozam da go napravam negoviot primary kaj mene , pa koa gi igram igrite ne minse zacuvuva, mi pocnuva od pocetoknigrata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Шо да праам со пс плус, претпоставувам дека е нешто за онлајн играње, имам две недели триал и читам дека може две игри месечно да се симнат, претпоставувам некои безвезе? Кои игри во моментов се достапни за дл?

И колку е месечна претплата?[DOUBLEPOST=1536569006][/DOUBLEPOST]И дали сака некој да се мењаме откако ќе ја завршам Гад оф Вор? И има ли некаква пс заедница форум за такви работи дај упатете ме малку ве молам. Фала.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Шо да праам со пс плус, претпоставувам дека е нешто за онлајн играње, имам две недели триал и читам дека може две игри месечно да се симнат, претпоставувам некои безвезе? Кои игри во моментов се достапни за дл?

И колку е месечна претплата?[DOUBLEPOST=1536569006][/DOUBLEPOST]И дали сака некој да се мењаме откако ќе ја завршам Гад оф Вор? И има ли некаква пс заедница форум за такви работи дај упатете ме малку ве молам. Фала.
PS Plus служи за играње на игрите online. Секој месец даваат две бесплатни игри кои годинава и не се така лоши, се зависи од месецот. Во моментов две free игри кои ги нудат се Destiny 2 и God of War III: Remastered.

За 1 месец PS+ цената е 9.99$.
За 3 месеци PS+ цената е 24.99$.
За 12 месеци PS+ цената е 59.99$.

Цениве се земени од официјалниот американски стор на плејстејшн.

Во врска со PS заедница, јас а и 90% од луѓето ја користиме оваа група на ФБ:

PS4 Macedonia
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Фала ти многу на одговорот. Уште една работа, може смешно ќе ти звучам, но сепак ќе си прашам. Дали можам триалот на псп од две недели да го активирам при крај на месецот и да симнам две игри за септември и кога ќе почне наредниот месец уште две игри да симнам - тие што ќе ги пуштат за октомври? Значи дали можам на таков начин да симнам 4 игри?
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom