Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Баш и јас сакав да го напишам ова што го пиша Ставро, врска дека некои коефициенти повеќе излегувале од други. Имате и во фудбал 1.40 што во реалност би требало да биде 1.80, а го имате истото и во тенис. Поентата е да се најде вредноста на квотата, односно евентуалната грешка на букмејкерите.

Еве пример денес Копачка мислам дека имаат грешка, Никулеску води 6-3, во вториот е 1-1 и квотата за нејзина победа е 2.45. И да не испадне на крај сепак вреди да се одигра ако се има во предвид дека пред мечот околу 1.40/1.45 беше на Младеновиќ, а сега со сет негатива 1.55, башка што е во катастрофална форма девојката.
 
M

MD_

Гостин
Што е смешно бе цреп ?

Не постои веќе бетсити кај нас, така да можни се 3 исходи на кошарката :))
Само интернет друже нашиве кладилници не ги сметам дека воопшто постојат, освен за лото ливчиња во моцарт на 5/10 милиона некогаш..
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
722
Поени од реакции
1.651
За денес пишите утакмици во кој сте посигурни дека ке поминат , 2-3 квота тикет сакам да пуштам .
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
За денес пишите утакмици во кој сте посигурни дека ке поминат , 2-3 квота тикет сакам да пуштам .
Ако сакаш и пари да ти дај некој да не ризикуваш свои пари.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
?????
Прашав за мислење ако немаш да кажиш ништо во врска со прашањето не се прави многу паметен.
Серизно, сакаш да ти составам тикет, да уплатам со свои пари, а ако има добивка ќе ја делиме? Зошто ти да мислиш да се мачиш кога може некој друг за тебе?
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.305
Поени од реакции
1.789
Многу пратат за НБА скоро до милиметар му се точни границите ама ако играш алтернативни граници и со по 1.50 коефициент ќе добиваш убај пари секако ако следиш.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Интер првото коло ја играв т1, а на тоа јакото ливче ми беше играна 1+пп&2+ на 1.4коефициент.
Е сеа види колку полесно влегува овај тип од тенис со 1.4
Па финалина каде што играа Џоко-Федерер(Вимболдон 2014) коефициентот за Џоко беше 1.4 а мечот е далеку од толку сигурен.
Не дека во фудбал најдуваш 1.4 и обавезно влегува,ама шансите се многу поголеми.[DOUBLEPOST=1504053793][/DOUBLEPOST]@The King of Clay
Да се надополнам.На оние фибоначи тикетите што се во спортлајф бараат по 1.4 коефициент.
Пиши 15-20 тениси со по 1.4 квота а јас ќе пишам со фудбал, па да видиш колку полесно се гаѓаат фудбалите.Играм редовно по 20 фудбали со над 1.4 коефициент и во викенд под 15 погодени не сум.И од тие погодените типови 90% влегуваат онака на право без потење, а и голем дел од турнатите биле апла 50-50 до крајот.
Тенис кога ќе видам со 1.4 мислам дека шансите се 60-40% во најмала рака.
Заеби ти примери со Реал што кикснал, за тоа горе долу се сложуваме на таквите мизерни коефициенти од 1.15 поверојатно е да погодиш на тенис од фудбал,ама колку пари ќе фатиш со по 1.15 коефициенти?
Брат незнам дали си свесен ама со овој цитат можеш милионер да станеш "Тенис кога ќе видам со 1.4 мислам дека шансите се 60-40% во најмала рака".
Ако навистина е така тогаш математички доколку играш контра на долг рок си несопирлив.
Прашањето е ако шансите на 1.4 да искочат е 40-60% зошто не играш контра каде коеф е над 3 а шансите да добиеш според тебе се од 40 до 60% ?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.141
Поени од реакции
37.312
Што е смешно бе цреп ?
Смешно е затоа шо има нерешено во кошарката. :D Ако изиграт нерешено во регуларното време се важи Х, без разлика кој тим ќе победи во продолжението. Сепак има и онлајн кладилници каде што можеш да се кладиш и на конечен тип во кое се важи продолжението.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Брат незнам дали си свесен ама со овој цитат можеш милионер да станеш "Тенис кога ќе видам со 1.4 мислам дека шансите се 60-40% во најмала рака".
Ако навистина е така тогаш математички доколку играш контра на долг рок си несопирлив.
Прашањето е ако шансите на 1.4 да искочат е 40-60% зошто не играш контра каде коеф е над 3 а шансите да добиеш според тебе се од 40 до 60% ?
Никој овде не размислува за кладењето во математички термини. Размислуваат како за годење глинени гулаби, или годиш или промашуваш.

Зборовите статистика и долгорочно се виша математика. Јас на пример овде имам прочитано реченици од типот, ако сум јас сигурен дека ќе излези ја пишам обавезно колку сака нека е коефициентот.
 
M

MD_

Гостин
Смешно е затоа шо има нерешено во кошарката. :D Ако изиграт нерешено во регуларното време се важи Х, без разлика кој тим ќе победи во продолжението. Сепак има и онлајн кладилници каде што можеш да се кладиш и на конечен тип во кое се важи продолжението.
Има нерешено ама само во регуларен дел, сепак на крајот мора да има победник.

Јас пишував за интернет кладилниците, не гледам логикава зошто некој би се кладел во нашиве кладилници кога постои оној рекетарски данок од 10% на секоја добивка
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.302
Брат незнам дали си свесен ама со овој цитат можеш милионер да станеш "Тенис кога ќе видам со 1.4 мислам дека шансите се 60-40% во најмала рака".
Ако навистина е така тогаш математички доколку играш контра на долг рок си несопирлив.
Прашањето е ако шансите на 1.4 да искочат е 40-60% зошто не играш контра каде коеф е над 3 а шансите да добиеш според тебе се од 40 до 60% ?
Од ракав ги треснав бројките, сигурно не одев на пресметки.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Гарантирам со глава дека моментално за да бидеш профит од кладење на тенис треба да имаш ненормална среќа, никакви анализи, статистики, моментални форми, меѓусебни дуели не ти играат улога, 80% иде на среќата, Гаске губи од Леонардо Маер после 1-0 во сетови, Маер кој оваа година има дури 5 меча на тврда подлога, и тоа на челенџер, трет сет 4-2 за Гаске, крај на сетот 4-6 за Маер и плус веднаш 0-2 нареден сет, значи Маер му прави серија 6-0 на Гаске, не знам што да кажам стварно, и тоа не да изгуби Гаске него Маер измете со него, 50-10 во винери или така нешто покажаа четврти сет, пуштив да гледам малце си викам мора да има нешто штом така губи Гаске, некоја повреда или нешто такво, не ми се виде дека има некој проблем, освен во главата нормално, а последен пат кога го имав Маер на тикет беше на некој челенџер на земја каде беше фаворит, и изгуби 6-1 6-1 мислам за некои си 40тина минути, дали погоди трипати прв сервис, еве го Фоњини ќе изгуби 3-0 од некој си тотален анонимус од Италија, убаво кажа некој, моментално во тенисот коефициентот не игра никаква улога, 80% од мечевите се 50-50 без разлика дали коефициентите се 1.85 со 1.85 или 1.30 со 3.40, пратам неколку ликови на твитер кои имаат ненормално познавање од тенис и пратат буквално се, нема ниту еден кој има некоја си константна позитива во погодување на мечеви, а имаат информации и за 500+ рангирани тенисери, пишуваат по 300 твитови на ден од ИТФ ниво до ГС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom