The Wire

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Само што ја завршив последната епизода. Серииште!
3та и 5та сезона ми беа најинтересни. Мекнулти, Омар, Стрингер ми беа најинтересни ликови. Ми фалеа Стрингер и Авон последните 2 сезони. Ликот на Лестер исто така многу добар. Детективиште.

Тешка е жицава за следење првите неколку епизоди додека да сватиш кој е што и кој, додека подоцна не го откриеш секој детал за сите слоеви во Балтимор.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Таа трета сезона ми е најјака од сите сезони.:cuc:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не сакам да читам ништо, да не се спојлнам, кажете ми дали вреди да се изгледа серијава? Пошто гледам солидни оценки има.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Не сакам да читам ништо, да не се спојлнам, кажете ми дали вреди да се изгледа серијава? Пошто гледам солидни оценки има.
Дефинитивно вреди, мислам дека е меѓу најдобри серии евер. Изглеај ги првите 1-2 епизоди со сила ако треба, малце тешки се за следење дека наеднаш многу ликови има.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Не сакам да читам ништо, да не се спојлнам, кажете ми дали вреди да се изгледа серијава? Пошто гледам солидни оценки има.
Крајно ти препорачувам да ја гледаш, брзо ќе ги изгледаш сезоните и нема да те разочара! :)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
530
Поени од реакции
277
podobra serija ne e snimena do sega.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Има некој гледано Homicide: Life on street?
Од истиот креатор е, само постара серија од 90-ти и строго за убиства. Местото е исто. Горе долу и дел од ликовите се појавуваат во неа, само помлади.
Исто вреди да се гледа :) Дел до финтите во The Wire, веќе се искористени во оваа серија.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Крајно ти препорачувам да ја гледаш, брзо ќе ги изгледаш сезоните и нема да те разочара! :)
Ќе може некој да ми даде торенти од 1ва до 5та сезона? :)
Пошто слабо на замунда, а ја нема ни на попкорн.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ќе може некој да ми даде торенти од 1ва до 5та сезона? :)
Пошто слабо на замунда, а ја нема ни на попкорн.
Јас од замунда ги спуштив, али откога ги изгледав ги избришав од лап топ. :(

Види на пирате беј или на кикас торент.;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom