Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.003
Поени од реакции
84.631
9 часот сабајле, на Сител контакна емисија со Александар и Миленко...:facepalm: Добро де, ни утрата не ни ги оставате на раат бе пичка ви матер лоповска, место да одат во овој термин детски емисии, овие уште неизгреало сонцето почнуваат со перењето мозок, мамата ваша неандарталска. Се е отидено у курац во земјава...



Него вчера песнава ја слушнав на радио, и сеуште неможам да ја извадам од глава, ебаи педерската мелодија... Тоа што се Модерн Талкинг во Германија, тоа се Куку Леле кај нас во Македонија. Мислам прати го гитаристот, истите движења на гитарата ги има како Роберт Саздов :icon_lol:

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Утринските програми генерално се срање ама у последно време изгледа ептен забегале.

Синоќа нешто не ми се спиеше и гледам реприза на утринска на Сител едно чиче, некој јасновидец-гатач бил се запењавил од лафење- Русија била единствна светска воена и пази ова- економска сила во последните 10 години, америка пропаѓала, Обама ќе го убиеле како Кенеди и се така некои глупости. И му вика водителката, видно збунета не знаеше шо да каже кутрата, „вие си имате заземено страна“, не бе вика овој, каква страна се се факти тоа. :pos: Си викам овој можда е некој од русофиливе на Кајгана, ама не ептен екстремен беше овој, дури спрема нашиве. А најсмешно дури зборува овој за геополитика, светски сили, во позадина се мачи еден готвач некое јадење спрема. :facepalm:

Јас утрински програми кога гледам секогаш се репризи рано наутро во 2 или 3, па кои глупости се кажуваат на оние контактни емисии каде воглавном се јавуваат пензионери и невработени џаболебари, туѓ срам да те изеде, а ги има некои, се осеќа по начинот на говорење, апла се гледа дека имаат задача да се јават и да пофалат нешто за владата, така како стихотворбичка научено.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.977
Драга,

Мачката на Карл Лагерфелд лани заработила 3 милиони евра од реклами. Има две слугинки.
Е ова мачево.
04.jpg

Реално, никој од богативе не го сметам за нормален. Си имаат хирови секакви, кои за жал, се дограбале до некаде за да можат да си ги исполнат.
Али ова е више премногу.
Па и го прочитав пред кафето да си го испијам одсабајле ... :popce:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ДиКеј,

На огромен процент вработени Понеделник им е најомразен работен ден во неделата. Мене ми е Петок, зошто знам дека сум на работа и во Сабота, СФЕ ДА ВИ!!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.388
Поени од реакции
108.943
Вчера заспав у 10 гледајќи кошарка, се разбудив ноќеска у 4, си ги соблеков чорапите и пробав да продолжам да спијам ама не ми успеа. Заспав накај 6 и пол и се разбудив со вкочанетост, реума, траума, курац палац.

Времево ќе ме полуди периодов, у тоа сум сигурен, ми ги руши сите планови што си ги правам. :mad:
Ме радува што викендов ми е фул со спортски обавези, има да се изнатрчам. :love:

Бај д веј, ја зачитав темана за Скопје град-држава со нови 2500 провинцијалци и да ти кажам искрено Кајги ми се повраќа од одредени мислења. Значи јас увек сум со ставот да се почитува туѓото мислење, ама преку одредени работи очигледно не се може.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

пиво и текила бе .... и после Џеј Ло, Џеј Ло. Ќе си умрам :lolzz:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ДК,

Добри вести денес. Она вчера што го слушнав за напуштањето на книгите на Харвард, Принстон, Кембриџ и Оксфорд било првоаприлска шега. Fahrenheit 451 сеуште не е нашата судбина. Книгите се сепак спасени, барем во областа на механиката на флуидите. Што се однесува на хуманистичките науки, тие можат да поминат и како аудио книги, најдобро во скратена верзија, во издание на Ѓурѓа. Кој ќе се ебава да ја слуша, НЕ ДАЈ БОЖЕ ЧИТА, цела Критика на чистиот ум? Ќе си преслушаш фино лепо 45-50 страни додека одиш до најблискиот фаст фуд ресторант, и го владееш Кант. Јеби га, инстант знаење за инстант умови.

Википедиа од друга страна пак, е драгоценост затоа што дава ениклопедиско знаење. Тоа е она врста на знаење со кое можеш да блефираш во учено друштво. На пример, се зборуба за поезија, а ти од Википедиа знаеш дека Виктор Сегален не е марка на маргарин. Не знаеш ништо повеќе од тоа, но барем не се бламираш. И така си поминуваш низ животот, блефирајќи.

Инаку, да му се заблагодарам на @Daedalus за портретот, со напомена дека сум малку подебел.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.254
Поени од реакции
4.482
Women's feet no no no sexy women's feet. :love:
Седна у автобус на последните седишта, ја веќе бев седнат на другиот крај до прозорец и си ги соблече сандалите и ги испружи нозете. Како да не гледаш, мислам глупо и непристојно е да му свртиш грб на некој. :icon_mrgr:
Вториот знак да и прозборам беше што возачот пушти ТВ, а таму реклами за долна облека.
Интересен период следува.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Слика од 9gag за лајкови во знак на протест поради избришаниот пост во љубовни проблеми во врска со Федерер и бившата љубов. We smokers have hearts too !!!


 

Kajgana Shop

На врв Bottom