Fantasy Premier League 2013/14

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Па такви играчи се најдобри за во тим.
Најубаво се профитира од нив :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вертонген читав можно е да го пропушти почетокот на сезоната.

Бони го сметам за подобар напаѓач од Мичу, и очекувам подобар стрелец да биде. Го земав и јас во тим, но сеуште сум на дилема меѓу овие два играчи.
Мичу има голема предност што е меѓу играчите од среден ред, и гол од него ќе носи 5 поена, а исто и по 1 поен ќе се добива за секој клин шит.
Вертонген си ставил слика на Инстаграм кај што држи замрзнато пакување пченка на зглобот, што значи не е ништо страшно, само мирува. Во спротивно ќе беше во лонгета, изгледа само не го замараат :)

Се слагам со тебе за ваквиве играчи дека носат највеќе поени. Никогаш не сфатив зошто редите копачи, кога ќе видам некој дека ги ставил Бери или Гарднер :facepalm:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Направив безвеза тим кога ја отворија темава. Чекајте да го проверам дали е за објавување. :D

Edit: Не е баш. Ќе го продадам Бејл, па ќе напраам подобар тим пред да почне ПЛ. :)

И ај да ви се убацам во лигите кога веќе ја уклучив играта. xD
--- надополнето: 30 јули 2013 во 03:54 ---
Ај направив некој трансфер, ама пошто не ми е конечен тим и ме мрзи да правам скриншот, ќе го пишам само:

Бегович​
Рафаел - Луиз - Бејнс​
Ларсон - Керик - Кутињо - Нолан - Волтерс​
Перси(с) - Флечер​
Измени: Дејвис, О'Шеј, Бејкер и Корнелиус​
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Анелка ќе си „гази„ годинава, мора да се има во тим.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Некој нови кодови да не има нешто ??? како и да е мора у некоја лига прв да сум xD .
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Заебана е ситуацијава со Бејл. Без него многу подобар состав во генерала може да се напраи, али знаеш дека секоја недела другите ќе ги пуни со поени и ќе бидат у предност ако не го земеш ти. Од секој аспект најубаво би било да си иде. Ја више спремам како би ми изгледал составот без него, и ми се допаѓа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Знаеш дека го имаш Вањама у тим така?
Можеше во едно и дефанзивната линија да ми ја споменеш :D
Има време до 17ти, сигурно ќе претрпи уште измени тимов. Нема да остане на ова ;)
За 5, 5.5м има добри играчи во среден ред. Имам некои во план, само да видам како ќе бидат со минутажата.

Заебана е ситуацијава со Бејл. Без него многу подобар состав во генерала може да се напраи, али знаеш дека секоја недела другите ќе ги пуни со поени и ќе бидат у предност ако не го земеш ти. Од секој аспект најубаво би било да си иде. Ја више спремам како би ми изгледал составот без него, и ми се допаѓа.
Исто и со РВП :(
Секоја сезона почнував без него, и за некое коло бев приморан вајдкарта да искористам да го доведам. Изгледа така ќе биде и сезонава
А Бејл ќе не спаси доколку замине во Мадрид :D

Некој нови кодови да не има нешто ??? како и да е мора у некоја лига прв да сум xD .
Па еве со Рики напрајте си една лига, сигурно ќе бидеш прв :D



Инаку за деструктивците се лажат поради цената.
За мала цена може да се купи некое звучно име, како што спомнаа погоре Бери, Гарднер, Керик.... користа од нив е само клин шитот што може да го добијат, бидејќи играат во голема екипа... голови и асистенции не очекувајте од нив :)
Тие имаат и добра минутажа, редовни првотимци се.
Но за истите пари може да се купат играчи како Панчон, Даер, Рутлиџ, кои често остануваат на клупа, но кога ќе добијат шанса ја користат максимално. И затоа иако имаат помала минутажа, имаат поголем број на поени.
Затоа не ви препорачувам деструктивци, па макар и за на клупа :)
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886


Како и кај сите, така и кај мојот состав ќе има измени. Совети се добродојдени.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
24Фудбал 38439-11792

Од Панче нема кодови со тие неговите масовни фантази лиги :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
23273-22069 еве ви и друг код кој не влегол нека влегува.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Еве го мојот и мојот состав :
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513

Као се мења формација само да ми каже некој ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom