Fantasy Premier League 2013/14

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.713
Поени од реакции
1.965
^ Ставаш играчот што сакаш да ти игра и автоматски се менува. На пример Бен Арфа место Вилиамс и автоматски ќе ти се смени во 3-5-2.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.621
Де Геа
Шокрос-Мертесакер-Јагиелка
Хазард-Мата-Фелаини-Казорла-Валенсија
Бербатов-ВЕЛБЕК(ГЛАВЕН СЕЗОНАВА)
Наместо Валенсија го земав Артета, ако е подефанзивен, лани мислам пеналите ги изведуваше.
Значи тактиката ми е, да имам доволно пари за 11 играчи, а резервите да бидат најефтини шо може. Дури не е ни битно дали играат прва постав. Сеа ризик е ако се повреди некој од ѕвездиве во среден ред, ама ќе видам како ќе оди првите 5-6 кола.
И Велбек според многумина е ризик, ќе ве демантира дечкото со барем 12-13 гола сезонава.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
^ Тактички скроз погрешно :D

Друже, не ти препорачувам да играч без измени.
Го имаш Велбек во тим на кој не му е сигурно местото во Јунајтед, а за него немаш измена.
Минатата сезона 11 натпревари не доби шанса за настап, ако и сезонава биде исто тоа ќе ти бидат многу загубени поени.
Јас би го продал одма, но штом велиш ќе биде главен сезоната, нека ти стои (да не речеш после Дани ме излажа) :D

Ќе ти предложам неколку ефтини измени, за кои сметам дека ќе бидат сигурни првотимци :)
Како дефанзивци можеш да ги земеш Рамиџ од Кристал Палас, и Честер од Хал.
За сигурен напаѓач треба повеќе од 4.5м, но штом не ти се фрлаат пари за резерви, јас како најсигурен го гледам Томи Смит од Кардиф.
Од овие играчи неможе да очекуваш многу, но ако не повеќе, барем по 1-2 поени ќе ти носат кога ќе останеш со помалку од 11 играчи од стартерите. Подобро нешто отколку ништо :)

Друго што би променил се Шоукрос и Артета.
Стоук сезонава очекувам да бидат далеку од тие 12 клин шит од минатата. Па затоа не би одвоил 5.5м за нивни дефанзивец.
На местото на Артета би земал поофанзивен играч, и покрај тоа што тој ги изведува пеналите.
Остатокот од тимот ти е одличен (y)


Ова е само мое мислење, твое е да одлучиш дали ќе ме послушаш или не :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.621
Абе ако блесне Велбек, тоа ќе ми бидат плус поени, не за друго. :D Имам уште пола милион а Лукаку е 8, ама повеќе ќе игра Велбек. Ама барем еден од Јунајтед мора да има.
Ја ги земав најефтините можни замени, сеа да ме прашаш кој ми се нема да знам да ти кажам, за да ми останат за да имам квалитетен прв тим. Ако одвојам пола милион плус за две од трите резерви, ќе немам за Хазард или Мата.

Шоукрос може да го сменам, а за Артета не. Нема некој што вреди приближно колку него, поофанзивен, а да носи повеќе поени. Освен Нолан, ама не ми се веруе да ја повтори ланската сезона. Ќе почнам вака, ако ептен не оди има валјдкард. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.438
На Хазард и Мата незнам колку ќе им се погодува двајцата да направат нешто во утакмица па може подобро ќе биде само едниот да го оставиш.
Мислам дека Хазард ќе направи многу повеќе сезонава. Мата две сезони по ред е најдобар играч во Челзи па очекувам оваа малце да падне во сенка на Хазард.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.032
Поени од реакции
7.789

Еве засега мојот состав. Заха се надевам ќе добие минутажа во првите кола и ќе си го задржи местото.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.227
fantasy.jpg

Еве ме мене пак со уште некоја измена. Досадно ми е сега и само измени си правам, ама после во текот на сезоната ќе ја баталам сигурно. :D Најверојатно ова ќе ми биде официјалниот тим, освен ако не падне некој интересен трансфер до крај. Се решив да одам без ѕвезди, па да почнам од одбраната - 3ца се бекови од кои се очекува асистенции + некој гол, од Луиз исто така се очекуваат голови и нормлано од сите поени од клин шитс. Ошеј е добар како замена, ќе игра редовно во Сандерленд. Средниот ред, Керик иако е подефанзивен, очекувам асистенции од него, од Кутињо ќе има и голови и асистенции, Нолан им е главен играч а Вест Хем, Волтерс е главен играч во Стоук, а Заха за тие пари мора да се има, мислам дека ќе изигра добар број утакмици за Јунајтед. Во нападот повторно без Перси, Руни, Агуеро, Магуеро... Одам со главните напаѓачи на Фулам, Вила и Сандерленд и од тројцата очекувам по 15 голови. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.438
Мене ептен ме мачи Ван Перси, никако да одлучам дали со него или без него. Ај нека си оди Бејл па на сите да ни ја олесни работата.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.227
Мене ептен ме мачи Ван Перси, никако да одлучам дали со него или без него. Ај нека си оди Бејл па на сите да ни ја олесни работата.
Со парите од Перси ќе земеш 2ца напаѓачи, кои заедно сигурно ќе дадат голови како него, значи имаш играч +. Го имав јас во првиот тим, ама се решив без него. Гледам многу одат на Бони, ама повеќе му верувам на тенкот од Вила. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
^ Рафаел има некоја суспензија, изгледа поради црвениот картон од последниот првенствен натпревар. До кога ќе му трае незнам, но првото коло најверојатно ќе го пропушти.
Флечер сега доби силна конкуренција во Сандерленд, па 15 голови ќе биде голем предизвик за него :)
Бегај од Керик :D

Одлично склопен тим, ми се допаѓа.

Единствено што би променил се тие тројца играчи.
Мој совет... Евра 6.5м, Хупер 6.5м и можеби Сисоко 6.0м :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.227
^ Рафаел има некоја суспензија, изгледа поради црвениот картон од последниот првенствен натпревар. До кога ќе му трае незнам, но првото коло најверојатно ќе го пропушти.
Флечер сега доби силна конкуренција во Сандерленд, па 15 голови ќе биде голем предизвик за него :)
Бегај од Керик :D

Одлично склопен тим, ми се допаѓа.

Единствено што би променил се тие тројца играчи.
Мој совет... Евра 6.5м, Хупер 6.5м и можеби Сисоко 6.0м :)
Рафаел има суспензија, ама една утакмица би требало да е тоа, така да ќе се истрпи. :DА и не сум сигурен дали важат од лани? Ако важи, ќе го сменам прво коло со Заха или Волтерс, ќе видиме. :D Еден од омилените играчи во Манчестер ми е, а и сигурно му е местото во првиот тим, така да би го оставил. :D

За Керик, искрено видов дека има многу поени од лани, не ми се верува да ги повтори, ама го земав бидејќи ми се виде малце пари. :D Би сакал Кагава да го пикнам место него, ама вреди 2м повеќе, а не ми остана ни денарче, па ќе треба да имам послаби измени. :) Сепак Сисоко може да направи добар број поени за тие пари. А Де Геа да си го земам за голман. :D

За Флечер, ич не ми текна оти го земаа Алтидор, лани даде повеќе од 50% од головите на Сандерленд додека да се повреди. :D Ќе видам Солдадо колку ќе вреди, ако е тука некаде, може да го сменам, оти сигурен сум ако замине Бејл оти Солдадо ќе биде главен стрелец во Тотнам. :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.049
Поени од реакции
3.323
Рафаел има суспензија, ама една утакмица би требало да е тоа, така да ќе се истрпи. :DА и не сум сигурен дали важат од лани? Ако важи, ќе го сменам прво коло со Заха или Волтерс, ќе видиме. :D Еден од омилените играчи во Манчестер ми е, а и сигурно му е местото во првиот тим, така да би го оставил. :D

За Керик, искрено видов дека има многу поени од лани, не ми се верува да ги повтори, ама го земав бидејќи ми се виде малце пари. :D Би сакал Кагава да го пикнам место него, ама вреди 2м повеќе, а не ми остана ни денарче, па ќе треба да имам послаби измени. :) Сепак Сисоко може да направи добар број поени за тие пари. А Де Геа да си го земам за голман. :D

За Флечер, ич не ми текна оти го земаа Алтидор, лани даде повеќе од 50% од головите на Сандерленд додека да се повреди. :D Ќе видам Солдадо колку ќе вреди, ако е тука некаде, може да го сменам, оти сигурен сум ако замине Бејл оти Солдадо ќе биде главен стрелец во Тотнам. :)
Еве ти прпорака како би ги имал тие 2 м за Кагава замиените што ги имаш Маноне, Ошеј и Заха замени ги со Дејвис, Лук Шо и Раутлиџ и така би имал и солидни замени и Кагава во тим. :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.824
Поени од реакции
21.959
Кога ја видов цената на РВП
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
^^ Гледам втор најбиран голман е Дејвис...
Мислите дека ќе биде стандарден голман за Саутемптон ? Не верувам, голема е конкуренцијата кај нив.
Моментално Маноне ми се гледа како најдобра опција за резервен голман
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.227
Еве ти прпорака како би ги имал тие 2 м за Кагава замиените што ги имаш Маноне, Ошеј и Заха замени ги со Дејвис, Лук Шо и Раутлиџ и така би имал и солидни замени и Кагава во тим. :)
Ќе видиме Гошка, нека падне уште некое трансферче прво. :D Мислам дека овој Волтерс е дури и за прв тим, па може да се откажам од едниот шпиц, да иам послаб шпиц измена, Керик да го сменам со Кагава и да играм 4-4-2. :D

Само ме интересира што мислите за Рики Ламберт, ќе успее ли пак да се надава голови? Од друга страна го има Џеј Родригез кој е поевтин, ама помлад, па може тој да биде главен стрелец на Сотон сезонава. Мислам дека не земаа напаѓач. За Хупер искрено се мислам, ама го земаа и ван Волфсвинкел, па со 2ца интересни напаѓачи во тим кој не дава многу голови, неможе баш да се очекува ни од едниот, ни од другиот многу голови. :)

Дарен Бент е 6,5. Дај нека направи трансфер во Кристал Палас, има да растури. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom