Fantasy Premier League 2013/14

Член од
21 јули 2011
Мислења
1.315
Поени од реакции
3.198
Па бркам еден другар во Мини Лига. Ми бегаше 100+ бодови пред 3 кола, сега само 15 па се заинатив :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.271
Поени од реакции
5.535
7ми сега за сега, на кајгана лигата. За прв немам шанси, ми бега овај, ама за 2, да.

Кој е овај првиот иначе !?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.032
Поени од реакции
3.232
Toa e тоа, уште една завршена сезона, 6та за мене, најмногу освоено поени по сезона досега но и најмногу учесници од цел свет.
Overall Points 2,131
Overall Rank 525,604
Total Players 3,218,876
топ 16,33%
имав премногу киксови со повреди, понекогаш и премногу очекував од играчи кои на крај морав да ги сменам зошто беа катастрофа а во некои случаи немав храброст да им дадам шанса на некои...
Најзадоволен од стандардноста на Coleman, само прво коло го немав во екипа, после тоа во екипа до крај.
Разочаран од повредите на ван Перси :(

Честитки за “Металург“ кој и да е за прво место во Кајгана лига а моето Лудо Племе здравје догодина во подобар пласман од 46/196 (топ 23,46%) :)
Здравје Јули некаде нова сезона :)
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.158
Поени од реакции
37.409
338 Macedonia
271,521 Overall

2 Кајгана H2H
26 Кајгана Класик
36 SK liga
31 Macedonian Reds

Сепак солидно, можев и подобро :)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.303
Поени од реакции
8.614
После првата слаба сезона, овој пат многу поуспешно, иако повремено имав големи падови.
10Кајгана Класик
4624fudbal.com.mk
1Спортски информации, типови и забава
3Goran Popov WBA
11Sportski Vesti
565www.fantasyfootballgeek.co.uk
16SK liga
14SuperSport.com.mk
32My Body is Here but My Heart is in Anfield
11Macedonian Reds
Head-to-Head leagues
RankLeague
10Кајгана H2H
47Sportski vesti H2H
17Sk liga - H2H
Global leagues
RankLeague
112Macedonia
91,816Gameweek 1
92,394Overall
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.195
Поени од реакции
14.182
5та сезона заврши за мене, најуспешна до сега, ја поминав фамозната бројка од 2000 поени, но на ранг листите и не сум баш така сјаен.
31 коло за мене беше врвот, кога собрав дури 143 поени.
На Кајгана завршив на 71 место, на хед ту хед бев за 4 места поуспешен.
Наредна сезона се надевам на подобри пласмани во лигите.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.129
Поени од реакции
44.816
Overall Points: 2,230
Overall Rank: 212,827
Кајгана Класи: 19
Кајгана H2H: 6
Swansea: 674
Macedonia: 248

Трета и најуспешна сезона за мене (според број на поени).
Иако имам преку 200 поени повеќе од минатата сезона, ранкот ми е послаб за околу 20 000 позиции.

Речиси цела сезона се движев од 400 000 до 200 000 место.
Најдобар ранк имав на 3 кола пред крајот, 160 000... но појдов малку на ризик, сакав трансфер кој ќе направи разлика во однос на останатите играчи. (и направи, но во негативна смисла :D)

На Ултимејт:
Swansea: 11
Macedonia: 2
Overall: 728
Кајгана Класик: 2
Кајгана Х2Х: 3
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.271
Поени од реакции
5.535
Крај на уште една сезона.
2.336 освоени бодови.
42.143 overall.
65 во Македонија.
4ти на Кајгана лигата.
Убедлив победник во двете рандом лиги и во 7те head to head лиги. Шо значи 7 скари :D :D

На Ултимејт бев послаб, оти почнав две недели покасно од другите.
Сепак, да се пофалам имав само три бода помалку ,ова коло од првиот. Highest. Не ми отвара во моментов, но знам дека бев севкупно 9.100, така некако.

И да, честитки до победникот на Кајгана лигата. Заслужено. Во последниот квартал му се приближив, но не доволно. Више среча следечи пут. :D
 

Дејмон

It Girl. Rag Doll.
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.343
Поени од реакции
2.758
2211 поен. Најдобро до сега.
Оверал- 260,989. Најдобро до сега.
Идеме следна сезона уште појако!
 

Jolaks

"Keep your fiends close, but your enemies closer"
Член од
16 јули 2013
Мислења
53
Поени од реакции
50
2364 поени. Прва сезона ми е, па супер!

2 на Кајгана Класик.
23,939 - Оверал
35 во Македонија!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.271
Поени од реакции
5.535
Никако да го запознајме лидерот на Кајгана. Цело време пробував да го стигнам, ама ништо. Следната е моја !! :D :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.627
Поени од реакции
1.759
Не е лошо ама можеше и многу подобро

Overall Point - 2,341
Overall Rank - 38,363
Кајгана класик - 3
Кајгана членови - 1
Ск Лига - 8
Челзи Македонија - 1 :D
Македонија - 58.

Претпоследното коло многу исчурев без Туре и Џеко со Руни и Силва. :facepalm:
А имав добра шанса да влезам во 20. 000[DOUBLEPOST=1400062526][/DOUBLEPOST]@Jolaks Ама ме заеба со Туре 37 коло, свака част. :)
 
На врв Bottom