Fantasy Premier League 2013/14

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
574
Поени од реакции
186
И јас напавив тим за следната сезона, пробен секако, се надевам нема да заебам како лани и пследните три месеци дали двапати влегов да ја играм, за првпат од кога знам за играва.Оваа сум на поправен.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.713
Поени од реакции
1.965
Направив и јас тим и влегов во лигите... Очекувајте ТРУДНИ ВРАПЦИ да биде на врвот :P
Иначе додека ми е на припреми тимот забранив влез за новинари и за сликање. Играв и минатите години ама само првите кола, после заборавав да се уклучам и така полека ја запоставив пошто и преку Спорт лајф играв, а таму ми беше поважно (даваа и награди) :D Сепак еве годинава ќе се потрудам констатно да играм и да пратам секое коло :)
Иначе фали уште Џакерини, Дени Илиев во Арсенал и Де Роси во Челзи... Имаше уште некој играчи што треба да се средат ама до почеток ќе има менување.
--- надополнето: 16 јули 2013 во 11:40 ---
Еве код
57487-18532
нека биде само за членовите на кајгана со тоа што ќе го цитираат постов и ќе го пишат името на нивниот тим, или па ќе ме означат во коментар и ќе го пишат името на тимот...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.943
Еве код
57487-18532
нека биде само за членовите на кајгана со тоа што ќе го цитираат постов и ќе го пишат името на нивниот тим, или па ќе ме означат во коментар и ќе го пишат името на тимот...
Dream Team - A.J.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.713
Поени од реакции
1.965
dragonsky
Требало и анкета да ставиш да гласаат кој член мислат дека ќе победи, одприлика да знаеме коефицинети за во кладилница на кого да играме :P
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.537
Поени од реакции
15.265


После 5 сезони спремен за 6-тата :DПочетно развлекување на составот на месец дена пред старт на сезона :D
Стар борец си ти.:D Каснам јас една сезона, ама добро ..

Минатата сезона ми беше најуспешна, барем кога се работи за поени. Оваа се надевам дека ќе одам над 2000 поени, ако не заборавам некое коло да извршам измени/трансфери.
Бујрум кој има твитер профил, нека влезе во лигата. - 63905-19078
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.713
Поени од реакции
1.965
Еве код и од една спортска страна од фб начекав. 57487-18631.
Ставајте овде кодови кога ќе најдете и од подобрине страни како спортски и т.н. Колку повеќе лиги толку поинтересно :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.651
Поени од реакции
8.216
Еве код
57487-18532
нека биде само за членовите на кајгана со тоа што ќе го цитираат постов и ќе го пишат името на нивниот тим, или па ќе ме означат во коментар и ќе го пишат името на тимот...
тим: Red Army
иницијали: А.Б :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.943
23273-22069 еве уште еден код овој го најдов на фб случајно.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.056
Поени од реакции
3.275
Стар борец си ти.:D Каснам јас една сезона, ама добро ..

Минатата сезона ми беше најуспешна, барем кога се работи за поени. Оваа се надевам дека ќе одам над 2000 поени, ако не заборавам некое коло да извршам измени/трансфери.
Бујрум кој има твитер профил, нека влезе во лигата. - 63905-19078
Пу јзк, за еден си бил поарен од мене хахах
Пропуштив да средам тим лани можеби 5-6 кола отприлика а во мојата прва сезона не ни се сеќавам дал играв воопшто после првите неколку кола. Она што знам е дека таа прва сезона изиграв вајл карта после прво коло за еден трансфер од што немав појма како одат работите хахахха

Инаку друго нешто
Во моја прва сезона имаше помалку од милион играчи вкупно, и секоја наредна по пола милион повеќе, секако дека може пола од сите само креирале и никогаш не влегле пак ама сметам дека добро е да се биде во прва половина на цел свет кога веќе немаме среќа да закачиме од почеток некое изнанадување од играч како лани Мичу или минатитте години некои други... ефтин, играч што е во состав само поради тоа што балансот на цените е зезнат и ни треба некој да потполни место... таков некој да земе од старт 10-15 поени секое коло после и да го продашеш ќе чариш +3/4м за подобри константни играчи... затоа што овие изненадувањава скоро секогаш сменуваат клуб на полу сезона и не играат повеќе стандардно со голем број на поени по коло... или ги зафркава некоја повреда од 3-4 месеци :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.084
Стар борец си ти.:D Каснам јас една сезона, ама добро ..

Минатата сезона ми беше најуспешна, барем кога се работи за поени. Оваа се надевам дека ќе одам над 2000 поени, ако не заборавам некое коло да извршам измени/трансфери.
Бујрум кој има твитер профил, нека влезе во лигата. - 63905-19078
Зошто само за твитерџии лигава ? :D
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.802
Поени од реакции
1.665
Мојо тим за почеток на сезоната :)

--- надополнето: 16 јули 2013 во 22:30 ---
101463-30048 <--Sportski vesti
101463-30071 <--Sportski vesti H2H
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
1.895
Поени од реакции
1.088
Еве и од мене куп, H2H нормално. Кајгана Open куп:
109832-32309

--- надополнето: 17 јули 2013 во 02:00 ---
Francesco Totti Bookfan's best XI
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.201
Поени од реакции
8.318
Ај да прашам јас овде ми го нема профилот стар на Фантази ниту тимот постои зошто?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
Ај да прашам јас овде ми го нема профилот стар на Фантази ниту тимот постои зошто?
Можеш да се логираш ?
Секоја сезона наново се прави тим, на истиот акаунт :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom