Fantasy Premier League 2013/14

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.840
Поени од реакции
38.202

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.437
Минатата сезона ми беше прва која целосно ја изиграв. Би требало да продолжам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.840
Поени од реакции
38.202
Оваa не е конструктивна бе :D
Да ти кажам право појма неам што значи зборот конструктивна, ама насловот ми е смешен жими се...иако може и не е за смеење. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.437
Да ти кажам право појма неам што значи зборот конструктивна, ама насловот ми е смешен жими се...иако може и не е за смеење. :D
Не се смеј него земи му едно маче. :D

Тимот иначе не го правам уште сега. Има време.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.170
Поени од реакции
49.029
Што е финтава со ова BPS ?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.065
Поени од реакции
40.476
Еве го мојот првичен состав:


15.png


Нападот нема да остане ваков гарант, овие првин ги избрав пошто најреална е цената, али чекам да видам Сити и Челзи што ќе купат, нема шанси да останам без ниеден играч од Сити у тимот. Одбраната не би требало да ја мењам, освен ако не морам да избалансирам некако со цените. Од средината Бејл, Кутињо и Белами гарант ќе ги оставам, освен ако не земеме (Ливерпул) некој ептен добар играч у средина. Сесењон и Сисоко се подложени на промени со оглед на тоа што очекувам многу тимови од ПЛ да се засилат по средината.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.753
Поени од реакции
56.705
Добро, зошто отварате теми сто години пред почетокот на сезоната? Во лигине ќе навлезат некои шо не се ни членови на форумов (само го читаат) и место за нас = циц! Отворете 10 дена пред почеток и таман! :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.170
Поени од реакции
49.029
^ Друже, играва цела година трае, така да овие неколку недели порано ништо не менуваат.
Во текот на сезоната нон стоп ќе влегуваат нови лица во лигава (дали од форумот, дали надвор од форумот)

Но тоа можеме да го спречиме.
Што мислите секој да го пише своето име на тим во темава, па да може да биде дел од лигата ? Секој непознат тим, да биде исфрлен од неа.

Сигурно ќе ни биде поинтересна лигата само со наши членови :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.753
Поени од реакции
56.705
^ Друже, играва цела година трае, така да овие неколку недели порано ништо не менуваат.
Во текот на сезоната нон стоп ќе влегуваат нови лица во лигава (дали од форумот, дали надвор од форумот)

Но тоа можеме да го спречиме.
Што мислите секој да го пише своето име на тим во темава, па да може да биде дел од лигата ? Секој непознат тим, да биде исфрлен од неа.

Сигурно ќе ни биде поинтересна лигата само со наши членови :)
Ама не, мислев на ограничени лиги. Сеа не знам овие овосезонскиве какви се. Али лани, прехлани итн, никако не успевав да влезам у првата лига, па се правеа „Кагјана 283 дел“ лиги. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.822
Поени од реакции
21.929
Па влези, избери „auto complete", па за менување на играчи имаш време до средина на август.
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
926
Поени од реакции
2.714
Добро, зошто отварате теми сто години пред почетокот на сезоната? Во лигине ќе навлезат некои шо не се ни членови на форумов (само го читаат) и место за нас = циц! Отворете 10 дена пред почеток и таман! :D
А што тие не смеат да влегуват во лигата? Ако сакаш со одредени членови од форумот да бидеш во лига напрај си приватна!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom