Fantasy Premier League 2013/14

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.201
Поени од реакции
8.318
Можеш да се логираш ?
Секоја сезона наново се прави тим, на истиот акаунт :)
Мислам дека џабе испаничив :icon_mrgr:
На почеток ми бараше од ново да пишам мајл и сл. па и името на тимов ми беше избришано мегутоа се е на место сега :) пошо ги гледам некој од лигите пак сум во нив.
еве го тимот шо го склопив набрзина
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
Гледам почнавте да постирате слики од тимовите. Па ајде и јас да се пофалам со мојот :)
Се измачив додека го склопив. Имав доста дилеми за некои играчи.

Многу ќе ми олесни работата доколку Бејл замине во Реал.
Ќе ми останат доста пари, и ќе можам да си го комплетирам замисленото :D

123.jpg

Незнам што да правам со Мата и Луиз. Многу пари фрлив за нив, а незнам каков план има Мурињо. Не ми се баш сигурни...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Колку за почеток...па ќе видиме понатаму како ќе се одвиваат работите

 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.537
Поени од реакции
15.265
Рандом тимот, рано е уште да го средам, има фора до почеток на сезона. Чисто колку да ја стартувам играта.
fantasyteam.JPG
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.621
Де Геа
Шокрос-Мертесакер-Јагиелка
Хазард-Мата-Фелаини-Казорла-Валенсија
Бербатов-ВЕЛБЕК(ГЛАВЕН СЕЗОНАВА)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
Абе уште не почнала сезонава, одма проблеми со повреди :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.163
Поени од реакции
195.280
Секако дека ќе претрпи измени, но ова е првичниот избор

Captureoooo.PNG
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.719
Поени од реакции
20.357
Два леви бека ЛОЛ, и за голман го ставаш човекот кој најмногу го хејташ:ROFLMAO:
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.201
Поени од реакции
8.318
квалитетен 3 напагач за играва ви е Корнелиус од Кардиф може детево да донесе многу поени а и сочна сума платија за него
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.163
Поени од реакции
195.280

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
Многу повеќе поени може да се очекува од страничните него ли од централните.
Поофанзивни се во играта и може да се очекува асистенција или гол од нив.

За новите играчи...
Не гледајте да имате на секоја позиција по еден играч. Нема никаква врска тоа.
Не штети ништо и ако ставите 4 леви бекови.
Избегнувајте деструктивци во тимот.


Корнелиус. Се двоумев меѓу него, Анелка и Мареј за резервен напаѓач.
Го одбрав овој последниот, но се повреди :(

Многу ќе ми помогне Бејл доколку ја напушти ПЛ. Ќе останат пари да се засилам на уште некои позиции :)

За измени ќе чекам ден-два пред почеток на сезоната. Тогаш ќе го објавам официјалниот состав :)

Како и минатата сезона, така и сега, сигурно е дека ќе почнам со 3 играчи на Челзи... за понатаму ќе видиме :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.824
Поени од реакции
21.959
За мене Бејнс, Хазард и Бони се must have за оваа сезона. Мичу го направија 9 да вреди и затоа некако не ми се исплаќа да го зимам, посебно затоа што стигна шпиц од кој очекувам бар 15 гола оваа сезона во ПЛ.

Е да бе, Вертонген исто ќе го ставам во тим и Фабрегас кога ќе потпише за Јунајтед :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.178
Поени од реакции
49.118
Вертонген читав можно е да го пропушти почетокот на сезоната.

Бони го сметам за подобар напаѓач од Мичу, и очекувам подобар стрелец да биде. Го земав и јас во тим, но сеуште сум на дилема меѓу овие два играчи.
Мичу има голема предност што е меѓу играчите од среден ред, и гол од него ќе носи 5 поена, а исто и по 1 поен ќе се добива за секој клин шит.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.201
Поени од реакции
8.318
Па Мичу не е напаѓач Мичу е она AMC од игрите нешто како полушпиц лани по заминувањето на Грахам играше како напагач тој е нешто налик на Демпси, значи таа позиција нешто како офанзивен среден шо е одма зад напагачот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom