Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Имам чуено дека за да му ја зголемам снагата на 4 тактен 50 сс треба да му извадам катализаторот на издувот. Може ли некој да ми каже дали е точно тоа и како се вади ?
тоа е точно, но неможеш сам да го направиш. катализаторот е во цевката на издувната грана. ке добиеш на сила малку, ке добиеш и поголема потрошња а богами и поголема бучава... иди на мајстор ке ти го извади за мали пари...
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Ама велат дека кимкото не влечело а матрихот влече ? ? :D
Чекам одговор на ова и уште едно прашање :D
Дали скутер до 1800 евра стандард може да оди како томос 6 стандарт мислам не ама сепак да прашам :D i keeway focus ili matrix poveke vlece фалла однапред :D
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
462
Поени од реакции
100
Чекам одговор на ова и уште едно прашање :D
Дали скутер до 1800 евра стандард може да оди како томос 6 стандарт мислам не ама сепак да прашам :D i keeway focus ili matrix poveke vlece фалла однапред :D
Другар јас имам Hamachi 4 тактен. Го земав пред пред 1 и пол година и да не се фалам ама многу ми се погоди. Имам поминато 10 000км и до сега менувам само масло и еднаш му сменив каиш. Потрошувачката е околу 2,5 литри на 100 км. Максимало го имам качено 80 и општо сум задоволен од мојот мотор. Снагата му е добра ако се возиш сам на него.http://hamachi.mk/2011-02-07-12-27-08/50-/item/133-yy50qt-28-4тактен.html Еве го цената му е за 1000 евра поевтина од овие keeway, а и полесен е и за одржување.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Може ли некој да ми каже која цена е ендурото,дали го има во Мк,и каде се наоѓа ако го има ? квалитет и слично ? ја имам пиаггио нрг 50,од новите,пред неколку месеци го купив,али го видов ова сега и се заљубив...кој се разбира нека ми одговори..фала
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Што мислите за keeway f-act(focus)? Ги бива скутерчињава?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што мислите за keeway f-act(focus)? Ги бива скутерчињава?
Ги бива ... јас имам ф-акт рејсинг, поминато 5000 км до сега задоволен, сменив филтри, уље во пренос, свеќица, луле, така некои ситни работи ... 2 тактен е и троши 3.5-4 литри
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Wow!Денеска видов еден PEUGEOT JET FORCE 50 cc али навистина се зајубив на прв поглед но како се по издржливост мах спеед и дали се подобри од кееwey :D
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Ги бива ... јас имам ф-акт рејсинг, поминато 5000 км до сега задоволен, сменив филтри, уље во пренос, свеќица, луле, така некои ситни работи ... 2 тактен е и троши 3.5-4 литри
Што пари го зема рејсингот?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што пари го зема рејсингот?
Беа 1200-1300 нови јас го земав пред нова година на попуст пошто не е сезона нели :) за 900 од салон, си го чував во гаража и април-мај некаде го вадам и имам заштеда
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Wow!Денеска видов еден PEUGEOT JET FORCE 50 cc али навистина се зајубив на прв поглед но како се по издржливост мах спеед и дали се подобри од кееwey :D
За издржливост каде каде се подобри од кивеј max спеед незнам точно ама 85 90 сигурно гура .
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
od vespi postuvam gillera runner,ali nemojte samo da kupite mottowell rs magnet imaat cela serija so se iskoceni fabricka mana ne znam so e eden drugar ja plati 1900 evra demek ne e kineska i si ja mava glavata od dzid
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
ja imam kymco 50 sea da ne se falam ali mislam deka e najbolje od ovie sto gi zborite inace imam pominato 10 000 km za sezona ipol i nema gajle do sea so redoven servis ednas sum menjal rolni a za vlecennjje ne e nesto snazen ali top e za u grad ide 65 i dosta e ,ako ve interesira nesto pisete
 

Kajgana Shop

На врв Bottom