Скутерчиња: Се за и околу нив

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од _FireFox_, 6 април 2006.

 1. _FireFox_

  _FireFox_

  Член од:
  5 април 2006
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  0
  Најдобар скутер?

  za mene naj dobar e Peugeot Jet-Force 125cc compressor, a spored vas e................
   
 2. IV43

  IV43 Perfect in all imperfection

  Член од:
  10 јануари 2006
  Мислења:
  1.168
  Допаѓања:
  3
  Aprilia SR 50 R.Kao toj so sea ja ke kupam:)
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BusHav

  BusHav Е ајде де.....можеш и така

  Член од:
  5 декември 2005
  Мислења:
  4.343
  Допаѓања:
  80
  Со бројкиве тука све кажувате!!!!
  За мене нема добар скутер-на две тркала е сепак-земи си кола и немаш гајле
   
  На David1308 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. IV43

  IV43 Perfect in all imperfection

  Член од:
  10 јануари 2006
  Мислења:
  1.168
  Допаѓања:
  3
  BusHav ete proveri po netovpisi Aprilia Sr 50 R:)Ke ti dae odma sliki.Da viis so lepotan e motorot moj:pos:
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. влатко

  влатко

  Член од:
  29 јули 2005
  Мислења:
  2.981
  Допаѓања:
  176
  За скутери не се разбирам многу ама според мене најквалитетни се Џилера, Априлиа итн.
  Кај поранешно Смешко кај плоштад се продаваат кинески мороти за 600 и 720 евра.Евтино а вака на изглед ми се допаѓаат а многу се возат низ градов.
   
 6. MANIC

  MANIC

  Член од:
  1 април 2006
  Мислења:
  147
  Допаѓања:
  2
  Definitivno peugeot jet force
   
 7. deXterche

  deXterche тадаммм

  Член од:
  12 февруари 2006
  Мислења:
  4.920
  Допаѓања:
  938
  Пежоава некако многу нежни ми гледет. Априлиа ср 50 мн личен ама и издржлив...My #1:pehar:
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Yugo

  Yugo Law rules

  Член од:
  12 декември 2005
  Мислења:
  8.251
  Допаѓања:
  28
  Peugeot speed fight
   
 9. Дивајн

  Дивајн блаблабла

  Член од:
  3 април 2005
  Мислења:
  16.537
  Допаѓања:
  1.832
 10. Jane

  Jane Кајганџија

  Член од:
  5 февруари 2006
  Мислења:
  3.394
  Допаѓања:
  114
  Aj ako ima nekoj slika od kineskite neka stavi
   
 11. krusha03

  krusha03

  Член од:
  2 февруари 2006
  Мислења:
  1.500
  Допаѓања:
  159
  Имам слушнато за тие кинеските дека имаат 6 месеци гаранција и после тоа кога ќе ти се расипе, никаде не наоѓаш ресервни делови. Иначе јас си поштувам точак, ама не овие гомнава собим или такво нешто туку убаво склапано на делови за едно 500 евра минимум, а ако ти се даваат пари и за 1000
   
 12. ThA-BiTcH

  ThA-BiTcH ~*~Blonde Bitch With a Brain~*~

  Член од:
  23 септември 2005
  Мислења:
  4.339
  Допаѓања:
  52
  АМММММММММММММММММ
  САКАМ ВЕСПАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

  Иначе...
  требаше една од овие 2 да си купам...

  [​IMG]

  [​IMG]
  Benelli 491 RR
  :je:
   
 13. BusHav

  BusHav Е ајде де.....можеш и така

  Член од:
  5 декември 2005
  Мислења:
  4.343
  Допаѓања:
  80
  Ако ми се даваат 1000 евра или кола ќе си купам или ќе си ја средам мојата,ама за точак нема шанси!!!Си имам јас еден Крос точак,врши работа како превозно средство низ скопјево!!!

  Ааааааа Бибе,не е тоа истата веспа?!
   
 14. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.043
  Опасна работа воа скутерот. Мало, брзо, заникаде.
  Земи си бе голем мотор да те види чоек да се сториш.
   
  На EviLLL му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IV43

  IV43 Perfect in all imperfection

  Член од:
  10 јануари 2006
  Мислења:
  1.168
  Допаѓања:
  3
  Gleate deka ne lazam?:icon_lol:Abe lepotan si e lepotan i nema so tuka,trte-mrte:)A ina4e za pezoava moram da iskomentiram za toa firmata so prai koli,im teknalo deka se vadat pari i do vespi i aj ke praime i nie.Ne gi obozavam tolku:icon_lol:
   

Сподели преку: