Скутерчиња: Се за и околу нив

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
462
Поени од реакции
100

Имам чуено дека за да му ја зголемам снагата на 4 тактен 50 сс треба да му извадам катализаторот на издувот. Може ли некој да ми каже дали е точно тоа и како се вади ?
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Што мислите за хамачи реплика на априлиа бива небива ? Ајде ве молам кажете некој совет затоа што на лик Е Феноменален . Кажете па ако видам пофалби го зимам ако не ништо ке барам друг. А и по колку километри тераат ве молам за информација :D
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Што мислите за хамачи реплика на априлиа бива небива ? Ајде ве молам кажете некој совет затоа што на лик Е Феноменален . Кажете па ако видам пофалби го зимам ако не ништо ке барам друг. А и по колку километри тераат ве молам за информација :D
Неможе да се каже колку тераат ако го чуваш може да тера многу и обратно. Само неможеш да очекуваш квалитет колку априлијата затоа е разликата во цената.
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Епа Добри се не се добри ? A Jас тоа го знам дек ааприлиа си е априлиа :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Не е само потрошувачката... Ако ставаш појак бензин од предвидениот пр ако е предвидена машната за 90 а ти ставаш 95... Бидејки има поголем број на октани вистина повеќе снага има, но од друга страна... Се создава повеќе топлина која можно е да неможе правилно да се лади. Со создавањето на поголема топлина повеќе се шират деловите (линаерно ширење на телата), а со тоа клпиот бидејки е алумински повеќе се шири од цилиндарот... И на крај се тоа резултира
со оштетување на цилиндарот и намалување на компресијата=помалку изминати километри или ремонт за брзо!
Dzish alal da tie batka vaka nema objasnato nekoj so godini . +1 :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ендурото ти е подобро од скутер, само имам возено такво и некако 50 кубици му се малце и за разлика од сутерите има мењач и на почеток ке ти е комплицирано ако немаш возено мотор но се се учи
 
Член од
3 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
4
enduroto ke ti padni nogata od brzini menvenje i plus mn slabo vleci a za izdrzlivost da ne kazvam ima eden drugar generic trigger sm 50 enduro 50cc i dva pati go ima menato klipot
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
PA mislam deka ke bide matrix :D a ako znaete nekoj podobar skuter 50cc za do 1500 e na novo kazhete :D
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
enduroto ke ti padni nogata od brzini menvenje
Зато 90% од моторциклистите се со една нога. А јас пак се думам од шо е то, то да ти паѓала ногата од брзини менвање.

Поголема глупост во живот немам слушнато...
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Kymco Super 8 ,keewey,hamchi 50 cc koe naj vlece i kvalitetno i cena ? fala odnapred :D

Пишувај со нормален фонт! Џиш.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Kymco Super 8 ,keewey,hamchi 50 cc koe naj vlece i kvalitetno i cena ? fala odnapred :D

Пишувај со нормален фонт! Џиш.
Ако планираш да земеш било кое од овие 2 тактно тогаш најдобро и најквалитетно ти е кимко 8 па после кивеј па хамачи маријачи ... за цени побарај по продавнициве
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Ама велат дека кимкото не влечело а матрихот влече ? ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom