Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Ало г-дин Шаиноски,јас не го величев Бенитез,мој фаворит беше Капело.И да има две титули со Валенсија пред Реал и Милан.Истотака направи неверојатен пресврт против Милан во финалето на Лигата на Шампионите.Тоа се факти,јас не ги измислив.
И да ултиматум има до Бенитез,пошто трпението е прикрај кај сите.Ама штом има такви како тебе што се секираат за ИНТЕР и окапуваат на оваа страница,јас можам слободно да уживам!
Г-дин Џикоски не се змарам со оваа страница многу пошто си имам свој фан клуб, а да цитирав на Думан зш тој ми кажа дека напишал нешто тука и ми рече да видам па затоа иначе не се змарам многу ти пак слободно можиш да се уживаш..
 
Член од
21 ноември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Абе џабе немате цврстина и свежина Абе Ибра е Еден што да прајме Ибра го молше на Морати да се врати во Интер ама тој паметниот не го Сакал е еве сега ви го спопика на сите секој пат по 3 бода си ни носит

--- надополнето ---

аа да +9 значи ние требит 3 пати да киксниме а вие да сте без пораз и без и Х ц ц ц ц колку е тешко вака ејјј
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Абе џабе немате цврстина и свежина Абе Ибра е Еден што да прајме Ибра го молше на Морати да се врати во Интер ама тој паметниот не го Сакал е еве сега ви го спопика на сите секој пат по 3 бода си ни носит

--- надополнето ---

аа да +9 значи ние требит 3 пати да киксниме а вие да сте без пораз и без и Х ц ц ц ц колку е тешко вака ејјј

Ова обратно треба, али ај.... Еве уште еден „паметен“... Иако ретко читам, и не сум фан, али мора да ти пишам....


Добредојде мајсторе...:pos2:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе џабе немате цврстина и свежина Абе Ибра е Еден што да прајме Ибра го молше на Морати да се врати во Интер ама тој паметниот не го Сакал е еве сега ви го спопика на сите секој пат по 3 бода си ни носит

--- надополнето ---

аа да +9 значи ние требит 3 пати да киксниме а вие да сте без пораз и без и Х ц ц ц ц колку е тешко вака ејјј

Па не се прима секое дрво недоделкано во екипа - ОСВОЈУВАЧ НА ТРОЈНА КРУНА
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.318
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Пусти Будале не се радују хахахахаххаха , Никола нема да паднам на твоето Бедно ниво и да те вреѓам лично ко што ти мене сепак се учтиви и европски шампиони и ќе те молам да не ме ставаш веќе во твојата уста ОДНАПРЕД БЛАГОРАДАМ :toe:
Ти ги вреѓаше Биланезите а и јас сум еден од нив така да ...
 

Deк0

Il Capitano
Член од
21 ноември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ти ги вреѓаше Биланезите а и јас сум еден од нив така да ...
Ај сега ве молиме доста не реметивте

--- надополнето ---

Се молаат сите неранимајковци да не остават во нашата тага која нија нанесе Бенитез.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин

Што ќе НИ каже Тетка Џеврие ЗА Syn:
"Mnogu nesta zboruvas, no nisto ne kazuvas :)"

Што ќе НИ каже Тетка Џеврие ЗА фановите на ИНТЕР:
"Treba da posetite psihijatar :)"


Znaci ova, od nemanje madinja da ni kazes vlice sto mislis za nas, koristis najglupa metoda, demek sto ke kaze Dzevrie, a ni pod razno ova ne go mislis ti. Coveku, ova da go kazese Dzevrie (valjda od nekoja serija e), ke go kazese na televizija, a ne preku tebe. Odma sve ti paga u voda koa se zalis deka te navredile. Vregas sam, ne sme glupi nie. Ako sakas taka da igrame eve i jas sea ke ti kazam sto mi kaza Dzevire za tebe: Ti si idiot. Ne se luti ne go kazav jas ova, Dzevrie go kaza. Smajlinata na kraj gi stavas demek, se zafrkavam. Ili jadi ili ne jadi gomna...

хахахахха, и на Џеврие почнавте да е се љутите.
Абе уживате во игрите на Интер, оваа сезона се олабавени, се уште ги славаат титулите.
П.С Утре имате сигурна победа со Киево, и малку ќе се залечаат раните, што ви ги нанесе Бенитко.
А мене парите што ги вложив за двојка на 1.99 коеф.

--- надополнето ---


Ве тестирам до кој стадиум ви ги донесол Бенитез нервите...
Мене ми ги тестираше на времето Марко Тардели, а неколку години покасно и Алберто Ѕакерони...е нема да му дозволам и на Бенитез да ми ги тестира нервите.
Celiov post pogore, nisto. 100 pati citaj go, nisto.

Истото и јас го правам, но има неколку членови кој никогаш не гледале натпревар на Интер во живо, неможаат да разберат некој нормални работи дека можат да се случат во една екипа.
Јас како фан на Интер те почитувам , меѓудругото беше сведок на финалето во Мадрид, а тоа ретко кој фан од балканов им прилика да биде сведок на најголемото достигнување на неговиот омилен клуб. Јас сум сигурен дека многу членови кој пишуваат на фан клубот Интер, не го гледале Интер во најважните натпревари и на ТВ, а такви ги имаше многу, некој на свадба некој на матурска некој незнам каде, ако ви кажам дека преку 10 години дека несум испуштил ниту еден натпревар на Интер а да не го гледам, а неколку и во живо.
И сега дојде време некој вчерашен фан на Интер да го брани одмене или пак да ме банирал.
Оваа е место за да го искажеш своето мислење, а некогаш не е лошо да се зезаш и на сметка на твојот омилен клуб.

Јас имам дадено свој придонес во овој фан клуб на Интер на Кајгана со околу 1800 мој постови, од вкупно 2000 постови на кајгана, 1800 се само за фан клубот Интер.
а ќе пребарам некој мои предвидувања од летоска и претходно, па давидеме кој како гледал.
Јас не сум изненаден од оваа што се случува во Интер, тоа и се очекуваше.
Za crniot bold, sto ima vrska ako si go gledal Inter zivo so toa dali si vistinski navivac? Jas bas koga uste ne gi imav videno zivo poveke krsev, poveke se nervirav, pa duri i placev na porazi, i sea ti se najde od cel sveet da kazes deka ako si gledal natprevar zivo pogolem navivac si? Demek nekoja cura od Milano so shal na Inter vo stadionot koja se smee i se slika so drugarkata, koga Inter gubi e pogolem navivac od mene samo deka e na 2km od stadionot? Jbg... ako taka mislis, misli si.

Za vtoriot del od crniot bold: Jas sum siguren deka lazes. I sega sto pravime? Ti vikas sve imas gledano jas vikam nemas gledano sve. Ete vaka zvucis i ti. Cudno jas pamtam dosea na 2-3 ne sum gledal nekogas oti nemalo struja :icon_lol: ama ete ti za 100 godini sve si gledal, lazi go Cunt. Toj ti veruva.

Za crveniot bold, i ti nekogas si bil vceras fan na Inter, taka da, muabetot ti e... Ne moze ti na 30+ godini, da baras i od navivac od 18 godini ist "staz" ne e logicno. A i ne e tvoj klub Inter be, ili zaboravas sto zboris, ili ne znam...

I jas edno vreme imav 3500 postovi ama padna serverot na kajgana, i se vrativ na 800.

Е пријателе, пријателе Вака ми се допаѓа кога коментираш.. Кога си реален 10Х..
Јас од кога што го памтам на Думан е Крвен навивач на Интер и не верувам дека ќе имат поголем навивач од него и не сум видел, Думан се сеќаваш кога играа Јувентус:Интер и кога Делпиеро ви даде од Слободен и кога ќе го кршеше телевизорот во Гоце кога е гледавме заедно утакмицата.
Ti, treba da odis na lekar.Ete i pricina ke ti kazam.
Pazi go postov samo:
ЕВЕ ОВДЕ СЕ ОТКАЖУВАМ ОД ИНТЕР И ОД СЕГА НАВАМУ НЕМА ДА ИМАМ НИТУ ЕДЕН ФАВОРИТ ВО ФУДБАЛСКАТА ИГРА......НО ЕДИНСТВЕН КЛУБ ЗА КОЈ ДОСЕГА НИКОГАШ НЕ СУМ САКАЛ ДА ПОБЕДЕТ И НИКОГАШ НЕМА ДА ГО САКАМ Е ЈУВЕНТУС

ЗБОГУМ ИНТЕР
Да, немав право се додека неколку т.н фанови се уфрлат неповикани и непрозвани, со навредливи постови кон фанови од други екипи, а во последно и кон фанови на Интер.
Само се чудам како е можно на еден форум да биде баниран член кој со никаков вулгарен израз не навредил личност а кажал само критичко мислење за некој фудбалер, тренер или екипа, а да биде баниран.
Додека милион пцовки , вулгарности и безобразлоци на личност без никаква причина да бидат банирани....
Тоа го може во форум во кој Администраторите и модераторите се дечки под 13 години.
А овој форум највероватно го одржуваат некој такви момчиња.
Поинаку неможам да разберам.


--- надополнето ---

[/COLOR]

Cu2nt, изгледа го погрешивме местово за дискусија. Како што се гледа од твојот профил, ти си еден од најстарите членови на овој форум ( убаво се гледа октомври, 2005 ) а некој недоквакан изгледа еден ден ќе те банира, само затоа што ќе напишеш дека Јувентус освоил 27 титули во Серија А.
Треба да размислиме дали треба и понатаму да пишуваме на овој форум.
Овој форум паднал во рацете на недоквакани ...


--- надополнето ---


Поголем е во тоа што секогаш се воздржувал Syn од вулгарности, кој ти и една дружина како тебе ги сеете на форумите, те сметав за покоректен член на форумот, но изгледа лажни ти се годините објавени и наместо 21 година имаш 11 години. Поинаку неможев да ги разберам твоите вулгарности.
Ако не е така демантирајме, а провери дали сум напишал пост каде што сум нападнал личност на овој форум.
Prvo, ne moze da te banira od temata na tvojot klub zaradi zabeleski ili kritiki na trener ili igrac, citaj go boldiranoto, deka ti sam rece ne si fan na Inter, taka da sekoja kritika na Inter od tvoja strana se smeta za provokacija :)

Prvin vikas, deka ne vregas, posle vikas deka ovoj forum go dzat momci od 13 godini, demek tolku se prosti. Ne vregas? :)

Da, i jas mislam so Cunt ste ja pogresile temata, za forumot ne znam, a i nema vrska ako e clen od 2005 ili od 2000, ako si go bara, ke si go najde.

Чисто сумњам дека има некој разумен администратор, па да разликува навредливост и реалност.
Не е лошо да привршеме со нашите постови на овој форум, и да почнеме некој нов да создаваме.
Ako ova ne e navreda jas ne znam sto e. Ako ne se razumni, sto se? :)

Јас се прашувам само како ти се пронајде во таквите фанови, јас неспомнав ничие име, оставив сами да се препознаат.
кон тебе сум немал никаква забелешка...
А овој нека биде мојот последен пост на овој форум.
Не планирам да паѓам на ниво со некој, што нема никаква етика поврзана со користење на компјутер, интернет....
Поздрав и убави дискусии..
Tvojot posleden post na ova tema trebase da bide togas koga napisa, zbogum inter poveke bla bla bla...

Pozdrav i do tebe duman.

odamna ne sum se zalagal vaka za nesto vo forumot, citat po citat, ama epten licemerno od negova strana.

Nego, koj e Syn1? :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Јас бев да го гледам Интер во живо! Јас сум еден од најголемите навивачи за Интер одовде! ХАХ! :bip:

Не озбилно, бев на еден натпревар од Интер, летоска, дата ме мрзит да мислам сега, ама знам дека беше првиот натпревар изигран од Роналдо после големата повреда шо ја имаше и победивме 7-0 и тоа против силната ENYIMBA ! И памтам дека победивме 7-0, толку. :) Ево можит duman шо ги имат изгледано сите утакмици ќе ми ја освежит меморијата, можит него ќе му текнит. :)



edit: Ево шо најдов на google. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.293
Поени од реакции
16.764
Абе џабе немате цврстина и свежина Абе Ибра е Еден што да прајме Ибра го молше на Морати да се врати во Интер ама тој паметниот не го Сакал е еве сега ви го спопика на сите секој пат по 3 бода си ни носит

--- надополнето ---

аа да +9 значи ние требит 3 пати да киксниме а вие да сте без пораз и без и Х ц ц ц ц колку е тешко вака ејјј
Знајш како велат ? Кој лета високо ниско паѓа ...лани и ние бевме мн јаки првите кола , полека братче не земај залет да не се изгориш ...Што ако се повреди Ибра ? Сиго имате видено ли тимот ?? Средниот ред вие пензионерско друштво башка инвалидско кое игра 20 мин неполни ( освен фламини секоја чест ма да не е нешто баш ) , Одбранта да не прајме муабет ...што имате ?? напад само .....И човек да не гледа ке остеи и види колку иамте помош од судиите тоа нешто неверојатно ..голот на ибра беше мајсторија ама не одите и вие далеку паѓате ...зар не си свесен дека само ибра ве води напред .. ?? тоа не е тим .....на тоа не би се радувал да сум на ваше место ..Иако сум фан на Јувентус ..... Интер сеуште е тимот кој е најак по играчки кадар ....се што му фали е мотивација .... Јас мислам без навреда на др тимови после интер Јувентус е како по кадар така и по тренер ..а мислам дека Дел Нери е добар и спремен стратег за во серија А ...

П.С. 9 бода на толку малце мечеви не се мн налет тоа не бегате 9 ;) секогаш е јуве тука :)


поштовање до сите ... ;)
 

Deк0

Il Capitano
Член од
21 ноември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Знајш како велат ? Кој лета високо ниско паѓа ...лани и ние бевме мн јаки првите кола , полека братче не земај залет да не се изгориш ...Што ако се повреди Ибра ? Сиго имате видено ли тимот ?? Средниот ред вие пензионерско друштво башка инвалидско кое игра 20 мин неполни ( освен фламини секоја чест ма да не е нешто баш ) , Одбранта да не прајме муабет ...што имате ?? напад само .....И човек да не гледа ке остеи и види колку иамте помош од судиите тоа нешто неверојатно ..голот на ибра беше мајсторија ама не одите и вие далеку паѓате ...зар не си свесен дека само ибра ве води напред .. ?? тоа не е тим .....на тоа не би се радувал да сум на ваше место ..Иако сум фан на Јувентус ..... Интер сеуште е тимот кој е најак по играчки кадар ....се што му фали е мотивација .... Јас мислам без навреда на др тимови после интер Јувентус е како по кадар така и по тренер ..а мислам дека Дел Нери е добар и спремен стратег за во серија А ...

П.С. 9 бода на толку малце мечеви не се мн налет тоа не бегате 9 ;) секогаш е јуве тука :)


поштовање до сите ... ;)
а СЕГА И ТИ НЕМРСИ МУДА ОВДЕ НА НАШИОВ ФАН КЛУБ.
Немаме потреба од адвокати како тебе да не бранат.
Ај гидла таму во Губентус и да не те гледам овде пезевенк еден.
Форца Интер
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.293
Поени од реакции
16.764
а СЕГА И ТИ НЕМРСИ МУДА ОВДЕ НА НАШИОВ ФАН КЛУБ.
Немаме потреба од адвокати како тебе да не бранат.
Ај гидла таму во Губентус и да не те гледам овде пезевенк еден.
Форца Интер
Oд кога поштовање на ривалски клуб е мрсење ............ ? Бравос на речникот бе алал да тие ..... и не ми цел да те бранам кога гледам дека имаш толку добар речник не осеќам потреба да те бранат туку нема ни за што кога сам ке се закопаш....А губентус не гледам негде а ти ?

--- надополнето ---

П.С не сум адвокат прогамер сум =) .....
 

Deк0

Il Capitano
Член од
21 ноември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Oд кога поштовање на ривалски клуб е мрсење ............ ? Бравос на речникот бе алал да тие ..... и не ми цел да те бранам кога гледам дека имаш толку добар речник не осеќам потреба да те бранат туку нема ни за што кога сам ке се закопаш....А губентус не гледам негде а ти ?

--- надополнето ---

П.С не сум адвокат прогамер сум =) .....
Па ти иронично се потсмеваш на Интер.
Демек толку ти е гајле за Интер и сега не бранеш од Биланезиве
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.293
Поени од реакции
16.764
Па ти иронично се потсмеваш на Интер.
Демек толку ти е гајле за Интер и сега не бранеш од Биланезиве
Aј те молам најди еден дел каде што се потсемавам на интер ?? или го омаловажувам ...знаеш има една изрека велат денес ми си нерпијател но и утре , но дури и непријателите покажуваат почит .... Јас велам прво сме луѓе па фанови ...никогаш не сум наавредил фан на др клуб без причина ни тука ни на гол.ком каде баш сме сите пријателски расположени ..очигледно погрешно си го сватил постот ....не суди не ме знаеш ;) за Јувентус навивам но сакам јака Италијанска лига ....пред се да ги згазиме Германците

овај дел мислам кажува доволно

Иако сум фан на Јувентус ..... Интер сеуште е тимот кој е најак по играчки кадар ....се што му фали е мотивација .... Јас мислам без навреда на др тимови после интер Јувентус е како по кадар така и по тренер ..а мислам дека Дел Нери е добар и спремен стратег за во серија А ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom