Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Оваа ТЕТКА ЏЕВРИЕ се думела за Думан

Дали да го прати у БАРДОВЦИ или да го прати у ДЕМИР ХИСАР
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Сите конкуренти посакуваат Интер да тепа со Киево и Твенте само за да остане Рафа на клупата :pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jas ne znam sto ne go baniraat duman veke.

Za na psihiatar ne napravi :icon_lol: a i ne e fan na Inter (ne deka nekogas bil :pos:) samo provocira.

Tetka Dzevire mi go pusi, i zafatena e. Taka da, dumane sigurno sam si gi pisal tie raboti, OSVEN ako Dzevrie moze da bide na dve mesta istovremeno o_O
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.293
Поени од реакции
16.764
Marley987
Немој да бидеш смешен, убаво читај и размислувај по 24 часа, белким ќе научеш нешто од моите постови.
Јас веќе бев фан кога Трапатони беше тренер на Интер , а ти тогаш си имал 2 години.
За трапатони напишав во еден пост, дека е еден од тројцата најуспешни тренери во Серија А на сите времиња.
Џовани Трапатони, Вујадин Бошков, Ариго Саки, Свен Горан Ериксон, Отавио Бјанки, Карло Мацоне и Невио Скала беа најдобрите тренери во серија А, но тогаш фудбалот се играше со враќање на топката кон голманот.
Сите овие тренери беа успешни, но нивното време помина.
Трапатони и неговото време не се поминати , да тој е 72 години ама сепак со Ирска да ја испадниш Франција е мн голем успех ( според мене ја испадна поради тиери анри тоа не го рачунам) ....човекот кај шо стигна титула освој ...а да те сслушнат италијанците од гоал.ком за Саки вервајме жив ке те обесат колку го неќат тоа чудо ......а остави т.е. заборави тренери
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пишете дал уште некој ке добие заканујеќа од Думан или само ја ја имав таа ч4ст ;D
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
То бе друже :pos::pos::pos::pos::pos:
хахахахха, и на Џеврие почнавте да е се љутите.
Абе уживате во игрите на Интер, оваа сезона се олабавени, се уште ги славаат титулите.
П.С Утре имате сигурна победа со Киево, и малку ќе се залечаат раните, што ви ги нанесе Бенитко.
А мене парите што ги вложив за двојка на 1.99 коеф.

--- надополнето ---

Пишете дал уште некој ке добие заканујеќа од Думан или само ја ја имав таа ч4ст ;D
Ве тестирам до кој стадиум ви ги донесол Бенитез нервите...
Мене ми ги тестираше на времето Марко Тардели, а неколку години покасно и Алберто Ѕакерони...е нема да му дозволам и на Бенитез да ми ги тестира нервите.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
хахахахха, и на Џеврие почнавте да е се љутите.
Абе уживате во игрите на Интер, оваа сезона се олабавени, се уште ги славаат титулите.
П.С Утре имате сигурна победа со Киево, и малку ќе се залечаат раните, што ви ги нанесе Бенитко.
А мене парите што ги вложив за двојка на 1.99 коеф.

--- надополнето ---


Ве тестирам до кој стадиум ви ги донесол Бенитез нервите...
Мене ми ги тестираше на времето Марко Тардели, а неколку години покасно и Алберто Ѕакерони...е нема да му дозволам и на Бенитез да ми ги тестира нервите.

У бардовци донеле нови машини . Задутре да одиш да ги истестираат на тебе . Закерони во Интер беше тренер во 2003 , значи ти од тогаш ОФИЦИЈАЛНО НЕ СИ АРЕН
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Еве од текстот на сајтот што го превеле го забелжав ова

Не мислам дека проблемот е во мотивацијата, бидејќи проблемот е што не можеме да правиме ротации, да менуваме формациски системи бидејќи немаме играчи

Ова го зборев уште пред да го донесат Рафа , ова е тоа што правеше во Ливерпул , и што ме вадело од такт
Што ку. има да прави ротации и да мења системи . Абе човек , доби шампионски тим , со веќе уиграна формација и добро искординирани играчи . Е не . Сеа фраерот сака да мења . Он сака сеа Интер да биде познат по нешто ново кое што тој ќе го внесе . Епа брао , напраи ново со Интер , го распадна и ги повреди
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
хахахахха, и на Џеврие почнавте да е се љутите.
Абе уживате во игрите на Интер, оваа сезона се олабавени, се уште ги славаат титулите.
П.С Утре имате сигурна победа со Киево, и малку ќе се залечаат раните, што ви ги нанесе Бенитко.
А мене парите што ги вложив за двојка на 1.99 коеф.

--- надополнето ---


Ве тестирам до кој стадиум ви ги донесол Бенитез нервите...
Мене ми ги тестираше на времето Марко Тардели, а неколку години покасно и Алберто Ѕакерони...е нема да му дозволам и на Бенитез да ми ги тестира нервите.
Абе пријателе незнам зашто се нервираш па вие бевте тие со Џикоски што го величевте Бенитез што ми викавте, се сеќаваш со Валенсија што направи, па после се сеќаваш на Милан што му сработи во Лига на Шампиони, па дајтему малце време на чоекот, одма почнавте да го напаѓате...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
@ Martin
Па нема играчи зашто мал милион повреди има, а не дека не му купувале или нешто слично.
Тоа ми е најмизерниот изговор кој го читам на нетов, не му купиле нови играчи, и ? Па и примавера деца да извадат ке можат една Бреша да ја победат дома, или Лече, или Болоња, ете ти 3 меча каде од можни 9 се освоија само 3 бодови, ете ти ги тие 6 бода минус од Милан, додади го тука и бодот што го изгуби со Рома а го имаше веќе у џеб ...

Никаков изговор нема за ова сега што се случува, а спомне повреди, само уште тон кал си фрла на самиот себе бидејќи истиве никогаш не претставувале ваков проблем до сега.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ќути брат , ме нервираат овие негови дебилни ставови , ко да е тренер што од летоска почнал да работи
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
@ Martin
Па нема играчи зашто мал милион повреди има, а не дека не му купувале или нешто слично.
Тоа ми е најмизерниот изговор кој го читам на нетов, не му купиле нови играчи, и ? Па и примавера деца да извадат ке можат една Бреша да ја победат дома, или Лече, или Болоња, ете ти 3 меча каде од можни 9 се освоија само 3 бодови, ете ти ги тие 6 бода минус од Милан, додади го тука и бодот што го изгуби со Рома а го имаше веќе у џеб ...

Никаков изговор нема за ова сега што се случува, а спомне повреди, само уште тон кал си фрла на самиот себе бидејќи истиве никогаш не претставувале ваков проблем до сега.
Навистина треба да олабавиме...
Јас олабавив за оваа сезона, иако од самиот почеток не ми се допадна што дојде Бенитез за тренер во Интер, и добро знаете дека бев за некој помлад тренер како Синиша Михајловиќ ( човек кој е темпераментен и има киселина во себе ), јас сум сигурен дека Михајловиќ ќе постигнет подобар резултат одколку Прандели со фиорентина, иако неколку играчи му се повредени како Јоветиќ, Фреј, Монтоливо и Занети, кој беа главните играчи во составот на Прандели.
Но, после неколку дена размислување заклучив дека какви и да се резултатите до јуни нетреба да се менува Бенитез, единствена цел е да обезбеди учество во Лига на Шампиони и за довгодина, а налето нека го отвори Морати новчаникот и нека потроши едно 150 милиони евра на квалитетни играчи. Овие играчи што ги има Бенитез на располагање своето си го направија. Единствено може и понатаму да се рачуна на Ето, Шнајдер, Сантон, Маикон . А за резерви нека останат Лусио, Самуел, Камбиасо, Цезар.
На Интер му треба голем ремонт на лето, сте запнале за Бенитез, точно е дека и тој е еден од проблемите, но со негова смена нема ништо да се реши.
Подобро е да си останет до крај на сезоната, и да се очекува само пласман до 3 место.
Толку од овој немотивиран и застарен Интер.
И нетреба да се нервозирате...:))))
Од Syn читав летото дека оваа сезона ќе биде релаксирано ќе ја следел оваа сезона, па редно е да останеш на збор.
Истото и јас го ветив и еве стојам на збор, единствено барам само учество во Лигата на Шампиони и за довгодина.
ОЛАБАВЕТЕСЕ, све виделе и полоши сезони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom