Wimbledon 2009

Кој ќе го освои Вимблдон 2009 според вас?


  • Вкупно гласачи
    133
Статус
Затворена за нови мислења.

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Плис содерлинг да го тепа Федерер, оти го мразам. :toe:
За Родик навивам ... :vozbud:
Хаха тешко, не е во некоја нај нај форма, Тоа што го победи Надал во Франција и што стаса до финалето јес, му ги подигна акциите, ама со мастерот тешко дека ќе може да се справи, сори:smir:

Мене позитивно ме изненади денес Томи Хас, тешко кој можеше да поверува дека ќе го совлада Хрватот.
Супер изненадувања досега и уште поинтересен тек на Вимболдон наредниве денови.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Хаха тешко, не е во некоја нај нај форма, Тоа што го победи Надал во Франција и што стаса до финалето јес, му ги подигна акциите, ама со мастерот тешко дека ќе може да се справи, сори:smir:

Мене позитивно ме изненади денес Томи Хас, тешко кој можеше да поверува дека ќе го совлада Хрватот.
Супер изненадувања досега и уште поинтересен тек на Вимболдон наредниве денови.
Знам дека нема врска тоа што стигна во финалето ... ама јас ке си се надевам. :)
Многу изненадувања денес ... тоа е сигурно... е сега ке видиме на крај кој ке остани. :smir:
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Знам дека нема врска тоа што стигна во финалето ... ама јас ке си се надевам. :)
Многу изненадувања денес ... тоа е сигурно... е сега ке видиме на крај кој ке остани. :smir:
Не се секирај ќе падне , време му е :wink:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Ќе го тепа, денес ми се јави Содерлинг и ми вика дека победата е сигурна самиот Федерер му кажал дека ќе му пушти бидејќи те нервира тебе.:)

Ферер, Чилиќ и Давиденко се денешните жртви од носителите кај мажите. Од друга страна пак пријатно сум изненаден од Хјуит и Хас. Се повампирија.:pos: Незнам дали е поради придружничките но нешто им се случува.
П.С. Во моментов се игра дуелот помеѓу Мареј и Троицки па ајде да се надеваме на чудо и победа на Троицки (за да му изврши услога на Џоковиќ).

Hahahaah dobro mu ja plesna

Не се секирај ќе падне , време му е :wink:
Vreme mu e hehehehehe pa go proglasivte za penzioner a toj se odolzi na najdobar mozen nacin Roland Garros, a jas ne znam zosto nie voopsto fanovite na Federer diskutirame ovde, treba da se napravi posebna tema LEGENDATA VO TENISOT ROGER FEDERER pa tamu da si diskutirame, jasno e deka Roger e nad site :smir::smir::smir::smir::smir:
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Hahahaah dobro mu ja plesna



Vreme mu e hehehehehe pa go proglasivte za penzioner a toj se odolzi na najdobar mozen nacin Roland Garros, a jas ne znam zosto nie voopsto fanovite na Federer diskutirame ovde, treba da se napravi posebna tema LEGENDATA VO TENISOT ROGER FEDERER pa tamu da si diskutirame, jasno e deka Roger e nad site :smir::smir::smir::smir::smir:
Не е уште за пензионер , има за играње уште . Од утре почнуваат јаките мечеви , ова до сега беше тренинг , сега следува правата битка :smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.227
Денес ден за одмор од утре осмина финалињата



Lleyton Hewitt (AUS) - Radek Stepanek (CZE) )

Tomas Berdych (CZE)
- Andy Roddick (USA)

Andrew Murray (GBR)
- Stanislas Wawrinka (SUI)

Juan Carlos Ferrero (ESP)
- Gilles Simon (FRA)

Igor Andreev (RUS)
- Tommy Haas (GER)

Dudi Sela (ISR)
- Novak Djokovic (SRB)

Fernando Verdasco (ESP)
- Ivo Karlovic (CRO)

Robin Soderling (SWE)
- Roger Federer (SUI)

Хјуит-Степанек,Вердаско-Карлович и Фереро-Симон,мислам дека се натпревари кои едноставно не смеат да се пропуштат(иако мислам дека овие од Телма нема да даат ни еден од наведените)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Oваа година би сакал да го освои или Џокович или Мареј...:):toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.227
Не ми е јасно само зошто денес се играат сите натпревари од 1/8 финалињата,и кај мажите и кај жените..:raz::raz:

Би требало да ги поделат по пола,денес да играат половината,утре другата половина,сепак тоа е работа на организаторите,ај да не им се мешам..:):)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не ми е јасно само зошто денес се играат сите натпревари од 1/8 финалињата,и кај мажите и кај жените..:raz::raz:

Би требало да ги поделат по пола,денес да играат половината,утре другата половина,сепак тоа е работа на организаторите,ај да не им се мешам..:):)
Taка било отсекогаш,барем претходните 4-5 сезони.

Инаку денеска најинтересно очекувам да биде на мечот Вердаско-Карлович кај мажите,а кај жените Ивановиќ-Венус.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ај нека ги постира некој двојките кај дамите :back:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Федерер пак со финалистот од Роланд Гарос..
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.227
Taка било отсекогаш,барем претходните 4-5 сезони.

Инаку денеска најинтересно очекувам да биде на мечот Вердаско-Карлович кај мажите,а кај жените Ивановиќ-Венус.
Moже не сум приметил,ама ако е така,тогаш утре пак треба слободен ден,па задутре 1/4 финале,па пак слободен ден...и се така преку ден да се игра...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Инаку денеска најинтересно очекувам да биде на мечот Вердаско-Карлович кај мажите,а кај жените Ивановиќ-Венус.
Се очекуваше добар меч од Венус и Ана ама ништо од тоа...
6-1 во првиот сет, и после тоа 0-1 во вториот , и предаден меч од страна на Ивановиќ...
Роже си гази моментално, трет сет против Содерлинг а после да го видиме Ноле...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Штета за Содерлинг што не можеше да се соземе во најважните моменти, тогаш направи најмногу неизнудени грешки, на крајот на сетовите.
Неизнудените грешки го решија натпреварот, Содерлин со 25, а Федерер со 8.
Со ваква игра имаше голема шанса, играта беше изедначена во сите сетови, ама тоа е тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom