Wimbledon 2009

Кој ќе го освои Вимблдон 2009 според вас?


  • Вкупно гласачи
    133
Статус
Затворена за нови мислења.

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Браво Федерер, засега никој не може да се носи со него. Да видиме сега who is next - Карлович или Вердаско. Кој и да биде, очекувам лесен плен за Роџер, Па потоа ако се оди како што треба останува вистинскиот предизвик- полуфунале Роже-Ноле :zlo:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Што се дешаваше со ударите на Роже денес?
Кој и да се падне во 1/4 финале нема да биде лесно.
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Штета за Содерлинг што не можеше да се соземе во најважните моменти, тогаш направи најмногу неизнудени грешки, на крајот на сетовите.
Неизнудените грешки го решија натпреварот, Содерлин со 25, а Федерер со 8.
Со ваква игра имаше голема шанса, играта беше изедначена во сите сетови, ама тоа е тоа.
Психички паѓа Содерлинг во клучните моменти , затоа и ова му е 10 пораз од Федерер по ред , колку што гледам и Хјуит се пакува полека губи 2:0 во сетови од Степанек , до овој момент поминаа :Дементиева,Скиавоне,сестрите Вилиамс,Радванска , Азаренка, Лисицки и Хас
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Што се дешаваше со ударите на Роже денес?
Кој и да се падне во 1/4 финале нема да биде лесно.
- Што се случувало, слабо играл? Знам само дека заврши 6-4, 7-6, 7-6, што говори за тоа дека ни одблизу не се работело за лесен натпревар за Роџе.

- И зошто се откажала Иванович против Вилијамс, повреда?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
:nerv: леле леле колку го мразам Џокович.
Ајде сега се надевам на Родик и Ферреро.

п.с.Kаков пресврт на Сафина ц ц.
Ај ке видиме како ке заврши. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.637
Поени од реакции
43.410
:vozbud::vozbud::vozbud:
Секој ден се повеќе и повеќе ме изненадува Лејтон!!

Иначе на Мареј нешто ептен лошо му тргна...3-0 губи и Вавринка сервира:nesvest:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Станува интересно:vozbud::vozbud::vozbud:
Главните фаворити си поминаа. Федерер и Џоковиќ. Мареј гледам се мачи против Вавринка и најверојатно ќе го загуби првиот сет бидејќи губи со 5-1. Но тој е жилаво копиле:) па ништо не се знае, иако јас лично би сакал да загуби. Карловиќ и понатаму елиминира фаворити. Денес падна Вердаско. Сепак играта на Иво воопшто не ми се допаѓа. Да го нема сервисот би бил 300 на АТП листата. Хјуит пак се врати од 0-2. Значи ќе гледаме интересни мечеви.
Кај дамите пак Сафина успеа да победи против Морезмо. Леле ама беше нервозна во вториот сет.:pos: Демантиева игра одлично и не би изненадило доколку стаса до финалето. Сепак разочаран сум од Ана. Играше лошо а згора на тоа и се повреди.
И за крај денес имавме прав Wimbledon. Дожд, пауза, покривање на терен. Тоа е она што сите го посакуваа.http://forum.kajgana.com/showthread.php?p=2680278#post2680278
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
:nerv: леле леле колку го мразам Џокович.
Ајде сега се надевам на Родик и Ферреро.

п.с.Kаков пресврт на Сафина ц ц.
Ај ке видиме како ке заврши. :)
ЏОКОВИЌ ќе го освои ВИМБЛДОН!!!
 
Член од
1 јануари 2009
Мислења
44
Поени од реакции
4
ЏОКОВИЌ ќе го освои ВИМБЛДОН!!!
Нема шанси. Не би ме изненадило и да изгуби од Хас во 1/4 финале.
Јас мислам дека финале ќе биде Родик - Федерер.

Кај женските, ако Серена ја победи на Азаренка оди во финале, а другото полуфинале би требало да биде Сафина - Венус.:pipi:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.637
Поени од реакции
43.410
Нема шанси. Не би ме изненадило и да изгуби од Хас во 1/4 финале.
Јас мислам дека финале ќе биде Родик - Федерер.

Кај женските, ако Серена ја победи на Азаренка оди во финале, а другото полуфинале би требало да биде Сафина - Венус.:pipi:
Ај се кладиме на Аватар дека Родик паѓа следно коло..

Знам дека има поголеми шанси Родик,но Хјуит овој турнир го игра блескаво,колку само сакам да го имам неговиот ритрн
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Колку ми е криво што изгуби Вавринка,кој ќе го гледа антипатичнион Мареј:uvo:
Сепак убав меч,до крај се позбудливи ќе бидат мечевите:smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин


Јас осеќам дека ќе има паѓање на уште еден од најголемите фаворити на Вимблдон, Карлович ќе направи изненадување.. сеуште не го покажал својот вистински сервис, ама и Федерер е мајстор сега во нозе може ќе му ги праќа топкиве оти 2.08 висок.
И нека ја тргнат барем мрежава нема смисла за зафрканција да стои :)))

 
С

Спенсер

Гостин


Јас осеќам дека ќе има паѓање на уште еден од најголемите фаворити на Вимблдон, Карлович ќе направи изненадување.. сеуште не го покажал својот вистински сервис, ама и Федерер е мајстор сега во нозе може ќе му ги праќа топкиве оти 2.08 висок.
И нека ја тргнат барем мрежава нема смисла за зафрканција да стои :)))

Федерер-тоа што го игра Карлович не е тенис

хмммм..па у право е...:vozbud::vozbud: едвај чекам Федерер-Карлович..кога играат??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom