Wimbledon 2009

Кој ќе го освои Вимблдон 2009 според вас?


  • Вкупно гласачи
    133
Статус
Затворена за нови мислења.

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
И мене богами да ме глеа таа цурата на Хјуит на трибини би победил :)
хаха , хјуит барем има мотивација ,а незнам на роже која му е мотивацијата :pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Карлович 35 аса омг :vozbud:
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Сервер невиден е , само уште да победи , засега води 7:6;6:7;7:5
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Баш ми е мило за Карлович,имаше причина за да се радува многу,го елиминира 9-от носител на турнирот и плус ова е негов најголем дострел на Вимблдон ако не се лажам...нека продужи така:smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Само асови ептен јаки се на серва и двајцата ама Карлович уште полесно му беше висок 2.08 а тенисер, алал нека му е и брзината има :)
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Браво за Федерер и Карлович:vozbud:, заслужени победи.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Федерер, ако се исклучат одредени мали паѓања на концентрацијата, доста самоуверено настапи досега ан Вимболдон. Веројатно и психолошката предност е на негова страна сега кога е тргнат Надал од патот. Оваа шанса не смее да ја пропушти.
Напред, доправа следи најинтересното
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Браво за Карлович и порано вака сервираше но не успеваше да помине понатака , сега му успеа .
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Следно коло Федерер - Содерлинг уф уф ама ќе биде интересно да се гледаат финалистите од РГ, инаку го гледав и натпреварот Хас - Чилич 2-2 у стови и 6-6 у гемови и ја прекинаа за утре, фантастичен меч, истотака и Карлович очекував да се влече по тајбрејковите.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.583
Поени од реакции
1.118
Следно коло Федерер - Содерлинг уф уф ама ќе биде интересно да се гледаат финалистите од РГ, инаку го гледав и натпреварот Хас - Чилич 2-2 у стови и 6-6 у гемови и ја прекинаа за утре, фантастичен меч, истотака и Карлович очекував да се влече по тајбрејковите.
Да да многу јака утакмица беше Хас - Чилич...Утре во 14:00 ќе се доврши...Честитки за Карлович мило мие што влезе во 1/8 финале...:toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јанкович денеска изгуби од 17 годишната американка Мелани, секоја чест за девојкава прв пат учествува на Wimbledon а играше фантастично посебно имаше ептен добар бекхенд.
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
И Кузнетцова си отиде денес , изгуби од германката Сабина Лисицки 6:2 ; 7:5 , почнаа да паѓаат фаворитите :smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Ајмо Родик .. напредуваме :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Плис содерлинг да го тепа Федерер, оти го мразам. :toe:
За Родик навивам ... :vozbud:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Плис содерлинг да го тепа Федерер, оти го мразам. :toe:
За Родик навивам ... :vozbud:
Ќе го тепа, денес ми се јави Содерлинг и ми вика дека победата е сигурна самиот Федерер му кажал дека ќе му пушти бидејќи те нервира тебе.:)

Ферер, Чилиќ и Давиденко се денешните жртви од носителите кај мажите. Од друга страна пак пријатно сум изненаден од Хјуит и Хас. Се повампирија.:pos: Незнам дали е поради придружничките но нешто им се случува.
П.С. Во моментов се игра дуелот помеѓу Мареј и Троицки па ајде да се надеваме на чудо и победа на Троицки (за да му изврши услога на Џоковиќ).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom