Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Vo sabota ocekuvam ubedliva pobeda i posle slavenje na old traford :vozbud::vozbud:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Vo sabota ocekuvam ubedliva pobeda i posle slavenje na old traford :vozbud::vozbud:
се надевам и јас на убедлива победа но и не мора.да победиме само.очекувам добар дуел роналдо-аршавин и секако вистински празник за очи :vozbud:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ja ocekuam 1-0 u 92 minuta ahahaha
manje bitno bitno da osvoime eden bod i da proslavime na oldtraford
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Абе во сабота очекувам само да не сме поразени друг резултат каков сакат нека само да го земиме долго очекуваниот бод и да прославиме една титула.
И очекувам да го почниме натпреварот со Карлос Тевез уште од прва минута.:smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
се надевам и јас на убедлива победа но и не мора.да победиме само.очекувам добар дуел роналдо-аршавин и секако вистински празник за очи :vozbud:

Ова го сметаш за дуел... дај молим те... постигнал 4 гола и Божем се качил на Месечината... вистински дуел ќе биде на 27 Мај Роналдо-Меси... само има време до тогаш и се надевам дека ќе нема повреди :toe:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Алелуја најдов тоа што го барав





И сеуште лузерите не викаат среќни поради доцните голови.

Иначе уште една интересна случка шо ја прочитав и вели:

"In 1994 there was a banner at Anfield saying "come back and sing Ooohh Ahh Cantona when you've won 18".

:))))))))))))))
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ок, живи мајка како можете во дуел да ставате играчи кои играат на исти позиции а на различна страна... може да очекувате дуел аршавин-рио или меси-евра :toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Ова го сметаш за дуел... дај молим те... постигнал 4 гола и Божем се качил на Месечината... вистински дуел ќе биде на 27 Мај Роналдо-Меси... само има време до тогаш и се надевам дека ќе нема повреди :toe:
аршавин е сјаен играч.им даде 4 гола на ливерпул исто така постигна уште неколку а имаше и некоја асистенција.има визија,добар шут,се што треба да има еден играч како него,иако дуелот кој долго време го очекувавме ке биде роналдо - меси ни овој не е за фрлање :vozbud: :smir:

Ок, живи мајка како можете во дуел да ставате играчи кои играат на исти позиции а на различна страна... може да очекувате дуел аршавин-рио или меси-евра :toe:
зборуваме за тоа кој ке остави белег на натпреварот :toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
зборуваме за тоа кој ке остави белег на натпреварот :toe:
ама тоа сигурно нема да биде дулел аршавин-роналдо или меси роналдо во нечив 16-тник при нафрлање од корнер :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Алелуја најдов тоа што го барав





И сеуште лузерите не викаат среќни поради доцните голови.

Иначе уште една интересна случка шо ја прочитав и вели:

"In 1994 there was a banner at Anfield saying "come back and sing Ooohh Ahh Cantona when you've won 18".

:))))))))))))))
А што им е работата на лузерите, да плачат и да кукаат секоја година.
Порано ги сонуваа титулите, а сега помина подолго време и сега сонуваат просо и кокошки:pos2:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Додо: Ќе играм во Манчестер Јунајтед

По импресивните настапи за резервниот тим на Коринтијанс, 17-годишниот фудбалер се поврзува со преселба во Манчестер Јунајтед. Бразилските медиумите пишуваат дека Додо одлетал за Манчестер Јунајтед каде што две недели ќе тренира на Олд Трафорд.
Се очекува Додо до февруари 2010 година да се врати во Бразил и потоа за сума од 5 милиони фунти да направи трансфер во Манчестер Јунајтед.
Младиот бразилски дефанзивец не го крие задоволството што ќе игра во тим каков што е Манчестер Јунајтед.
"Секој фудбалер сонува да игра за националниот тим и да направи трансфер во европски клуб".
"Јас го правам тоа. Следната година ќе му се приклучам на првиот тим на Манчестер Јунајтед".
"Следната година ќе играм со најдобрите фудбалери во светот" - изјави младиот Додо.

Големо браво оваа за потписот што ви текна така... поздрав другари со една слика која верувам слатко ќе ве насмее,ја имам ставано тука одамна но еве за новите фанатици на Јунајтед ТУКА
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Само имам едно прашање.
-Who can stop United?Ајде кој се јунаците?Хет-трик во премиер лигата за 3 години еј:)Втора година по ред финале во ЛШ , нешто за што многу сонувале , сонуваат и ќе сонуваат.:vozbud:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Додо: Ќе играм во Манчестер Јунајтед

По импресивните настапи за резервниот тим на Коринтијанс, 17-годишниот фудбалер се поврзува со преселба во Манчестер Јунајтед. Бразилските медиумите пишуваат дека Додо одлетал за Манчестер Јунајтед каде што две недели ќе тренира на Олд Трафорд.
Се очекува Додо до февруари 2010 година да се врати во Бразил и потоа за сума од 5 милиони фунти да направи трансфер во Манчестер Јунајтед.
Младиот бразилски дефанзивец не го крие задоволството што ќе игра во тим каков што е Манчестер Јунајтед.
"Секој фудбалер сонува да игра за националниот тим и да направи трансфер во европски клуб".
"Јас го правам тоа. Следната година ќе му се приклучам на првиот тим на Манчестер Јунајтед".
"Следната година ќе играм со најдобрите фудбалери во светот" - изјави младиот Додо.

Големо браво оваа за потписот што ви текна така... поздрав другари со една слика која верувам слатко ќе ве насмее,ја имам ставано тука одамна но еве за новите фанатици на Јунајтед ТУКА


Ова го имаше постирано на многу страни наназад и е постара вест... и не треба да се радуваме многу, бидејќи и многу други сега веќе познати фудбалери имаат идено на проба во Манчестер Јунајтед па на крај ништо :toe:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Само имам едно прашање.
-Who can stop United?Ајде кој се јунаците?Хет-трик во премиер лигата за 3 години еј:)Втора година по ред финале во ЛШ , нешто за што многу сонувале , сонуваат и ќе сонуваат.:vozbud:
Само чичково :))))

Иначе еве едно видео што мислам дека секој фан на Јунајтед треба да го има.Фантастично направено со ефекти и стари снимки од еден фан од manutd.com форумот.

Гледајте тука

Download

=============================================

ЕДИТ:

Manchester United boss Sir Alex Ferguson has snapped up French midfield starlet Paul Pogba - under the nose of Arsenal chief Arsene Wenger.

Ferguson has tied up a deal to land the 16-year-old youth international who plays for crack nursery club Le Havre and the kid has opted for United ahead of the Gunners.

It is a major signing triumph for Ferguson who has been unable to dominate the French market in the past few years because of Wenger's name and contacts.

Честито нека ни е новиот играч, Пол Погба .. инаку капитен на под 16 години репрезентацијата на Франција.Еве го дечкото


-----------------
Еве што викаат The Sun
Fergie eyes Super Mario
Како замена би било добро да го земеме Гомез,ако Тевез си отиде.Оваа сезона блесна али мислам дека и за него е исто ко за Џеко,Ибишевич,Графите и остали.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom