Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Нека пишат колку сакат на тие страници,ама додека не видам на официјална страна на Манчестер за иднината на Тевез не верувам ништо.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Венгер: Јунајтед е најдобар во моментов

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер признава дека Манчестер Јунајтед е најдобриот тим во Премиер лигата во моментов.
Венгер е свесен дека Арсенал тешко може да се споредува со Манчестер Јунајтед во моментов. Но менаџерот на Топџиите верува дека следната сезона може работите да се сменат.

"Разликата од 18 поени е ситуација за која треба добро да размислиме. Луѓето забораваат дека бевме долго зад нив и изгубивме премногу поени. Манчестер Јунајтед е Светски шампион, Европски шампион и сега повторно ќе биде шампион на Англија" - изјави Венгер.

"Сите треба да се борат а не да го прифатат тоа, и следната сезона да ги стигнеме".

"Без сомнение Манчестер Јунајтед се подобри од нас, следниот ден излегуваат и веруваат дека ќе победат".

"И на крајот од денот ќе треба да кажете 'Да вие сте најдобри' и не е срамно да кажете: 'Вие сте најдобри".

"Тоа е дел од спортот и Англија е позната по фер плеј".

"Имаме тим кој многу ветува кој наскоро може да покаже многу. Доколку ја погледнете статистиката на двата тима ќе видите дека ние сме постигнале сличен број на погодоци".

"Во додавањата и во противничката половина сме добри како и Јунајтед".

Aрсенал во 2002 година ја освои титулата на Олд Трафорд, Венгер смета дека неговите фудбалери ќе имаат дополнителна мотивација да не му дозволат на Јунајтед да го направи истото на Емирати.

"Се разбира тоа ќе ги инспирира фудбалерите".

"Овие фудбалери сакаат да победат, но треба да прифатите дека Манчестер Јунајтед во моментов е најдобриот тим" - заврши Венгер.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
мислам дека сме на добар пат да го задржиме тевез :toe:

убаво си знае венгер.ке играат мажи против деца :pos2:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Тевез во моментов е еден од најкорисните играчи на Јунајтед. Би било голема грешка да се испушти играч од негов калибар. Сетете се само колку важни голови има дадено за Манчестер. Тука пред се мислам на ланскиот гол во финишот со Блекбурн. И покрај разните шпекулации за негово заминување, мислам дека Фергусон ќе биде доволно паметен и ќе успее да го задржи во вашиот тим.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
TEAM NEWS

Manchester United


Rio Ferdinand is the greatest casualty but, according to Sir Alex, the defender should be fit for the Hull City clash and the Champions League final.

Squad:
Van der Sar, Foster, Kuszczak, Rafael, O'Shea, Neville, Vidic, Evans, Evra, Ronaldo, Nani, Carrick, Scholes, Fletcher, Anderson, Park, Giggs, Rooney, Tevez, Berbatov, Macheda.

Possible Line Up:
Van der Sar, Rafael, Vidic, Evans, Evra, Park, Carrick, Fletcher, Ronaldo, Rooney, Tevez.

Arsenal

Gael Clichy (back), William Gallas (knee), Tomas Rosicky (hamstring) and Eduardo da Silva (groin) will be sidelined for the rest of the season.

Manuel Almunia will not feature.

Squad: Fabianski, Sagna, Toure, Silvestre, Gibbs, Arshavin, Song, Fabregas, Walcott, van Persie, Adebayor, Mannone, Nasri, Eboue, Bendtner, Denilson, Diaby, Djourou, Vela.

Possible Line Up: Fabianski, Sagna, Toure, Silvestre, Gibbs, Walcott, Song, Fabregas, Denilson, Arshavin, Van Persie.

Players To Watch

Manchester United


An admiring glance could be cast over blossoming Jonny Evans. He is one of the many defenders used during the club's record-breaking 22+ hour run without concession. It will be interesting to see how he fares against an in-from Andrey Arshavin, a technically-skilled Robin van Persie and a thrillingly pacey Theo Walcott.

Arsenal

In the short space of time that Andrey Arshavin has been at Arsenal, he has contributed to an astonishing 15 goals from 14 appearances.

Prediction

Manchester United 3-1 Arsenal
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Венгер: Јунајтед е најдобар во моментов

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер признава дека Манчестер Јунајтед е најдобриот тим во Премиер лигата во моментов.
Венгер е свесен дека Арсенал тешко може да се споредува со Манчестер Јунајтед во моментов. Но менаџерот на Топџиите верува дека следната сезона може работите да се сменат.

"Разликата од 18 поени е ситуација за која треба добро да размислиме. Луѓето забораваат дека бевме долго зад нив и изгубивме премногу поени. Манчестер Јунајтед е Светски шампион, Европски шампион и сега повторно ќе биде шампион на Англија" - изјави Венгер.

"Сите треба да се борат а не да го прифатат тоа, и следната сезона да ги стигнеме".

"Без сомнение Манчестер Јунајтед се подобри од нас, следниот ден излегуваат и веруваат дека ќе победат".

"И на крајот од денот ќе треба да кажете 'Да вие сте најдобри' и не е срамно да кажете: 'Вие сте најдобри".

"Тоа е дел од спортот и Англија е позната по фер плеј".

"Имаме тим кој многу ветува кој наскоро може да покаже многу. Доколку ја погледнете статистиката на двата тима ќе видите дека ние сме постигнале сличен број на погодоци".

"Во додавањата и во противничката половина сме добри како и Јунајтед".

Aрсенал во 2002 година ја освои титулата на Олд Трафорд, Венгер смета дека неговите фудбалери ќе имаат дополнителна мотивација да не му дозволат на Јунајтед да го направи истото на Емирати.

"Се разбира тоа ќе ги инспирира фудбалерите".

"Овие фудбалери сакаат да победат, но треба да прифатите дека Манчестер Јунајтед во моментов е најдобриот тим" - заврши Венгер.
Барем си призна Венгер, не се прави на Тошо како некој друг:tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Официјалниот волпејпер за финалето:

 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Леле колку убаво се чувствував додека ве читав тука што сте пишувале:vozbud:(јас не бев во можност ни да следам ни да пишувам:(), ама многу сте напишале бе:), 20 страни за 3 дена (и плус некои провокации гледам имало) ама сите до една ги прочитав и конечно дојдов до крајот па и јас нешто да искоментирам за овие случувањата додека ме немаше на фан клубот.

Прво да ја честитам победата против Виган, кога видов дека губиме 1-0 на полувреме знаев дека ќе се случи пресврт, си викам нема шанси да кикснат баш сега, Ферги не е толку луд за да дозволи да ја изгуби титулата во последен момент.

Секоја Чест за голот кој го постигна Тевез, такво нешто не се случува секој ден, тоа не го може секој, само најдобрите нормално:pipi:. Гледам постирано страни наназад дека ќе му понуделе договор, па нека му понудат, не знам дали има некој што повеќе заслужува да му се понуде договор. Ама мислам дека Ферги ќе оди на варијантата 5 до 12.

Браво за ова со потписот, малку каснам ама штом прочитав веднаш го сменив.

И за крај нешто за утрешниот, т.е. денешниот натпревар со Арсенал. Се друго освен пораз би ни одговарало ама знам дека сите посакуваме да си заминеме од Емирати со 3 бода и нормално да славиме нова титула, 18та по ред:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Леле колку убаво се чувствував додека ве читав тука што сте пишувале:vozbud:(јас не бев во можност ни да следам ни да пишувам:(), ама многу сте напишале бе:), 20 страни за 3 дена (и плус некои провокации гледам имало) ама сите до една ги прочитав и конечно дојдов до крајот па и јас нешто да искоментирам за овие случувањата додека ме немаше на фан клубот.

Прво да ја честитам победата против Виган, кога видов дека губиме 1-0 на полувреме знаев дека ќе се случи пресврт, си викам нема шанси да кикснат баш сега, Ферги не е толку луд за да дозволи да ја изгуби титулата во последен момент.

Секоја Чест за голот кој го постигна Тевез, такво нешто не се случува секој ден, тоа не го може секој, само најдобрите нормално:pipi:. Гледам постирано страни наназад дека ќе му понуделе договор, па нека му понудат, не знам дали има некој што повеќе заслужува да му се понуде договор. Ама мислам дека Ферги ќе оди на варијантата 5 до 12.

Браво за ова со потписот, малку каснам ама штом прочитав веднаш го сменив.

И за крај нешто за утрешниот, т.е. денешниот натпревар со Арсенал. Се друго освен пораз би ни одговарало ама знам дека сите посакуваме да си заминеме од Емирати со 3 бода и нормално да славиме нова титула, 18та по ред:vozbud::vozbud::vozbud:
На Олд Трафорд играме:smir::helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320

Инаку Усеин Болт стигна во Манчестер и присуствуваше на тренингот и ќе биде на утакмицата против Арсенал :))))








 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
На Олд Трафорд играме:smir::helou:
Да бееееееее :zid: знам дека играме на Олд Трафорд, со еден фан на Арсенал се пречевме, а не знам од кај ми текна сега да пишам дека на Емирати играме :tapp::tapp::tapp:, во еден пост од претходните страни изгледа прочитав или јас така сум сватила :toe:. Нема врска, важно да си земеме 3те бода и да си свиркаме, т.е. да си честитаме титула:pehar:. :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452

Инаку Усеин Болт стигна во Манчестер и присуствуваше на тренингот и ќе биде на утакмицата против Арсенал :))))








Jako беше интервјуто, кога Болт рече дека едвај чекам утре да го видам пехарот и да се сликам со него:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom