Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
добро видео,целиот се наежив гледајки го.
Погба-страшна фаца е :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Само чичково :))))

Иначе еве едно видео што мислам дека секој фан на Јунајтед треба да го има.Фантастично направено со ефекти и стари снимки од еден фан од manutd.com форумот.

Гледајте тука

Download

=============================================

ЕДИТ:

Manchester United boss Sir Alex Ferguson has snapped up French midfield starlet Paul Pogba - under the nose of Arsenal chief Arsene Wenger.

Ferguson has tied up a deal to land the 16-year-old youth international who plays for crack nursery club Le Havre and the kid has opted for United ahead of the Gunners.

It is a major signing triumph for Ferguson who has been unable to dominate the French market in the past few years because of Wenger's name and contacts.

Честито нека ни е новиот играч, Пол Погба .. инаку капитен на под 16 години репрезентацијата на Франција.Еве го дечкото


-----------------
Еве што викаат The Sun
Fergie eyes Super Mario
Како замена би било добро да го земеме Гомез,ако Тевез си отиде.Оваа сезона блесна али мислам дека и за него е исто ко за Џеко,Ибишевич,Графите и остали.


Аууу ова видео е најдобро до сега што сум гледал... браво на тој што го направил, а и браво на Хелз што успеал да го пронајде и да го постира :)... А околу ова кој треба да го замени Тевез... хмм... ако веќе решил да си оди (што мислам дека не е така)... според мене 3 напаѓачи: Бензема, Кун Агуеро или Един Џеко... сите овие се млади и имаат блескава кариера пред нив... но прочитав во Македонски Спорт дека Ферги чекал да заврши позајмицата на Тевез и без пари да го добие Тевез, а притоа тој да потпише договор со Јунајтед и да не биде веќе сопственост на една фирма-МИА... како мисли да го изведе сето ова Ферги- јас незнам.... :icon_lol:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Алелуја најдов тоа што го барав





И сеуште лузерите не викаат среќни поради доцните голови.

Иначе уште една интересна случка шо ја прочитав и вели:

"In 1994 there was a banner at Anfield saying "come back and sing Ooohh Ahh Cantona when you've won 18".

:))))))))))))))
Брао за информацииве...инаку и мене ако ме прашаш во 94-та далеку беа 18-те титули на Ливерпул, ама ете како поминува времето...се надевам дека брзо ќе ги стигнеме и во Лига на шампиони, ако ја фатиме сезонава и таму ќе им згусне...и утре да го утепаме Арсенал, GO DEVILS!!!!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Exclusive: No Real deal as Tevez snubs £40million offer from Madrid

A formal offer for Carlos Tevez of £40million from Real Madrid has been rejected by the player. It proves how determined he is to stay in the Barclays Premier League.

Last night, his owner Kia Joorabchian told Sportsmail: ‘Carlos will decide on his future. Carlos Tevez will decide where Carlos Tevez will play.’ ...

:vozbud::vozbud:
Колку топ почна денов само нека продужи вака :)

EDIT:
Rooney hopes for Tevez stay


Wayne Rooney has urged Manchester United to tie Carlos Tevez to a new deal as speculation continues to surround the Argentine's future.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Значи утре ја освојуваме титулата со Арсенал. Колку убаво :vozbud:
Уште поубаво ќе беше веќе да е освоена, па утре да ни пљаскаа.

Сепак, утре ќе се случи ова:

 
N

navivacka

Гостин
Значи утре ја освојуваме титулата со Арсенал. Колку убаво :vozbud:
Уште поубаво ќе беше веќе да е освоена, па утре да ни пљаскаа.

Сепак, утре ќе се случи ова:

Мора да се случи.Ке биде нешто неверојатно:vozbud:

Титулата за инает на Арсенал

Манчестер Јунајтед дојде на еден бод до новата шампионска титула во Премиер-лигата и има можност да стави печат на уште еден успех на саботното дерби против Арсенал. Дуелот со "топчиите" претставува екстра-мотивација за сите фудбалери на Манчестер Јунајтед затоа што можат да си направат двојно задоволство и за себе и за своите фанови. Првата е до титулата да стигнат во едно дерби, а втората да му вратат на Арсенал за прославата на шампионскиот трофеј во 2002 година кога фудбалерите на Арсен Венгер тоа го направија на Олд Трафорд од кога гостинските навивачи постојано пеат "Освоивме титула во Манчестер". Најзагреан од сите на еден ден пред клучниот натпревар е Вејн Руни, кој не играше за актуелниот првак таа 2002 година, но, сепак, гори од желба за нов трофеј во Премиер-лигата во неговата најдобра сезона како професионален фудбалер.

"Еден бод ни е доволен за да ја освоиме титулата и сигурен сум дека ќе го победиме Арсенал в сабота. Тоа би било брилијантно за нашите навивачи затоа што ќе имаат можност да им се одмаздат на оние на Арсенал. Кога тие доаѓаат на Олд Трафорд постојано пеат за освоената титула пред седум години и сега би било прекрасно да присуствуваат на наша прослава", изјави Руни.

Бод или три во дербито на претпоследното коло на Премиер-лигата ќе значи хет-трик за Манчестер Јунајтед со што овој клуб би се израмнил со Ливерпул според бројот на освоени трофеи во англиското првенство. Дури и ако претрпи порази, тимот на Алекс Фергусон ништо нема да загуби затоа што во последното коло му гостува на Хул и таму има реални шанси да остане непоразен.

"Сакам да ја потврдиме титулата пред нашите навивачи. Мислам дека еднаш нашиот менаџер ни рече дека во последните 17 години тоа сме го направиле само еднаш. Освен тоа, прекрасно е да се биде првак три сезони по ред", додаде Руни.

нееееееееееееееееееее
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=694efb52-962a-4b91-8b20-e0118e8303f2&ln=3&typeBack=Последни Вести
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Тевез ако го продадете стварно ќе биде штета таков играч ако дадете..но Ферги повеќе го користи Бербатов и ако не игра Тевез самиот ќе си го откупи договорот..мнгоу подобро игра Манчестер кога игра Тевез мислам по брзо,Бербатов секоја акција ја забавува само што по технички е добар Бербатов во ништо друго не.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
нееееееееееееееееееее
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=694efb52-962a-4b91-8b20-e0118e8303f2&ln=3&typeBack=Последни Вести



Добро де, не е некоја лоша вест... поарно да го пропушти натпреварот со Арсенал, кој е помалку битен со оглед на тоа што и нерешен резултат ни е потребен за одбрана на титулата, отколку да не настапи во спектакуларното финале со Барселона :toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Exclusive: No Real deal as Tevez snubs £40million offer from Madrid

A formal offer for Carlos Tevez of £40million from Real Madrid has been rejected by the player. It proves how determined he is to stay in the Barclays Premier League.

Last night, his owner Kia Joorabchian told Sportsmail: ‘Carlos will decide on his future. Carlos Tevez will decide where Carlos Tevez will play.’ ...

:vozbud::vozbud:
Колку топ почна денов само нека продужи вака :)

EDIT:
Rooney hopes for Tevez stay


Wayne Rooney has urged Manchester United to tie Carlos Tevez to a new deal as speculation continues to surround the Argentine's future.


Тоа и јас го слушнав на бугарските вести...Заслужува постојан договор со шампионите,...
 
N

navivacka

Гостин
нееееееееееееееееееее
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=694efb52-962a-4b91-8b20-e0118e8303f2&ln=3&typeBack=Последни Вести


Добро де, не е некоја лоша вест... поарно да го пропушти натпреварот со Арсенал, кој е помалку битен со оглед на тоа што и нерешен резултат ни е потребен за одбрана на титулата, отколку да не настапи во спектакуларното финале со Барселона :toe:
Абе оно си е така ама кога тој не игра одбраната е несигурна,би го заменил Еванс,но Рио си е Рио:toe:
А дај боже да остане Тевез...не треба да го пушти Ферги...треба да ја искористи ситуацијата знаејки дека тој ке си ја решава судбината.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ништо страшно:)Човекот ќе одмара уште малку , и ќе почне да си се подготвува за финалето:)Зошто сега Ферги да ризикува со него?Ќе игра Џони утре.:pipi:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Важно ќе истрча со другите кога ќе го крева Гигс пехарот утре.Еве и уште една сликичка интересна

Само што сега ќе биде
Giggs 11
Scholes 9
Anderson 2
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Лузерче утре јас и ти ќе правиме муабет..



Не се замарајте со него..Само се треска од земјата..


П.С Убаво му кажавте..Гигс бакнува пехари,а затвореникот Камери:pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
абе не пагајте на такви евтини провокации од лузерите.се додека сме на врвот може да не гледат од долу :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom