Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Sorry za (ne)kirilica ali ne sum home!!!
Nekro sto bi izbral : Sony ericsson W580I ili Nokia 6650
koj bi bil podobar od ovie dva???
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
6650 е телефон со дефинитивно насјлаб бузер до сега!
 
Д

Демијан

Гостин
Имам samsung D-900i и имам проблем неможам да префралам слика од мобилен во компјутер и обратно.Имам кабел ама пак несака.Некои ми викаат дека неможе зашто немам мемориска во мобилниот?До тоа е или нешто друго е проблемот?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Ми треба live messenger за нокиа е51 и quick office for nokia e51 :)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
имаш таква тема на форумов, т.е. подфорумов - отворена од мене под наслов - најдобар месинџер за симбиан до сега. :D
 
D

DeviL_32`

Гостин
Дечки дали некој има сони ериксон w902 и колку е задоволен од него. Заинтересиран сум да го земам овој телефон па да се распрашам кој го има и кој е колку задоволен од него
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Земав пред малку 4GB microSDHC, сакајќи да ја користам со Nokia E51. Проблем - телефонот не ја препознава картицата. Ја форматирав преку компјутер (пробав FAT16 и FAT32), ама пак ништо. Официјално телефонот поддржува до 4GB, иако има луѓе што без проблем користат и 6GB или 8GB. Така да.. чаре?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Вака... половна нокиа, појма немам каква е истата, која ја ставив на полначот неќеше да почне со полнење, а батериајта беше празна, при помрднување на контактот (од полначот кој очигледно е заебан на незгодно место - оштетен кабел веројатно) малку почнуваше со полнење но потоа прекинуваше, бидејќи телефонот ми требаше го ставив на полнач од моторола (3,6 волти со 600 милиампери) а овој од нокиава е 3,7 волти со 355 милиампери, засега го полни како што треба.... има некои евентуални последици по батеријата од оваа постапка?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
не, од искутво сум полнел повеке нокии со моторола полначи и не се оштетиле
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ај нид хелп :pipi:

Nokia 6600 slide или Sony Еricsson W595? Кој е подобар од овие два и зашто е подобар:)?
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
И двата се тука некаде со перформанси. Jaс би избрал нокиа, нокиа си е нокиа.Ако ти е за музика тогаш SE:)

Нокиа бидејки:
-се поиздржливи
-6600 slide има подобар дизајн
-поиздржлива батерија
- итн.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom