Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ќе има уште 2 натпревара и тоа во шпанија пред почетокот на првенството, најверојатно со бих и израел, нормално ако се пласираме, но после денешнава игра и победа нема сомнеж во мене :)
Слушав нешто шпанија ама не знаев шо е финтата. Фала.
Колку шо ги знам бих и израел и не се толку слаби.
А како играле нашиве денес незнам, ама со 45ката морам да ги гледам во следниот меч :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Мислам дека сега нема никој да има забелешка на навивањето, или?
Од она што го видов на телевизија, супер бевте. Цела сала навиваше, сите како еден. Тоа ми се допадна.
Туку, на почетокот малку како да бевте тивки, првите неколку минути? Или така ми се причини?
Инаку, пак ќе си кажам, Јане ме фасцинира. Останатите на висина на задачата. Резултатот го потврдува тоа. Греота е да се каже во една таква вечер дека некој не го биваше.
А, искрено, првата четвртина ме исплаши малку...Мора да ги корегираме таквите осцилации во играта.
 
П

Паспарту

Гостин
Слушав нешто шпанија ама не знаев шо е финтата. Фала.
Колку шо ги знам бих и израел и не се толку слаби.
А како играле нашиве денес незнам, ама со 45ката морам да ги гледам во следниот меч :)
во квалификации игравме против овие 2 репрезентации и еве сега пак, јбг судбина! сите изиграа супер, само првата четвртина беше нерешено потоа... ДЕМОЛИРАЊЕ!!! :helou:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Кој ќе каже сега нешто лошо грев ќе му се пише се беше добро посебно цепелинот шутот ни врвеше како никогаш досега од ова заклучувам дека досега нашите играле под притисок се виде кога заводивме 10 разлика се ни трган потоа
За Јане кој го гледал знае дека е талент тој Самарџиски и Соколов се иднината
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Леле многу беше добро, атмосфера невидена екстра се на се.

П.С. Во животов се немам толку испотено!!! Можда 50 степени беше, не се дишеше!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Од она што го видов на телевизија, супер бевте. Цела сала навиваше, сите како еден. Тоа ми се допадна.
Туку, на почетокот малку како да бевте тивки, првите неколку минути? Или така ми се причини?
Инаку, пак ќе си кажам, Јане ме фасцинира. Останатите на висина на задачата. Резултатот го потврдува тоа. Греота е да се каже во една таква вечер дека некој не го биваше.
А, искрено, првата четвртина ме исплаши малку...Мора да ги корегираме таквите осцилации во играта.
Друже сеуште е млад. Јас бев во сала и при влегувањето на јане Петрески се виде дека има трема. Значи му требаат вакви мечеви за да се опушти но исто така му требаат јаки европски утакмици за да стане како врба или илиевски, за да добие искуство. Што значи во домашно првенство не може да напредува. Но талент е тоа се гледа само како што кажав му треба да игра во некој просечен клуб каде што ќе биде прва петорка, но во јака лига да биде клубот.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Друже сеуште е млад. Јас бев во сала и при влегувањето на јане Петрески се виде дека има трема. Значи му требаат вакви мечеви за да се опушти но исто така му требаат јаки европски утакмици за да стане како врба или илиевски, за да добие искуство. Што значи во домашно првенство не може да напредува. Но талент е тоа се гледа само како што кажав му треба да игра во некој просечен клуб каде што ќе биде прва петорка, но во јака лига да биде клубот.
Да, се согласувам дека во неколку наврати кога влезе, незнаеше што со топката, дали да шутне или да предаде, малце му се стресоа колената, но кога се опушти, а брзо се опушти, го покажа талентот. Сепак репрезентација е, имаше трема Јане, и тоа му се простува, не згреши ништо. А и да згрешеше, не ќе беше страшно, првпат му е, има желба, потребно е искуство, потребно е калење. И во сезоната колку што го гледав Јане ми се допаѓаше, се работи за бисер, здравје, се да биде со неговата кариера како што треба, ќе стане играчиште.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Се ежев на секоја тројка која ја постигнаа.

Бев горд што сум Македонец, гледајќи каква игра прикажаа...

Напред МАКЕДОНИЈА!!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Сега се вратив дома, и сеуште сум ВООДУШЕВЕН од играта на нашите репрезентативци денес. Како што претходно кажа Влатко во сала беше 50 степени и не се дишеше, плус цела утакмица бев на нозе, бидејќи немаше место за седење. Вакво нешто ретко се доживува. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Закуцавања, тројки, маестрални комбинации, и да не заборавиме над 10 банани :vozbud::vozbud::vozbud:. Јас бев во состојба на делириум, уствари во цела сала беше делириум. jejejejejejejejeje
Од што ме понесе атмосферата дури и му удрив две-три шутки на Била Бонг. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

А за Јане Петровски, ќе кажам дека имаше ФЕНОМЕНАЛНО деби. Прв шут даде кош, украдена топка па тројка, а да не ја заборавиме и тројката што ја даде во последна секунда.jejeje Горд сум што и јас го скандирав неговото име пред да влезе. jejeje

Све на све денеска се деси ДЕМОЛИРАЊЕ од страна на нашата репрезентација какво што немам видено. :je::je::je::je::je::je::je:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Многу беше добро кога Јане даде кош во последна секунда........
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Се наежив кога го прочитав ова. Мислам дека сега нема никој да има забелешка на навивањето, или? После кога ке се вратам, ке пишам за моето видување на утакмицата.

Браво СИНЕ, Браво Јане, го направи Фемили Аеродром гордо, многу гордо после долго долго време.
Според навијањето на Фемили, го немаше Давитков у сала а? :pos:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Еве некој кој не го знае фемели имаа шанса да го видат пред екраните
сепак добра игра на сите кошаркари од репрезентацијата пред се врба кога даде 4 тројки по ред или 3 колку беа и ЈАНЕ морам да казам изига феноменално е тоа е кога си миленик на најдобрата навивачка група и богоев да беше и он ке флезаше па мош ке направаше ништо и мислам за мене дека поарно што остана таа година у мзт оти ке игре па другата година ке може да оде у некој клуб јак дека што може да го зиме местот прв плеј.
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
Iako ne go sakam ic antic utakmicava se igrase nekako posigurna koga on bese u igra i so toa cepelinot use tolku ja podigna atmosferata i samodoverbata kaj igracite so bea na parketot ,macka se razigra i on imase mislam 3 od 3 za 3 poeni a za jane da ne zborime ne znam so mu stana ugrase so pogolema samodoverba i od vrba ama dobro taka i taka on koga vleze veke bese 20 razlika se gleda deka moze da prerasne u play od evropski standardi i so poskoro da si odi od makedonija za da se prerasne u dobar kosarkar so golem broj uspesi i da ja vodi reprezentacijata kako prv play za nekoja godina a vilkinson konecno imase dobra partija igo zasluzi mestoto,ilievski ne se osekase deka igra ne znam kolku poeni imase okolu 7-8 mislam a za vrba da ne zborime mislam toa bese FANTAZIJA
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Според навијањето на Фемили, го немаше Давитков у сала а? :pos:
Не ќе да го имаше :pos: ма да уште пред да почне утакмицата имаше мало скандирање „Каде ви е Давитков„ од страна мала група од ПП одделот на Фемили Аеродром :pos:

Дали гледате што се случува кога си играч на Мзт? Можеби нема да земаш редовно плата, можеби нема трофеи да освојуваш ама ова што му се случува на Јане е во 90% заслуга на навивачите на Мзт. Уште од самиот старт го скандиравме неговото име и додека не влезе не прекинавме да вршиме притисок да влезе, а кога влезе настана дилириум во салата, посебно кај навивачите на Мзт Скопје кои беа доминантни во салата.

Се слушнав после утакмицата со него и го прашувам како е? Ми вика „Го живеам сонот„ и десетина пати ми рече фала :) Тоа е кога си миленик на навивачите на Мзт. Тешко засакуваме некој, ама кога ке го засакаме секогаш со него и ке ја има подршката секаде каде што ке е тоа можно. Но, ако се случеше да потпишеше за Работнички ништо од ова немаше да биде, немаше да влезе и ако влезеше ке беше многу пцуен, ама како што кажал и самиот тој „Мзт да ми даде упола од тоа што ми нуди Работнички ке останам, ептен се приврзав со навивачите, мислам дека не би можел да играм без нив„

А на крајот кога заврши утакмицата, не заборави Фемили да каже каде има најдобра публика и да ги поздрави навивачите на Работнички кои ни оддалекку не направија ваква атмосфера кога се играа натпреварите во нивната сала.


Самраџиски ги исполепи, Врбица се плаши, не е тоа што беше, избегава дуели ама му фати шутот денеска, Мачка не промаши, ВИлкинсон солиден за прв пат, Гечевски исто така, Антиќ е жива атракција, а Илиевски без срце, како да сака да испаднеме побрзо за да си отиде на одмор, веке си ги земал парите, па што помалку игра, тоа подобро за него (јаас таков впечаток добивам се повеке и повеке)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom