24

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
Јас ги изгледав првите 3, и страшно се попалив. Во 4тата ќе видиме што е уствари целата работа, али и јас осеќам ќе биде нешто невидено;D
Најде преводи? Ако најде дај линкче:)
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Ги изгледав сите 4 епизоди од серијава и можам да кажам дека серијава не губи на квалитет воопшто туку баш спротивно, како беше она за виното 'колку е постаро толку е подобро' тоа важи и за оваа серија :vozbud:
Спојлер!
Многу ми е мило што old crew is back, знаев дека Тони не е негативец, едноставно знаев, а со Бил и Клои не чувствувам дека ми фали CTU :)) ме плени муабетов од Џек: You are the only people thet I trust right now, незнам кога последен пат им верувал на некои други :icon_lol:
Спојлер!


Дали ова ќе биде најтешкиот ден на Џек во неговиот живот?
И додека го пишам постов почна да ми фали 24 :nesum:
I am hungry for more
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.175
Поени од реакции
4.133
Ја гледав првата сезона и не ми се допадна баш серијата. Има многу нелогични работи. Најнелогично е тоа што за време од 24 часа (едно денонокие), семејството на Џек е киднапирано, бега семејството, пак ја киднапираат керка му, жена му добива амнезија и пак и се врака секавањето. Волку работи се случуваат само во некој нискобуџетен научно фантастичен филм.
На 11 септември 2001 г. за само неколку часа 4 авиони беа киднапирани,2 од нив удрија во кулите-близначки,еден во пентагон(официјална верзија),а еден се урна во Пенсилванија(официјална верзија),северната кула се урна,а по нејзе и јужната.А колку работи измеѓу се издешавале кои се неофицијални и тајни да не прајме муабет.Доволно материјал за 10 сезони на 24.За само неколку часа дечко...неколку часа.:toe:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
На 11 септември 2001 г. за само неколку часа 4 авиони беа киднапирани,2 од нив удрија во кулите-близначки,еден во пентагон(официјална верзија),а еден се урна во Пенсилванија(официјална верзија),северната кула се урна,а по нејзе и јужната.А колку работи измеѓу се издешавале кои се неофицијални и тајни да не прајме муабет.Доволно материјал за 10 сезони на 24.За само неколку часа дечко...неколку часа.:toe:
Токму така..!!
Патем тоа е интересното да се сфати дека постојат толку мокни луге околу самиот претседател што праат што сакаат,многу работи се испреплетени и верувам дека тоа е така и во реалноста..

Иначе првите 3 епизоди од 7сезона се одлични :wink:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
многу јака серија, нема што:wink::wink::wink::wink::wink::wink:
 
G

grande-juve

Гостин
јас се зезнав што ги гледав првите 4 епизоди . . . . . . . сега треба по цела недела да се чека за наредната:vozbud:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
Првата епизода ја изгледав:) Знаев, знаев што ќе се деси!
Не ради нешто други, туку поради тоа што сценариото од минатата година не го смениле до сега (барем првиве епизоди).

Ми фали CTU. Ми фалат старите ликови, оние бркотници кои ги имаше во CTU, сите телефонски сигнали, менување столици и слично.

Среќен сум што повторно мојот омилен лик се врати. И како лош, сепак ми е омилен.
Ќе ги изгледам и останатите три епизоди, па ќе пишам импресии. Очекувам многу од оваа сезона, ќе видиме.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Гледав до 17 епизода 1ва сезона и не најдов превод за останатите:kesa:
Би замолил некој ако има македонски или некој разбирлив превод да ми прати. (од 18та епизода сезона 1 па натаму)
Однапред Благодарам:jaj:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
Ни претстои највозбудливата сезона според мене. Иако CTU веќе го нема, повторно старата екипа да се собере (најважните од старата екипа) е возбудлива работа.

Сценаристите го оправдаа чекањето. Првиве 4 епизоди пред се' се премногу напнати и незнам колку е интересно да споменам, ама ниеден среќен детаљ нема.
Нема ни хемија меѓу некои ликови, иако од Рене очекувам да се заљуби во Џек.

Longing for the next episode:vozbud:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ни претстои највозбудливата сезона според мене. Иако CTU веќе го нема, повторно старата екипа да се собере (најважните од старата екипа) е возбудлива работа.

Сценаристите го оправдаа чекањето. Првиве 4 епизоди пред се' се премногу напнати и незнам колку е интересно да споменам, ама ниеден среќен детаљ нема.
Нема ни хемија меѓу некои ликови, иако од Рене очекувам да се заљуби во Џек.

Longing for the next episode:vozbud:
Абе све топови ги ставаат таму да се главни на тоа агенциите..
Претходно онаа Надја ,сеа Рене.. која од која :D
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Иначе она што може да изненади .незнам дали примети некој је...
кога Џек праша дали само они тројца и Клои вика ..онака сомнително...
Да... Само ние 3ца сме на оваа тајна задача..Осекам ко да има уште некој,дали је тоа Одри или евентуално керката на Џек ,видикемо..
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Уффф колки сакам Одри да ја вратат :vozbud:,

Агентов Мос некако не ми е антипатичен, нешто како да матит, ама ај ќе видиме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom