24

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
24 hours... znachi ova e serija, se raboti za agenti i nacionalna bezbednost.. ima vekje 6 sezoni snimeno. Ochekuvam temava da prerasne neshto kako lost, so komentari od lugje shto ja gledale, i slichno! Davajte mislenja!
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
24...заразата која ме има фатено во последниве 6години.Со нетрпени ја очекувам секоја нова сезона(еднаш годишно)секоја нова епизода(24 во една сезона)...Kiefer Sutherland -Jack Bauer е главниот виновник за оваа серија да е една од најгледаните во Амерка и пошироко...Во секоја сезона Jack Bauer е во борба со терористи кои сакаат да и наштетат на Америка.Тој не бира дали ке треба да жртвува злосторник,жена,дете,брат,татко,самиот себе си...само да дојде до информација како да и помогне на својата земја.
Моментално е во тек 6та сезона,еден од злосторниците е Раде Шербеџија...
Има многу да се пишува,чита на оваа тема,но сепак повеќе би препорачала да се гледа серијава
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
точно оваа серија е ТОП подобра не сум гледал само ме нервира што е тешко американска. И не ми е јасно зошто секогаш тие терористички напади се баш во лос анџелес никаде на друго место. И баш кога се нападите и претседателот и се по ред се во ЛА. Инаку серијата иако ги има овие да не речам маани таа пак е супер
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
na koj kanal go davaat?
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Mislam deka ne ide na kanal, jas go zemav na dvdinja.. me interesira nekoj da ne ja ima 5 i 6 sezona? Ili znae kaj da ja simnam ili nesto.. pratete poraka privatna..
Stvarno zakon serija, no mora da se pochne da se gleda od PRVATA EPIZODA.. se do poslednata, bidejki sekoj detal e povrzan.
 
Член од
29 ноември 2005
Мислења
125
Поени од реакции
0
Ја имам гледано од 1-5 сезона. Добра серија, ама далеку од Лост и Присон Бреак.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Закон серија : чекам со нетрпеливост да почне седмата сезона. Каков Лост какви глупости - ова е серија! :pishtoldz
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
134
Поени од реакции
6
Топ серија, ги гледав од 1-5 сезона како излагаа и сеа ја глеам 6 утре ја прикажуваат 17 епизода у Америка и вторник сабајле ја има на торенти. Џек Бауер РУЛЗ!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Ја гледам на ХТВ1 добра е не лоша али мене лично преку к*р дојдено кога гледам кави херои раѓа Америка и серијава ко да ги спрема ко да треба да се помират со тоа дека терористите живи ке ги јадат па им даваат на луѓето варијанти и херои како Џек Бауер. Председателон е жив мисир ја разболе жена му.Исто така најјака фаца ми е онаа Клои со урокливите очи чудно женче како може се да знае:toe:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
петта и шеста сезона особено
Alias да си го духа, ко што би кажале комшииве.
Џенифер Гарнер глумеше па ми беше и таа серија симпатична, но 24 има нешто повеќе.
Добра серија, али јас пак Rome ќе ја спомнам и Firefly.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
295
Поени од реакции
105
serijava e hardkor. obicno u vakvi serii (sto bi rekle amerikanski) ne ginat "dobri" ali tuka se gine na angro. mene mi e porealisticno vaka. inaku ne se stedi ni vlada ni pretsedatel ni sluzbi. mislam vo 6 sezona go atentatirat predsedatelot negovite, ludjeto tamu (po amerikite) so gledat sigurno si vikat-nema sansa, ama koga ce se razotkrie edna den, barem nema da bidat iznenadeni 100%. mislam deka e najpokvarena administracija americkata.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Имам гледано само 1 епизода и тоа минатата недела на HRT1. Многу ми е интересна структурата на серијата т.е. една сезона 24 епизоди, дејството се случува во 24 часа, една епизода 1 час. И добро е шо секоја сезона има различна тема (барем така прочитав) и продуцентите на Heroes ќе се држат поќе на структурата на 24, секоја сезона различна тема, отколку на структурата на Lost.

Инаку од таа една гледана епизода, серијата ми се виде добра, ама несфатив многу работи оти гледав негде 5 сезона 5 епизода ;) .
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
диме напиша:
Имам гледано само 1 епизода и тоа минатата недела на HRT1. Многу ми е интересна структурата на серијата т.е. една сезона 24 епизоди, дејството се случува во 24 часа, една епизода 1 час. И добро е шо секоја сезона има различна тема (барем така прочитав) и продуцентите на Heroes ќе се држат поќе на структурата на 24, секоја сезона различна тема, отколку на структурата на Lost.

Инаку од таа една гледана епизода, серијата ми се виде добра, ама несфатив многу работи оти гледав негде 5 сезона 5 епизода ;) .
Mnogu e dobro, sto se e vo realtime.. edna sezona e eden den kako sto vikas. Sega, ne e bas taka... treba da gi gleas prethodnite za da ja razberesh sushtinata na celiot film (ako *vistinski* te interesira). Vaka, pak ke razberesh, no ne kompletno (ne zavisat DIREKTNO edna od druga sezona.. no ima dopirni tochki).. primer NINA BAUER. Spored mene najjakiot presvrt vo 24. Nema veze, sam ti glej gi!! Zakon se!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Мене најмногу ми се свиѓа Тони Алмеида и Ерин Дрискол. Закон се!!! :star:
 
Член од
29 ноември 2005
Мислења
125
Поени од реакции
0
CT напиша:
Mnogu e dobro, sto se e vo realtime.. edna sezona e eden den kako sto vikas. Sega, ne e bas taka... treba da gi gleas prethodnite za da ja razberesh sushtinata na celiot film (ako *vistinski* te interesira). Vaka, pak ke razberesh, no ne kompletno (ne zavisat DIREKTNO edna od druga sezona.. no ima dopirni tochki).. primer NINA BAUER. Spored mene najjakiot presvrt vo 24. Nema veze, sam ti glej gi!! Zakon se!
Ne e NINA BAUER, nego Nina Myers :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom