24

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.402
Поени од реакции
590
Уште 5 % , па ќе се фатам за "работа" !:helou:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Омг омг. Една година го чекав, и еве го конечно.
Адреналинов е на бајаги високо ниво:pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Па да,нормално.Црнец-претседател на САД не е повеќе научна фантастика,па сега одиме со жена-претседател...се додека и то не стане реалност.
Иначе добро филмче 24.Јануари главното.:helou:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Омг омг. Една година го чекав, и еве го конечно.
Адреналинов е на бајаги високо ниво:pos:
Јас го чекав само 1 ден :)

P.S. Сношти ги изгледав последните две епизоди од 6 сезона :tv:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Излезено е 17-минутно preview од првата епизода на 7 сезона...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
на замунда.нет го имат...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
По заслуга на џимеј продолжив со гледање на сезониве од кај шо застанаја А1-овци. Имам уште 3 епизоди од третава сезона и уште плус 3 сезони да изгледам:))), таман до 24 Јануари да ја стигнам седма сезона.
Просто сум воодушевен од серијава. Никоја досега не ме изненадила со олку оргинално сценарио и напнатост во секоја епизода. За сега кај мене го држи приматот за најдобра серија евр, па ќе видиме дали ќе ја одржи оваа константност и после изгледаните 4та, 5та и 6та сезона. Ќе пишам пак тогаш.:)
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
По заслуга на џимеј продолжив со гледање на сезониве од кај шо застанаја А1-овци. Имам уште 3 епизоди од третава сезона и уште плус 3 сезони да изгледам:))), таман до 24 Јануари да ја стигнам седма сезона.
Просто сум воодушевен од серијава. Никоја досега не ме изненадила со олку оргинално сценарио и напнатост во секоја епизода. За сега кај мене го држи приматот за најдобра серија евр, па ќе видиме дали ќе ја одржи оваа константност и после изгледаните 4та, 5та и 6та сезона. Ќе пишам пак тогаш.:)
Верувај ми, ако прајме муабет за серија која со својата константност не губи на квалитет во ниту една сезона тоа е оваа.
Не мојш ни да претпоставиш што те очекува во 5-ката и 6-ката :vozbud:(баш би сакал да сум на твоето место сега :pipi:)
Ол кредитс гоу ту џимеј , и мене ми ја препорача :icon_lol:
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Најдобрата серија на сите времиња дефинитивно. Толку добар филм (серијал) у живот неам глеано. Како се преплетува темата и таман мислиш се одглавила ситуацијава, за 2 минути почнуваат нови проблеми. А и глумецот е лудница, ко за Prison Break, не можеле бољи агент да најдат од Jack Bauer. Колку што ми кажаа, тој ќе умрел во седмава сезона. Малце тапа, али ај може подобар Агент ке најдат од него. :)
Инаку морам да пишам нешто и за Elisha Cuthbert.Штета што ја има само до трета сезона и една епизода во петта, ама ептен е јака глумицата.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Најдобрата серија на сите времиња дефинитивно. Толку добар филм (серијал) у живот неам глеано. Како се преплетува темата и таман мислиш се одглавила ситуацијава, за 2 минути почнуваат нови проблеми. А и глумецот е лудница, ко за Prison Break, не можеле бољи агент да најдат од Jack Bauer. Колку што ми кажаа, тој ќе умрел во седмава сезона. Малце тапа, али ај може подобар Агент ке најдат од него. :)
Инаку морам да пишам нешто и за Elisha Cuthbert.Штета што ја има само до трета сезона и една епизода во петта, ама ептен е јака глумицата.
Кој ти кажа тоа дека ке умре во 7ва сезона??
Ја колку што знам потпиша 2 годишен договор за 7 и 8 сезона така да..не верувам дека така лесно ке умре :).

А и го гледавте ли филмот т.е оние 2 епизоди што се најава за 7 та сезона ??
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Најдобрата серија на сите времиња дефинитивно. Толку добар филм (серијал) у живот неам глеано. Како се преплетува темата и таман мислиш се одглавила ситуацијава, за 2 минути почнуваат нови проблеми. А и глумецот е лудница, ко за Prison Break, не можеле бољи агент да најдат од Jack Bauer. Колку што ми кажаа, тој ќе умрел во седмава сезона. Малце тапа, али ај може подобар Агент ке најдат од него. :)
Инаку морам да пишам нешто и за Elisha Cuthbert.Штета што ја има само до трета сезона и една епизода во петта, ама ептен е јака глумицата.
Гледај, Џек Бауер има повеќе животи од мачка:). Не умира, тргни од податокот дека има потпишано за уште две или три сезони. Е сега, колку е сменато сценариото за нареднава седма сезона незнам. Поради штрајкот на сценаристите, се помести за цела година, само оваа серија.
Во минатото сценарио Тони Алмеида воскреснува од мртвите и е терорист. Дали сега сменале нешто или не, немам ништо слушнато. Меил од еден амерички форум немам примено одамна, од кога излезе Redemption.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
A има ли го некој симнато 24: Redemption ама како DIV-X .. aj ako знаете некој линк за DIV-X пишете.. може и на п.п. :smir:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ја гледав првата сезона и не ми се допадна баш серијата. Има многу нелогични работи. Најнелогично е тоа што за време од 24 часа (едно денонокие), семејството на Џек е киднапирано, бега семејството, пак ја киднапираат керка му, жена му добива амнезија и пак и се врака секавањето. Волку работи се случуваат само во некој нискобуџетен научно фантастичен филм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom