24

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Топ сезона, ако нема нешто неочекувано и трагично на крајот, нема да остане запаметена серијата.

Последната епизода многу јака, драматична до коска, воедно и многу емотивна и една од најдобрите епизоди од серии за мене заедно со фамозната Ozymandias од Breaking Bad.

Кејт Морган (Ивон Страховски), одлично се вклопи во серијава, само све си мислам уште наместо прецедников Хелер да беше Дејвид Палмер и да го вметнеа и Тони Алмеида некако, серијата ќе беше ремек дело :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Ја догледав денеска, full hd experience на ТВ :vozbud: мераци! Одлична сезона, посебно за некој кој не гледал ништо од старите сезони, може комотно да ја изгледа само оваа...и после ќе бара да гледа од 1-ва :P Според крајов, едноставно МОРА да има нова сезона или филм. Ивон уште може да се покаже, ова беше само почеток (y) Ако ништо друго барем нов пакет од 12 епизоди ќе биде супер. Сега локацијата да биде Москва :vozbud: Има некои најави?

Уффф... во ситуација кога немам што америчко да гледам (ја загледав The Strain ама некако не ми се троши време на неа :P) ми се присака да ја почнам 24 од прва сезона, и онака се заборавив што се случуваше, одамна беше. Па ко немавме таков интернет ко сега, со душа се чекаше новата епизода на А1, ех времиња...
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Во подготовка е спиноф на серијата „24“
3. јуни 2015 - 9:34 | М.Т.
Прва асоцијација за серијата „24“ е ликот на Џек Бауер (Кифер Сатерленд), но според најавите, FOX планира да го искористи веќе утврдениот концепт за да создаде спиноф во кој главната улога ќе ја толкува нов помлад актер, пренесува yahoo.



FOX планира да создаде нова серија во која централен лик би бил помлад агент кој се бори против тероризмот, но намерата е повремено да се појавува и Кифер во улогата на Џек Бауер. Серијата ќе го задржи концептот согласно кој дејството се одвива во одредена временска рамка, односно главниот лик е во трка со времето.

Планот е главниот лик да работи заедно со постара жена агент. Воедно, ова нема да биде долг серијал, туку ќе биде налик на „24: Live Another Day“, односно планирано е да биде во вид на ограничен серијал, наместо да оди на постојано обновување на сезона за сезона.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
The network announced on Friday that it has ordered a pilot for 24: Legacy, a potential new series that will feature an “all-new cast of characters” yet retain the “real-time, pulse-pounding, fast-paced format with split screens and complex interweaving storylines” of the original.

Мање више.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
The network announced on Friday that it has ordered a pilot for 24: Legacy, a potential new series that will feature an “all-new cast of characters” yet retain the “real-time, pulse-pounding, fast-paced format with split screens and complex interweaving storylines” of the original.

Мање више.
Па добро е да има малце освежување, не може саде Џек да го спасува претседателот, остаре :P А и колку што се сеќавам последната серија заврши со негово заробување од русите, така да...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Ја има првата епизода на торенти. Вечер е втората, и понатаму ќе си продолжни секој понеделник навечер. Ќе има 12 епизоди.

Слаба оцена од народот на АјеМДиБи, само 4.4, за разлика од „оригиналната“ 24.

п.с.
Тони ќе го има у серијава.
За оние што не сакаат да знаат, и се уште не знаат, а сакаат да ја гледаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom