Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Да ама зошо некогаш цената што ја гледам пример е финалната цена, некогаш кога ќе стигнам на крај на букирање ми ја додава административната такса плус?
takvo nesto ne mi se nema sluceno i mnogu cudno mi zvuci, sekogas do sega koga sum bukiral vo onaa cena sto mi ja dava na pocetok toa bilo i finalna cena, iako sekogas na smetkata bila podelena vo dve kategorii
kako primer da zememe let skopje stokholm 618 denari (samo primer ne deka e tolku da ne se letat site da kupat pa wiksa laze)
i na kraj podeleno 500 denari administrativna, 118 denari karta (ama ja zapazuva finalnata cena sto mi ja prezentirala na pocetok)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
takvo nesto ne mi se nema sluceno i mnogu cudno mi zvuci, sekogas do sega koga sum bukiral vo onaa cena sto mi ja dava na pocetok toa bilo i finalna cena, iako sekogas na smetkata bila podelena vo dve kategorii
kako primer da zememe let skopje stokholm 618 denari (samo primer ne deka e tolku da ne se letat site da kupat pa wiksa laze)
i na kraj podeleno 500 denari administrativna, 118 denari karta (ama ja zapazuva finalnata cena sto mi ja prezentirala na pocetok)
Мене не. Во мај купив карта за 35 еур, на крај стигнав до крај на букинг и уште 8 еур административна такса. Во септември купив карта за 10 еур и тоа беше крајната цена. Затоа не ми е баш јасно.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Мене не. Во мај купив карта за 35 еур, на крај стигнав до крај на букинг и уште 8 еур административна такса. Во септември купив карта за 10 еур и тоа беше крајната цена. Затоа не ми е баш јасно.
te razbrav i prviot pat ama ne mozam da ti go bjasnam ova, sekogas kupuvase od oficijalnata strana? ili nekoja od kartite ti bese preku posrednici ?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Здраво!

Како иде откажување резервација на Wizz и која е процедурата овие денови?

Сето преку апликацијата.

Фала.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Здраво!

Како иде откажување резервација на Wizz и која е процедурата овие денови?

Сето преку апликацијата.

Фала.
Освен ако не си купил со флекс нема откажување.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Секогаш преку апликација со креиран акаунт.
стварно не знам што да ти кажам никогаш не сум имал таков случај ниту преку апликацијата ниту преку пребарувач

Самиот лет ме чини 300, I am all good.
300€ ти е во еден правец? Друже не знам кај си букирал ама за таа цена во правец со туркиш си можел поприлично сум сигурен
Ако не се лажам пеналот од 60€ е по лет така што ако откажеш и повратен мислам дека ќе ти биде 120, ало ипак боље 180 назад него 300 у вода
Претпоставувам дека можеш да откажеш преку апликацијата или на пребарувач (ама дамо претпоставувам никогаш не дум земал скап лет со нив па неми се исплатело да откажам)
 
Член од
5 декември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ај мала помош,
Сакам да патувам за Швајцарија со авион па дали знае некој кои се условите за да можам да патувам, освен познатиот факт дека ми треба негативен PCR тест?
Инаку, не сум вакциниран, имам сертификат за прележаност.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Ај мала помош,
Сакам да патувам за Швајцарија со авион па дали знае некој кои се условите за да можам да патувам, освен познатиот факт дека ми треба негативен PCR тест?
Инаку, не сум вакциниран, имам сертификат за прележаност.
Мислам дека не можеш да влезеш со МК пасош без вакцина:
 
Член од
5 декември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Мислам дека не можеш да влезеш со МК пасош без вакцина:
На Travel Check ми дава дека можам да влезам со ПЦР тест.
  • You need to present a negative PCR test (not older than 72 hours). A second test is required four to seven days after entry. This may be a PCR test or a rapid nasopharyngeal antigen test. The test result must be reported to the competent cantonal office. Under 16s and people who have a medical certificate to prove that they cannot have a Sars-CoV-2 test for medical reasons are exempt from the testing requirement. (read more)
  • You need to fill in an entry form before you cross the border. (entry form).
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
На Travel Check ми дава дека можам да влезам со ПЦР тест.
  • You need to present a negative PCR test (not older than 72 hours). A second test is required four to seven days after entry. This may be a PCR test or a rapid nasopharyngeal antigen test. The test result must be reported to the competent cantonal office. Under 16s and people who have a medical certificate to prove that they cannot have a Sars-CoV-2 test for medical reasons are exempt from the testing requirement. (read more)
  • You need to fill in an entry form before you cross the border. (entry form).
Epa mozes samo ke ti treba antigen vo CH da pravis, od 4ti do 7mi den, 50 chf e
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
А може само со вакцина во Швајцарија или треба вакцина + ПЦР?
Калакурница направија, секоја држава различни услови бара, не можам да се снајдам.

Ако знае некој и за Италија нека каже..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom