Windows 7

Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Ме интересира на кој начин работи Slide Show Wallpaper, мислам дека ме разбирате за што станува збор.
За оние кои не ме сфатија, нели кога идеш во Дисплеј и наместиш позадината да се менува на еден ден и одбираш повеќе слики од фолдер, мислам дека сум доволно јасен.
Прашувам зошто една иста позадина ми стои долго време, не се менува, а минуваат деновите, дали мора точно да биде вклучен компјутерот во часот кога позадината е сменета?


Пробај една тема од слики да ги сместиш во еден фолдер. За да се осигуриш дека позадините што сакаш да се менуваат се наместени пробај рачно да смениш неколку од нив.

 
A

Auditore

Гостин


Пробај една тема од слики да ги сместиш во еден фолдер. За да се осигуриш дека позадините што сакаш да се менуваат се наместени пробај рачно да смениш неколку од нив.

Значи вака, не користам лаптоп, на ПЦ сум, и наместено ми е баш така како што ти велиш, кога ги менувам рачно се менуваат, но преку ноќ во 1 самите се менуваат секогаш, а на пример ако го изгасам пц-то у 12ипол, утре кога го пуштам пак е истата слика.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Значи вака, не користам лаптоп, на ПЦ сум, и наместено ми е баш така како што ти велиш, кога ги менувам рачно се менуваат, но преку ноќ во 1 самите се менуваат секогаш, а на пример ако го изгасам пц-то у 12ипол, утре кога го пуштам пак е истата слика.
Па тогаш пробај да го штиклираш и тоа "Shuffle" па можно е секогаш кога го стартуваш ПЦ-то да ти излегува различна позадина. И тоа доколку не помага, останува само да го намалиш тајмингот на менување помалку од 1 ден ( зошто му е потребно да измери 24 часа од стартувањето на ПЦ-то за да ја смени позадината).
 
A

Auditore

Гостин
Па тогаш пробај да го штиклираш и тоа "Shuffle" па можно е секогаш кога го стартуваш ПЦ-то да ти излегува различна позадина. И тоа доколку не помага, останува само да го намалиш тајмингот на менување помалку од 1 ден ( зошто му е потребно да измери 24 часа од стартувањето на ПЦ-то за да ја смени позадината).
И тоа ми е штиклирано, како и да е, ќе пробам на следниов начин, денес во 20ч ќе ја сменам рачно, и можеби секој ден во тоа време самото ќе се менува, ако така функционира тогаш одлично, ако не здравје.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Изгледа за овде ми е проблемов, ако не е кажвите..
Ова ми се деси еднашка пред неколку дена кога го уклучував ком и денеска исто..
Untitled.jpg Јас стегнав на Ask me later, зошто е како е што треба да направам некој да ми каже??
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
42
Изгледа за овде ми е проблемов, ако не е кажвите..
Ова ми се деси еднашка пред неколку дена кога го уклучував ком и денеска исто..
Прегледај го приврзокот 36633 Јас стегнав на Ask me later, зошто е како е што треба да направам некој да ми каже??
Тоа значи дека не ти е лиценциран виндовсот сигурно си имала аутоапдејт и сеа чичко Бил те открил ќе го јадеш. Али можеш да го зезнеш
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
И тоа ми е штиклирано, како и да е, ќе пробам на следниов начин, денес во 20ч ќе ја сменам рачно, и можеби секој ден во тоа време самото ќе се менува, ако така функционира тогаш одлично, ако не здравје.
Кога ќе го упалиш пцто таа слика шо ти е оставена пред ад го изгасиш таа ќе ти биде.Неможе да ти се мењаат сликите док е изгасен.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај нека ми кажи некој што е подобро Windows 7 32-bit или 64-bit и која е разликата меѓу нив ?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
32 битен чита 4 Гб рам, а не само 2.
Другар тука си грешка моментално имам 32 битен и ми чита само 2ГБ рам а имам 4ГБ рам на лаптопот и затоа го поставив прашањето како е подобро.
Ви благодарам и на двајцата за одговорите.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Koлку што знам јас, 32-битниот Windows може да чита вкупно 4 гигабајти меморија вклучувајќи ја тука и меморијата од графичката картичка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имаат право ниго и аудиторе со 64 битниот. И треба да се има 64 битен процесор за тој Виндоус.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Имаат право ниго и аудиторе со 64 битниот. И треба да се има 64 битен процесор за тој Виндоус.
Секако но пред се зависи кои се потребите. Доколку работиш графика ти треба брзо процесирање, имаш над 4ГБ рам тогаш дефинитивно 64 бит. И 32 и 64 платформите се доста стабилни и сигурни кога збориме за вин 7. Е сега најголем дел од апликациите што ги користи масата на народ се за 32 бит и додека во време кога на ретко кој му е потребен 8 или 16гб рам, со исклучок на професионалци и фирми што захтеваат такви апликации и ресурси 32бит е сосема добар избор за домашна околина односно не праи голема разлика.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
4GB RAM на 32 битен едино со PAE, иначе само 3.5 ќе чита, така да 64 битен за 4ГБ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom