Windows 7

Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Користам Windows 7 Home Premium, имам проблем со DVDромот, прво во My Computer несакаше да го покажува ама гуглав и го средив тоа, е сега кога ставам CD прво го вчита цедето а после минута две повторно не го вчитува, шо може да е проблемот ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Користам Windows 7 Home Premium, имам проблем со DVDромот, прво во My Computer несакаше да го покажува ама гуглав и го средив тоа, е сега кога ставам CD прво го вчита цедето а после минута две повторно не го вчитува, шо може да е проблемот ?
DVDромот.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
ajde pomosh dechki :) otkako imam windows 7 stiskam ALT i SHIFT i nemozam da smenam vo makedonska poddrshka pomosh ?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Поарно објаснување од ова здравje:


Кликни му Like на дечкото што го направил клипот :)
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Ајде ако може некој по пп да ми прати асална активација за 7мицава симнав повеќе кракови но ниеден не работеше ,фала однапред
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
ПП.
--- надополнето: Nov 9, 2011 8:13 PM ---
Ајде ако може некој по пп да ми прати асална активација за 7мицава симнав повеќе кракови но ниеден не работеше ,фала однапред
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ајде ако може некој по пп да ми прати асална активација за 7мицава симнав повеќе кракови но ниеден не работеше ,фала однапред
Барај Windows 7 Loader-Daz na Google
Run as Administrator за успешна активација*
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Го форматирав комјутеров имав Xp и стадов win7 е сеа ко ќе го уклучвам компјутеров ми дават да бирам помеѓу тие два windows.Како да напрам само win7 да ми е инсталираn,т.е да неам dual boot дали то можам да го решам дури го форматирам или од ко ќе го форматирам дали можам xp-vo да го избришам.И ако може еден activation code
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Го форматирав комјутеров имав Xp и стадов win7 е сеа ко ќе го уклучвам компјутеров ми дават да бирам помеѓу тие два windows.Како да напрам само win7 да ми е инсталираn,и ако може еден activation code.
Треба да го избришеш XP-то. Кога ја инсталираше седмицата, на која партиција ја инсталира? Треба да ја форматираш партицијата каде што е XP-то, и да ја ставиш седмицата.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Треба да го избришеш XP-то. Кога ја инсталираше седмицата, на која партиција ја инсталира? Треба да ја форматираш партицијата каде што е XP-то, и да ја ставиш седмицата.
На Д ми е вин7 а xp na C.Дали можит со едноставно да влезам во вин7 кој сакам да го користам и да стегнам формат на Ц само ?
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
На Д ми е вин7 а xp na C.Дали можит со едноставно да влезам во вин7 кој сакам да го користам и да стегнам формат на Ц само ?
Ако немаш битни податоци, направи.. Иако мислам дека нема да може, ама од дамна не сум се занимавал со инсталации и глупости.. Пробај и кажи дали си средил.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Ако немаш битни податоци, направи.. Иако мислам дека нема да може, ама од дамна не сум се занимавал со инсталации и глупости.. Пробај и кажи дали си средил.

Turn on your computer. When prompted, tell it that you want to load into Windows XP. Let Windows XP completely boot until you can see your desktop.

  • 2


    Select "Run..." from the "Start" menu. Type "msconfig" (without quotation marks) into the box. Select "OK."
  • 3


    Click on the "Boot" tab in the window that appears.
  • 4


    Highlight "Microsoft Windows XP" from the list of operating systems that your computer has installed.
  • 5


    Press the "Delete" button located underneath the list of available operating systems. This will remove your ability to dual boot into Windows XP.
Мислам дека го најдов решението :)

--- надополнето: Nov 10, 2011 10:14 PM ---
ПП.
--- надополнето: Nov 9, 2011 8:13 PM ---
Aj ако може и мене една асална активација за седмицава.Фала :)
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Turn on your computer. When prompted, tell it that you want to load into Windows XP. Let Windows XP completely boot until you can see your desktop.

  • 2


    Select "Run..." from the "Start" menu. Type "msconfig" (without quotation marks) into the box. Select "OK."
  • 3


    Click on the "Boot" tab in the window that appears.
  • 4


    Highlight "Microsoft Windows XP" from the list of operating systems that your computer has installed.
  • 5


    Press the "Delete" button located underneath the list of available operating systems. This will remove your ability to dual boot into Windows XP.

Мислам дека го најдов решението :)
Со ова како што гледам само ќе го тргнеш како опција за бутирање, а оперативниот систем ќе стои и ќе зафаќа место. :)
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
A

Auditore

Гостин
Ме интересира на кој начин работи Slide Show Wallpaper, мислам дека ме разбирате за што станува збор.
За оние кои не ме сфатија, нели кога идеш во Дисплеј и наместиш позадината да се менува на еден ден и одбираш повеќе слики од фолдер, мислам дека сум доволно јасен.
Прашувам зошто една иста позадина ми стои долго време, не се менува, а минуваат деновите, дали мора точно да биде вклучен компјутерот во часот кога позадината е сменета?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom