Windows 10

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Пробај DiskGenius, иако лоша ти е работата. Мене ова програмче ми вршело работа години уназад, повеќе од 10 год. и многу едноставно е за користење.
Или пробај го ова,
Стартуј ја инсталацијата у компатибилити мод со XP
Видов дека има Disk Genius и Disk Genius Pro, има некоја огромна разлика меѓу 2те?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Видов дека има Disk Genius и Disk Genius Pro, има некоја огромна разлика меѓу 2те?
Да, про-то се плаќа и е подобра/има повеќе опции што веројатно нема да ти требаат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Дали ова е веќе достапно за сите?

Добра опција да си ги отвараш апликациите од мобилен на компјутер.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дали ова е веќе достапно за сите?

Добра опција да си ги отвараш апликациите од мобилен на компјутер.
Не е
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Aj i tuka

Staviviv ssd na eden laptop kako primary i rabotese ok nekolku denovi.

Posle toa mi izleze automatic repair i ne se podiga windowsot a imam stvari staveno koi mi trebaat.

Go pokazuva kako available diskot za format, probav so butabilnoto usb da go popravam mi vika deka diskot e zaklucen i nitu repar, nitu restore point, nisto ne funkcionira. Proveriv vo diskpart i diskot go pokazuva RAW mesto fat32/ntfs. Mu udriv chkdsk d: /l:4096 i mi dade: the first NTFS boot sector is unreadable or corrupt.

Ima li sansa da se popravi ili mora format a podatocite so software da gi vrakjam?

Edit: kurac

Screenshot_2020-12-19-15-38-53-930_com.android.chrome.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Гледам пуштен бил Windows 10x. Освен дизајнот и дека првично е наменет за компјутери со два екрана мене ме интересира која е разликата друга од стандардниов Windows 10?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Читам и Youtube може да се инсталира како апликација на Windows 10.

Која е разликата во користење било кој сајт во веб прелистувач а која како апликација?

Јас сметам дека повеќето сајтови како што се социјални мрежи, веб услуги за гледање видеа и друго што е повеќе користено ќе почнат да се прават и како вид апликација за декстоп PC оперативните системи и со тоа ќе се намали користењето на веб прелистувачите. Можеби и ќе се случи како на мобилните (претежно Аndroid) да стават на самата позадина да имаш Google или било каков search bar (лента за пребарување) и преку тоа ќе се пребаруваат веб страници. Така сите веб прелистувачи полека полека ќе заминуваат во историјата.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Гледам пуштен бил Windows 10x. Освен дизајнот и дека првично е наменет за компјутери со два екрана мене ме интересира која е разликата друга од стандардниов Windows 10?
Си мислиш ни они самите не се сигурни :LOL:

„ Microsoft announced Windows 10X back in 2019 as an operating system designed for use on dual-screen devices. Then last year, the company changed direction, and announced that it would be pivoted to work on single-screen devices, such as laptops. -- gsmarena.com

Али гледам го рекламираат за новиве „foldable“ телефони како и за дуал(екрани или лаптопи).
Автоматски споено мислење:

Читам и Youtube може да се инсталира како апликација на Windows 10.

Која е разликата во користење било кој сајт во веб прелистувач а која како апликација?

Јас сметам дека повеќето сајтови како што се социјални мрежи, веб услуги за гледање видеа и друго што е повеќе користено ќе почнат да се прават и како вид апликација за декстоп PC оперативните системи и со тоа ќе се намали користењето на веб прелистувачите. Можеби и ќе се случи како на мобилните (претежно Аndroid) да стават на самата позадина да имаш Google или било каков search bar (лента за пребарување) и преку тоа ќе се пребаруваат веб страници. Така сите веб прелистувачи полека полека ќе заминуваат во историјата.
Можда, али не за се. Иако апликациите се побрзи затоа што можат да работат и чуваат податоци локално(заразлика од сајтовите), сајтовите имаат предност кога се работи за компатибилност, како и споделување содржини низ разни други платформи(фб, инста, твитер, кајгана, редит итн)...
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
можеби ако единствено отвараш јутуб и фејсбук
Да за такви сајтови. Јутјуб,Јутјуб Мјузик Фејсбук, Инстаграм, Твитер, Спотифај, Дезер, Пинтерест, ФБ Месинџер.. Значи сајтови кој повеќето ние ги користиме и ни е рутина секојдневно да ги листаме па како апликација цело време во позадина ќе се вклучени освен ако не ги исклучиш целосно со кликање на Х.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да за такви сајтови. Јутјуб,Јутјуб Мјузик Фејсбук, Инстаграм, Твитер, Спотифај, Дезер, Пинтерест, ФБ Месинџер.. Значи сајтови кој повеќето ние ги користиме и ни е рутина секојдневно да ги листаме па како апликација цело време во позадина ќе се вклучени освен ако не ги исклучиш целосно со кликање на Х.
Што не значи дека прелистувачите ќе заминат во историјата. На некого животот не му е спотифај, пинтерест и резултати.ком.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Што не значи дека прелистувачите ќе заминат во историјата. На некого животот не му е спотифај, пинтерест и резултати.ком.
Да ама можеби ќе добијат малце друга форма. Мое некое мислење е дека како што си постои за мобилните Google апликација со Search bar widget така некако и ќе си бидат прелистувачите. PC оперативните системи Windows и Mac ќе се доближат на стилот на кој функционираат Android и iOS оперативните системи на телефоните.

Ова се некој мој размислувања што не значи дека можеби ќе се случи, ама некако натака ми изгледа дека оди работата.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мое некое мислење е дека како што си постои за мобилните Google апликација со Search bar widget така некако и ќе си бидат прелистувачите
Мислиш вака?

 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Дечки, за тие што користат Windows.
Дали вашиот account type e standard или admin? Дали воопште вреди акаунтот да ми е стандард од безбедносни причини, или е претеризам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom