Windows 10

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Па супер, ај жити се прати ми едно линкче за да не лутам низ Пајрет беј :D
Да се вратам во Скопје и ќе пратам.
Има еден линк што ми пратија, ама ако сакаш у 10 kb/s (5 дена по ред да симнуваш), тогаш ок.

Ќе го ставам јас на Google Drive, и ќе ти пратам. Така побрзо ќе се симне.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Да се вратам во Скопје и ќе пратам.
Има еден линк што ми пратија, ама ако сакаш у 10 kb/s (5 дена по ред да симнуваш), тогаш ок.

Ќе го ставам јас на Google Drive, и ќе ти пратам. Така побрзо ќе се симне.
Важи царе, чекам порака назад.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Дечки какво мислење имате за Chocolatey(package manager for Windows)?
Дали е боље од традиционално симнување на софтвер?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дечки какво мислење имате за Chocolatey(package manager for Windows)?
Дали е боље од традиционално симнување на софтвер?
Ништо не е подобро од традиционално симнување.
Но кога станува збор за практичност и помалку време губење... да, боље е.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ставив Ссд во кеди, дали можам да го снимам Windows само на ссд-то а паралелно на хдд да ми остане претходната верзија? Исто и добар активатор, дали е океј тој на претходната страна од ТрендС?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ставив Ссд во кеди, дали можам да го снимам Windows само на ссд-то а паралелно на хдд да ми остане претходната верзија? Исто и добар активатор, дали е океј тој на претходната страна од ТрендС?
Треба у биос да го мењаш најверојатно примарниот хдд. На Ф11(најчесто) додека се пали бираш бут-приорити хард диск.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Дали знаете начин за повраток на избришани податоци/фајлови без додатен софтвер(пр. Recuva)?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Здраво дечки.
Дали знаете начин за повраток на избришани податоци/фајлови без додатен софтвер(пр. Recuva)?
рофл
а зошто да биде без додатен софтвер?
еве жити се како си замислуваш повраток на информации без додатен софтвер... вградено во самиот Windows? :D
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
рофл
а зошто да биде без додатен софтвер?
еве жити се како си замислуваш повраток на информации без додатен софтвер... вградено во самиот Windows? :D
Добро еве немора да е без софтвер, али дали знаеш некои други опции освен Recuva(некако не ми врши работа)?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Добро еве немора да е без софтвер, али дали знаеш некои други опции освен Recuva(некако не ми врши работа)?
Пробај ги сите што ќе ти ги препорача некој сајт кога ќе напишеш top 5 data recovery software на Google.
Кога се избришани фајловите и у меѓувреме колку податоци се сменети (пишани, бришани) на меморискиот уред од каде што пробуваш да ги вратиш?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Пробај ги сите што ќе ти ги препорача некој сајт кога ќе напишеш top 5 data recovery software на Google.
Кога се избришани фајловите и у меѓувреме колку податоци се сменети (пишани, бришани) на меморискиот уред од каде што пробуваш да ги вратиш?
Има една недела, али не е и само за мене. Еден мој другар има слики избришано веќе 1 месец скоро.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Има една недела, али не е и само за мене. Еден мој другар има слики избришано веќе 1 месец скоро.
Тешко враќање ама обидувај се како што напишав претходно. Нема најдобар, сите различни резултати даваат.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Тешко враќање ама обидувај се како што напишав претходно. Нема најдобар, сите различни резултати даваат.
Баш денес го симнам Recuva Profesional. Кога одам recovery ги наоѓа фајловите скоро сите избришани, но кога ќе ги повратам(на пример еден .pdf или .jpg) не ги отвара како што треба(вика дека е корупиран фајлот или не е исправен).
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Баш денес го симнам Recuva Profesional. Кога одам recovery ги наоѓа фајловите скоро сите избришани, но кога ќе ги повратам(на пример еден .pdf или .jpg) не ги отвара како што треба(вика дека е корупиран фајлот или не е исправен).
Да, тоа е често сценарио и за жал нема решение :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Баш денес го симнам Recuva Profesional. Кога одам recovery ги наоѓа фајловите скоро сите избришани, но кога ќе ги повратам(на пример еден .pdf или .jpg) не ги отвара како што треба(вика дека е корупиран фајлот или не е исправен).
Пробај DiskGenius, иако лоша ти е работата. Мене ова програмче ми вршело работа години уназад, повеќе од 10 год. и многу едноставно е за користење.
Или пробај го ова,
Стартуј ја инсталацијата у компатибилити мод со XP
 

Kajgana Shop

На врв Bottom