Windows 10

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Се случува.
Треба да одбереш друго нешто, па пак да се вратиш на file transfer и ќе проработи.

Вотууу на 6 месеци старо мислење реплицираше?
А ти Марсело демек уште маки мачиш со ова?
Vlegov da najdam aktivator za win 10
Pusti mi pp :d
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Се случува.
Треба да одбереш друго нешто, па пак да се вратиш на file transfer и ќе проработи.

Вотууу на 6 месеци старо мислење реплицираше?
А ти Марсело демек уште маки мачиш со ова?
Знам дека е старо, ама сеуште ми се случува ова. Не знам дали е до телефонот или на лаптопот/Windows 10 е нешто.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Како да го решам проблемот со no internet secured,пуштам од кај комшијата Вифи си функционира,пуштам од телефон функционира,а преку мојот интернет што е не сака?Кога ќе го пишете истиов проблем на гугл повеќе заглавувате одколку да се најде решение некој знае чаре?
Частам пивце :place:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Како да го решам проблемот со no internet secured,пуштам од кај комшијата Вифи си функционира,пуштам од телефон функционира,а преку мојот интернет што е не сака?Кога ќе го пишете истиов проблем на гугл повеќе заглавувате одколку да се најде решение некој знае чаре?
Частам пивце :place:
рутеро рестартиран е? ама арно рестартиран со се вадење од струја адаптеро
од лаптоп пробуваш?
од друг уред пробано е дали го има истиот проблем?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
рутеро рестартиран е? ама арно рестартиран со се вадење од струја адаптеро
од лаптоп пробуваш?
од друг уред пробано е дали го има истиот проблем?
Рутерот сега ќе го извадам скроз,ми е изваден претходно но сега повторно ќе пробам,да од лап топ работам,пред 2 недели купен,од кога го наместив на почеток преку рутер преку се си функционираше,и после неколку дена ми се појави тоа no internet secured,од мобилен ми дава connected,no internet,а се си е уредно платено.
Само не пробав преку кабел,без рутер,односно старовремското кабел од моторолата у лап топ.
Автоматски споено мислење:

Сеа го бутнав кабелот од моторолата(модемот) у лап топ,и имам интернет се функционира супер ама вака сум врзано магаре,и не ми оди во прилог,инаку рестартирав рутерот,од струја со се адаптер со се се,ама не сака,трите сијалички светат како претходно кога имав интернет така да плачење сеа....
Автоматски споено мислење:

Ххахахахаха решив анон бутање кабелот од моторолата у погрешна дупка на рутерот ова го нема нигде :pos::tapp: а вака се ашкам цела недела па и више:pos:

 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
:place:Радоста кратко траеше само се поремети не е ни до рутер,ни до модем,ни до интернет.
Се реши наводно на 25 јуни,денес 27 јуни повторно ми го дава истото
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
:place:Радоста кратко траеше само се поремети не е ни до рутер,ни до модем,ни до интернет.
Се реши наводно на 25 јуни,денес 27 јуни повторно ми го дава истото
Kој модел ти е точно лаптопот?
Побарај на официјалната страна најнов драјвер за lan и wifi.
Ако знаеш точно кога почна проблемов да се случува, види и некој windows update да не го зезнал па избриши го.
1593297375693.png
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.119
Едно прашање купив нов ссд ама не мрзи да преинсталирам виндовс гледав на интернет дека има алатки за трансфер на оперативниот систем е сега дали е препорачливо да му направам трансфер или да го преинсталирам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Едно прашање купив нов ссд ама не мрзи да преинсталирам виндовс гледав на интернет дека има алатки за трансфер на оперативниот систем е сега дали е препорачливо да му направам трансфер или да го преинсталирам.
Препорачливо не е, ама ако те мрзи да инсталираш, напрај.
Немам праено такво нешто ама многу луѓе викаат дека немале проблеми со таков зафат.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Kој модел ти е точно лаптопот?
Побарај на официјалната страна најнов драјвер за lan и wifi.
Ако знаеш точно кога почна проблемов да се случува, види и некој windows update да не го зезнал па избриши го.
Прегледај го приврзокот 256919

Пред неколку дена го средив.Го користев нетот на комшијата затоа не се замарав,ама ќе оди на одмор па морав да главам рестартирав,му сменив лозинка,тегнев кабли успеав на некој магичен начин :)Ако повторно ме заебава(пу пу) ќе ти пишам пп.
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
7
Поени од реакции
2
Macedonian standard keyboard ми се допаѓа многу затоа што ги има и карактерите ѝ и ѐ, кои ги нема Macedonian keyboard (без standard), ама има голема маана: најупотребуваните shortcuts Undo i Redo се заменети меѓусебе. Имате решение за тоа?
 
Член од
16 април 2008
Мислења
4
Поени од реакции
3
И јас истиот проблем го имам, и сеуште не знам како да решам. Прогуглав и сите можни решенија не палат кај мене, а патем работат со српска/бугарска, дури и англиска подршка, но не и со македонска. Значи македонскиот фонт што го имам во fonts, со кирилична подршка го покажува како коцки, а српскиот и сите други во ред ги покажува кирилично. Еве слика како ми е прилагодено, кај ова script имаше и кирилично, сега не знам зошто го нема ко опција, но и со тоа селектирано не сакаше.

Прегледај го приврзокот 205010

П.с. Прилагодив и во контрол панел во Регион со change system locale ставив Македонија, бидејќи US ми беше, ама не е ни до тоа. Баш чудно зошто српската кирилица може без проблем, а македонскава се коцки вака. Некој друго чаре?

За Македонска поддршка преку Windows 10 мора да подесиш во Control Panel\Clock and Region\Region\Administrative\Change system locale... и во Region Settings одбери од паѓачкото мени MACEDONIAN

за Македонска поддршка WIndows 10.png
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Член од
27 јули 2012
Мислења
80
Поени од реакции
66
Здраво. Едно прашање. Имам проблем со усб стик. не го чита воопшто на Windows 10, а на 7ка го чита без проблем. Пробав преко device manager и преку disc management, не можам никако да ги направам да функционираат.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
цена за инсталирање на win 10 и сите пропратни програми (microsoft office)на нов лаптоп?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom